Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ten nowy tablet od TCL ma papierowy ekran

Ten nowy tablet od TCL ma papierowy ekran

TL; DR

  • TCL zapowiedział nowe telefony i tablet na MWC 2023.
  • Najnowsza oferta obejmuje nową technologię wyświetlania firmy NXTPAPER 2.0.
  • Trzy z nowych smartfonów z serii TCL 40 lądują również dla użytkowników w USA.

Firma TCL znana jest z podejmowania pewnego ryzyka projektowego. Już na początku tego roku mogliśmy zobaczyć najbliższą przyszłość. Teraz na targach MWC 2023 firma zaprezentowała najnowszą partię urządzeń mobilnych i unowocześniła technologię NXTPAPER.

TCL NXTPAPER 11 jest pierwszym dodatkiem i ląduje z 11-calowym wyświetlaczem 2K z technologią NXTPAPER 2.0, czyli zasadniczo matowym ekranem. Technologia wyświetlania drugiej generacji nadal koncentruje się na dbaniu o oczy, z panelem przypominającym papier bez migotania, ale teraz ma jasność na poziomie 500 nitów. To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę, że naszą największą krytyką koncepcji telefonu NXTPAPER, z którą mieliśmy do czynienia na targach CES 2023, był brak blasku.

Hadley Simmons/Organ ds. Androida

Wewnętrznie nowy łupek zawiera ośmiordzeniowy chipset MediaTek Helio P60T w połączeniu z 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. Ta kombinacja powinna odpowiadać potrzebom większości użytkowników, od lekkiej wielozadaniowości po transmisje na żywo w podróży. Atrakcyjności NXTPAPER 11 dodaje bateria o pojemności 8000 mAh.

Na papierze ten nieoślepiający ekran sprawia, że ​​wygląda jak solidna alternatywa dla Kindle i ma wszystkie cechy, które go tworzą. Jeśli chodzi o cenę, urządzenie będzie kosztować 249 USD, gdy zostanie wprowadzone na całym świecie w maju, ale nie ma jeszcze informacji o jego dostępności w USA. W każdym razie możesz przeczytać nasze praktyczne wrażenia z TCL NXTPAPER 11.

TCL oferuje również nieco tańszy tablet pozbawiony eleganckiej technologii wyświetlania. TCL Tab 11 zawiera ten sam chipset, pamięć i baterię za 179 USD.

Nowe telefony z serii TCL 40

Jeśli chodzi o linię smartfonów, TCL wprowadza cztery nowe modele do serii 40.

Na szczycie listy TCL 40X 5G wykorzystuje szkielet MediaTek Dimensity 700 do obsługi 6,56-calowego ekranu LCD HD+ 90 Hz. Z tyłu znajdziesz główny aparat 50 MP wraz z dwoma podwójnymi aparatami 2 MP. TCL 40XE 5G znajduje się nieco poniżej specyfikacji, szczycąc się tym samym wyświetlaczem co jego rodzeństwo, ale wyposażonym w główny aparat 13 MP oraz dwie tylne strzelanki 2 MP. W obu urządzeniach znajdziemy 8-megapikselowy aparat do selfie. Oba telefony są dostępne wyłącznie w USA i będą sprzedawane w cenie odpowiednio 169 USD i 199 USD.

Dla tych, którzy chcą nieco większego ekranu, TCL 40XL zasługuje na swój tytuł. Oferuje większy 6,75-calowy wyświetlacz HD z głównym aparatem 50 MP i baterią 5000 mAh. Kupujący otrzymają również 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, ale będą musieli szukać gdzie indziej łączności 5G. Pomimo swojej wielkości będzie kosztować nieco mniej za 149 USD.

Wreszcie, TCL ogłosił telefon z Androidem 13 w cenie 119 USD i nazwany TCL 406. Dostępny specjalnie dla odbiorców przedpłaconych, telefon ma 6,6-calowy wyświetlacz HD +.