Jak podała polska państwowa agencja informacyjna PAP, polska gwiazda pokonała we wtorek na korcie centralnym Wimbledonu 5:7, 7:6(5), 2:6 z byłym numerem 3 Ukrainy na świecie.
Występ na pięć gwiazdek 🌟@Elena Switolina W półfinale pokonał numer 1 świata Ikę Svitek 7:5, 6:7(5), 6:2. #Wimbledon jeszcze raz pic.twitter.com/l6nUu17KHj
— Wimbledon (@Wimbledon) 11 lipca 2023 r
Po swoim pierwszym występie w ostatniej ósemce dla klubu All England, Svidek powiedział, że jest zadowolony ze swojego występu w turnieju.
Iga Świątek po odpadnięciu z Wimbledonu: „Patrzę w lustro i wiem, że robię doża robotę” 🤍❤️
uzyskać na https://t.co/UaKmQ47SLu 📲#Wimbledon pic.twitter.com/bwFAJHBGLc
— Polsat Sport (@polsatsport) 11 lipca 2023 r
I pomimo przegranej z nierozstawioną Switoliną, Polka powiedziała, że od teraz będzie kibicować swojej ukraińskiej koleżance z drużyny.
Świttek powiedział dziennikarzom: „Ogólnie rzecz biorąc, patrząc na jej karierę, myślę, że byłoby wspaniale, gdyby zdobyła tytuł Wielkiego Szlema. Wraca po byciu matką… Powiedziałem w sieci, że wygra ten turniej.„
Iga Świątek chce, aby Elina Switolina wygrała Wimbledon:
„Będę jej kibicować. Zwłaszcza, że kochamy się jako istoty ludzkie. Powiedziałem jej w sieci, że mam nadzieję, że wygra ten mecz. Ciężko jest wygrać Wielki Szlem, ale wiem, że ona bardzo tego chce. Będę jej kibicować. ❤️ pic.twitter.com/IXacbf7PE2
— List tenisowy (@TheTennisLetter) 11 lipca 2023 r
Svidek rozpoczęła swój 67. tydzień na szczycie światowego rankingu WTA w poniedziałek, wyprzedzając o 924 punkty drugą Białorusinkę Arynę Sabalenkę.
Pod koniec ubiegłego miesiąca polska gwiazda wycofał się Z Bad Homburg Open w Niemczech z powodu złego stanu zdrowia.
Wcześniej w czerwcu wygrał Swetech Francuski Otwarty Po raz trzeci zdobyła swój 14. tytuł w karierze w grze pojedynczej, pokonując w finale Czeszkę Karolinę Muchovą.
Trenerem 22-latka był rodak Tomasza WiktorowskiegoW kwietniu ubiegłego roku została nową numerem jeden w kobiecym tenisie, stając się tym samym pierwszą Polką, która zajęła pierwsze miejsce w światowym rankingu.
(wieczór)

Stanisław Lem jest współpracownikiem serwisu Przecław News, gdzie pisze o wiadomościach, polityce, biznesie, technologii, sporcie, rozrywce i stylu życia. Koncentruje się na przejrzystym przedstawianiu aktualnych wydarzeń oraz dostarczaniu praktycznych i wiarygodnych informacji, pomagając czytelnikom lepiej rozumieć tematy ważne na co dzień.

Więcej artykułów
Przetworzone mięso szkodzi wątrobie. Lekarze ostrzegają przed popularnymi produktami
Metro 2039 oficjalnie zapowiedziane. 4A Games ujawnia szczegóły nowej odsłony
Debiut Oskara Pietuszewskiego w reprezentacji Polski. Młody skrzydłowy dał impuls w kluczowym meczu