Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Terytorium Północne zgłasza prawie 600 przypadków COVID-19, gdy wirus rozprzestrzenia się w społeczności Yuendumu w środkowej Australii

Terytorium Północne zgłosiło 594 nowe przypadki COVID-19, a minister zdrowia potwierdził, że wirus jest „obecny na całym terytorium”, w tym w wielu społecznościach rdzennych.

Władze potwierdziły, że źródła większości nowych spraw są przedmiotem dochodzenia.

Wirus dotarł również do odległej społeczności Yuendumu w środkowej Australii, a mężczyzna w Yirrkala, niedaleko Nhulunbuy we wschodniej części Ziemi Arnhem, przechodzi dalsze testy po ponownym przeprowadzeniu pozytywnego szybkiego testu antygenowego (RAT).

„Zdecydowana większość przypadków znajduje się w górnym końcu, w rejonie Darwina, ale zaczynamy dostrzegać, że te liczby narastają w regionach.

Mamy 60 osób [who have tested positive] Który ma adres w Australii Środkowej, jak sądzimy, że zdecydowana większość [of those 60] w Alice Springs”.

Cztery inne przypadki dotyczyły osób z adresami w rejonie Barclay, jeden w rejonie Big Rivers i pięć przypadków we wschodnim Arnhemland.

Śledzenie kontaktów jest w toku po tym, jak w Yuendumu znaleziono trzy przypadki, a rząd wysyła dziś maski, szczepionki i personel medyczny społeczności około 300 kilometrów na północny zachód od Alice Springs.

„Obawiamy się, że wskaźnik szczepień w Yuendumu jest niski. Jest to 65 procent pierwszej dawki i 41 procent pełnego zaszczepienia w oparciu o wiek powyżej 16 lat. [years]- powiedziała pani Phyllis. To niepokojące.

„Zareagowaliśmy szybko. Wysłaliśmy dodatkowe zasoby z Alice Springs do Yuendumu”.

Społeczność około 800 osób jest zachęcana do szczepienia się, noszenia masek, regularnego stosowania środków do dezynfekcji rąk oraz unikania dzielenia się jedzeniem i napojami.

Minister powiedział, że lokalne zespoły ds. zdrowia napotkały opór na szczepionkę z powodu dezinformacji w mediach społecznościowych.

„Musisz upewnić się, że otrzymujesz informacje ze źródła prawdy” – powiedziała pani Files.

Zasoby zostały również wysłane do pobliskiej społeczności Yuelamu, gdzie zidentyfikowano bliskie kontakty.

Zdjęcie lotnicze Liondo
Według rządu Terytorium Północnego, Yuendumu ma pełny wskaźnik szczepień w ciągu 16 lat, wynoszący około 40 procent.(ABC News: Hamish Harty)

Ponad 300 spraw jest w trakcie dochodzenia

Przypuszcza się, że 65 nowych spraw zostało przekazanych przez społeczność, ale źródło kolejnych 359 spraw jest w trakcie dochodzenia.

Minister powiedział, że powodem tego było to, że władze zażądały tylko niewielkiej ilości wstępnych informacji, gdy nowe sprawy zostały zgłoszone jako pozytywne.

Staramy się szybko uzyskać jak najwięcej informacji, ale nie zawsze jest to łatwe. Więc wracamy i przeprowadzamy inne wywiady dotyczące śledzenia kontaktów”.

„Jak zauważysz wzrost liczby spraw, zobaczysz, że te liczby ze źródła są nieznane lub są przedmiotem dochodzenia [cases] wzrost.”

Władze twierdzą, że 101 nowych spraw jest w bliskim kontakcie z istniejącymi sprawami, a 69 jest związanych z podróżami międzystanowymi i międzynarodowymi.

W szpitalach na całym terytorium przebywa 17 osób – nieco mniej niż w piątek 19 – a rząd wcześniej powiedział, że wiele z tych osób jest leczonych z powodu chorób innych niż COVID-19.

Spośród 17 przyjęć związanych z koronawirusem sześć otrzymuje opiekę doraźną, w tym jedno na oddziale intensywnej terapii.

594 nowe przypadki obejmowały wyniki zgłaszane samodzielnie po pozytywnych testach RAT.

Natasha Phyllis w klinice testowej Marara podczas blokady w NT.
Obecnie są aktywne przypadki w każdym obszarze Terytorium Północnego, powiedziała Natasha Felice.(ABC News: Che Chorley)

Pani Phyllis powiedziała, że ​​120 pracowników służby zdrowia było w izolacji, a kolejnych 30 zachorowało na COVID-19, ale siła robocza ma około 8 000 pełnoetatowych pracowników i nadal działa.

Powiedziała, że ​​tylko jeden z pracowników zaraził się w pracy.

„Naprawdę chcę zapewnić Terytorianów, że nadal świadczymy nasze usługi” – powiedziała.

„Nasz system opieki zdrowotnej jest po to, aby się tobą zająć, niezależnie od tego, czy jest to koronawirus, czy inna choroba, więc pamiętaj o tym”.

Powiedziała, że ​​główny urzędnik ds. zdrowia poinformował, że obecne środki zdrowotne są wystarczające.

Nowe przypadki są zdecydowanie największą liczbą codziennych przypadków na Terytorium Północnym i następują po dniach, w których liczba ta wzrasta, z 117 przypadkami zgłoszonymi w środę, 256 w czwartek i 412 w piątek.

Starając się ograniczyć rosnące wskaźniki przenoszenia wirusa ze społeczności, rząd Terytorium Północnego ogłosił w czwartek czterodniową blokadę, ograniczającą ruchy nieszczepionych dorosłych.

rząd też Wprowadzono nowe ograniczenia w podróżowaniu i wymóg przeprowadzania testów dla społeczności, w których wskaźnik szczepień w wieku pięciu lat wynosi mniej niż 80 procent, w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusa na odległe, zagrożone obszary.

W piątek w całej jurysdykcji przetworzono ponad 3000 testów.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszenia, strzałki w prawo iw lewo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 2 minuty 37 sekund

Co zrobić, jeśli jesteś chory i podejrzewasz, że masz COVID, ale nie możesz wykonać testu.

Pobierz formularz…

READ  General Motors jest częścią konsorcjum projektowego mającego na celu opracowanie nowego pojazdu na Księżycu