Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

TikTok zakazuje „niebezpiecznego” trendu dotyczącego nóg w celu promowania zaburzeń odżywiania

TikTok zakazuje „niebezpiecznego” trendu dotyczącego nóg w celu promowania zaburzeń odżywiania

TikTok rozprawił się z „toksycznym” nowym trendem po masowej reakcji użytkowników za utrwalanie nierealistycznych i szkodliwych standardów dotyczących ciała.

Hashtag „nogi nogi” składa się z młodych dziewcząt deklarujących, że nie mają nóg, które wyglądają „dobrze” w rajstopach gimnastycznych.

Trend, który po raz pierwszy stał się popularny pod koniec ubiegłego roku, utrwala pogląd, że jeden typ i wygląd ciała jest idealny – wprowadza w błąd i potencjalnie szkodzi młodym, wrażliwym i wrażliwym umysłom.

W kilku publikacjach zagranicznych doniesiono, że platforma mediów społecznościowych zakazała obecnie używania hashtagu, w związku z czym użytkownikom próbującym znaleźć filmy z tym hashtagiem zamiast tego wyświetlają się informacje na temat zaburzeń odżywiania.

„Kiedy ludzie szukają #legginglegs lub treści związanych z zaburzeniami odżywiania, widzą wyskakujące okienko z linkiem do Fundacji Butterfly” – potwierdził rzecznik TikTok Australia dla news.com.au.

„TikTok to inkluzywne i pozytywne środowisko i nie zezwalamy na treści przedstawiające, promujące, normalizujące lub gloryfikujące zaburzenia odżywiania”.

Starsze kobiety, świadome, że „nogi” to powtórzenie toksycznych ideałów ciała z młodości, potępiły ten trend, a terapeutka Holly Eisler nazwała go „obrzydliwym”.

„Zasadniczo istnieje trend, który mówi, że jeśli masz legginsy i je nosisz, Twoje nogi powinny w nich wyglądać w określony sposób” – powiedziała. wideo.

„Ponownie to jest obrzydliwe. Nie pozwól, aby media społecznościowe wmówiły Twojemu ciału, że taki jest trend. Jeśli masz ciało i masz legginsy, to masz nogi w legginsach”.

Inny użytkownik TikToka, @emilyxpearlNa filmie zapytała, czy „rozumiemy, co robimy młodszemu pokoleniu kobiet”.

„Czy rozumiemy, że są 15-latki, które noszą legginsy na co dzień, a teraz czują, że nie mogą nosić legginsów, bo nie mają nóg… to najgłupsza rzecz, jaką w życiu słyszałem ,” powiedziała.

„Rozumiecie, że po tym, jak w waszym filmie mówicie małej dziewczynce, że nie ma nóg, czuje się ona teraz, jakby nie mogła zintegrować się ze społeczeństwem?”

READ  Budynek w Miami zawalił się, ostateczna śmierć to 98 po zidentyfikowaniu ostatniej zaginionej osoby

Australijka Steph Clare Smith Krytykować Opisała ten ruch jako „rozczarowujący” i „toksyczny”.

„Pamiętam, że miałam obsesję na punkcie szczeliny między udami. Pamiętam, że doprowadzało mnie to do szaleństwa, byłam wściekła na moją genetykę, w zasadzie straciłam wszystko, co miałam na nogach, tylko po to, żeby mieć dużą przerwę, ponieważ media społecznościowe powiedziały mi, że to jest to, co jest atrakcyjne ”, powiedziała. „Model biznesowy i potentat fitness powiedział.

„A teraz jest trend: nogi. Jeśli masz nogi i nosisz legginsy, masz chude nogi.

„Nie przejmuj się tym, co mówi Internet. Zrobiłem to, zrobiłem to”. wypieczoneZ tymi głupimi trendami, które są tak toksyczne i destrukcyjne.

Z niedawnego badania przeprowadzonego przez Australijską Służbę Leczenia i Wsparcia Zaburzeń Odżywiania wynika, że Fundacja MotylOkazało się, że prawie połowa osób w wieku od 12 do 18 lat czuje się niezadowolona ze swojego ciała z powodu mediów społecznościowych. Dziesiątki badań przeprowadzonych w ostatnich latach również wykazały niepokojący związek między korzystaniem z Instagrama i TikToka, niezadowoleniem z ciała i zaburzeniami odżywiania.

Melissa Wilton, dyrektorka ds. komunikacji i zaangażowania w Fundacji Butterfly, powiedziała: „Ważne jest, abyśmy zwalczali tę retorykę i zachęcali ludzi do postrzegania siebie jako całości, a nie tylko swojego wyglądu i rozmiaru ciała”.

„Trendy w mediach społecznościowych oparte na wyglądzie mogą być bardzo niebezpieczne, ponieważ przedstawiają bardzo wąski model piękna i sugerują posiadanie idealnego ciała, a jednocześnie wzmacniają przekonanie, że to wygląd lub ciało czyni cię godnym” – stwierdziła Wilton. news.com.au.

„Badania pokazują, że im bardziej dana osoba internalizuje te nierealistyczne ideały ciała i wyglądu, tym większe jest prawdopodobieństwo, że doświadczy niezadowolenia z ciała, co może prowadzić do rozwoju zaburzeń odżywiania i zaburzeń odżywiania”.

Dodała, że ​​rozwijanie umiejętności korzystania z mediów społecznościowych jest „kluczem” do uczynienia aplikacji takich jak TikTok czy Instagram „pozytywną przestrzenią dla użytkowników, zmniejszającą ryzyko rozwoju lub zaostrzenia zaburzeń odżywiania lub problemów z wizerunkiem ciała oraz poprawiających odporność i dobre samopoczucie”.

READ  Teoria wycieków w laboratorium Wuhan - Podcast | Wiadomości z Australii

„Siła jest w twoich rękach — możesz blokować lub zgłaszać szkodliwe treści i konta, robić regularne przerwy od przewijania… i wypełniać swój kanał pozytywnym nastawieniem, obserwując konta, które są zgodne z twoimi pasjami, hobby lub zainteresowaniami poza wyglądem ciała.

„Jeśli to Twoi znajomi publikują te szkodliwe treści, a nie chcesz zranić ich uczuć, przestając ich obserwować, użyj funkcji „wycisz”, aby nie widzieć ich treści i nie zostaną o tym powiadomieni”.