Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tribit StormBox Micro – 2021 Kompozytor Recenzja

W przypadku małego głośnika Bluetooth Tribit StormBox Micro za 50 USD ma wiele do zaoferowania. Jest całkowicie wodoodporny, ma wbudowany pasek rip-stop i może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Brzmi również bardzo dobrze jak na swój rozmiar, z dość niskim, średnim i bogatym wokalem w połączeniu z wyraźnym, czystym dźwiękiem. Nie ma na co narzekać, ale niewiele też dzieli StormBox Micro od innych tańszych przenośnych głośników, takich jak Sony SRS-XB13 i 40 USD JBL Go 3.

mały wyboisty

Dostępny w kolorze czarnym lub pomarańczowym, StormBox Micro ma wymiary 3,9 x 3,9 x 1,4 cala (HWD) i waży 9,1 uncji i ma zaokrąglony kwadratowy kształt. Jego wygląd zewnętrzny to płótno z matowym silikonem; Osłona z tkaniny obejmuje pojedynczy silnik o mocy 9 W, który jest skierowany do góry i zawiera zestaw prostych elementów sterujących. Centralny przycisk wielofunkcyjny obejmuje odtwarzanie, śledzenie nawigacji, zarządzanie połączeniami, asystentów głosowych w zależności od liczby kliknięć lub dłuższych naciśnięć, a przyciski plus/minus regulują głośność. Dolny panel ma gumowe nóżki wraz z paskiem do przymocowania głośnika do wszystkiego, co zmieści się w jego ciasnym uchwycie, na przykład uchwytów rowerowych lub haków. Ten panel ma również perforowaną kratkę dla pasywnego radiatora basowego, który wydaje się wypychać znaczną ilość powietrza, gdy poziomy głośności są wysokie.

Stopień ochrony IP67 Oznacza to, że głośnik jest całkowicie wodoodporny i można go zanurzyć na głębokość trzech stóp na 30 minut. Ani sygnał Bluetooth, ani dźwięk nie działają dobrze pod wodą, ale chodzi o to, że głośnik może się zamoczyć lub zabrudzić (jest też pyłoszczelny), a następnie spłukać pod bieżącą wodą, a Ty nie musisz się o to martwić.

StormBox Micro jest zgodny z Bluetooth 5.0 i obsługuje kodek SBC, ale nie AAC ani AptX. Można podłączyć dwa głośniki, aby działały jako para stereo lub odtwarzały ten sam strumień mono z obu w trybie Party.

READ  Gdzie pojawiają się jeżowce w grze Minecraft 1.17 Jaskinie i klify?

Tribit szacuje żywotność baterii StormBox Micro na około osiem godzin, ale wyniki będą się różnić w zależności od poziomu głośności. Dołączony kabel ładujący USB-C-do-USB-A łączy się z portem USB-C na panelu bocznym.

Nie dla miłośników basu

W utworach z intensywną zawartością subbasu, takich jak „Silent Scream” z The Knife, StormBox Micro w większości udaje się uniknąć zniekształceń. Flirtuje z hukiem przy wyższych głośnościach, a obudowa wydaje się trochę wibrować, ale szczerze mówiąc, jest to trudna droga do odtworzenia w mniejszych głośnikach. Przy bardziej umiarkowanych głośnościach głęboki bas w tym utworze nie brzmi zbyt mocno, ale też nie zniekształca.

Zobacz jak testujemy głośnikiZobacz jak testujemy głośniki

„Drover” Billa Callahana, utwór z mniej głębokim basem w miksie, daje nam lepsze wyczucie ogólnej sygnatury wokalnej StormBox Micro. Barytonowe dźwięki Callahana zyskują dodatkową porcję niskiego, średniego bogactwa, a bębny brzmią pełne i stosunkowo mocne przy średniej wielkości. Większa głośność może sprawić, że kierowca zabrzmi, jakby chwiał się na granicy zniekształceń, nawet na tym torze.

To nie jest problem wszystkim, w co graliśmy. Najnowsze nagranie Haima i nagranie na żywo najnowszego zespołu Thoma Yorke’a i Johnny’ego Greenwooda, The Smile, ma godne pochwały bogactwo i głębię basu, który jest dostarczany czysto. We wszystkich przypadkach kolce są wyraźne i jasne.

Tribit StormBox Micro

W „No Church in the Wild” Jay-Z i Kanye Westa pętla stopy perkusji ma wysoką obecność w średnim zakresie, pozwalając jej atakowi zachować moc, chociaż uderzenia synchronizacji subbasowej są bardziej sugerowane niż dostarczane. Ponownie, nie spodziewalibyśmy się, że głośnik tej wielkości zapewni prawdziwy bas, ale nadal może wywoływać wrażenie bogactwa niskich i średnich tonów. Dźwięki na tym utworze są wydawane dość wyraźnie. Będziesz musiał wydać więcej pieniędzy, jeśli szukasz mocnego głośnika z głębokim basem, ale StormBox Micro ma rozsądną moc, zapewnia dość głośny bas i ogólnie zapewnia czysty dźwięk, jak na swój rozmiar i cenę.

READ  Aussie planuje wprowadzić NFT do głównego nurtu

Utwory orkiestrowe, takie jak otwierająca scena Johna Adamsa Ewangelia według drugiej MariiStosunkowo bogaty, pełny dźwięk dzięki StormBox Micro. Moderatorzy odgrywają głębszą rolę niż zwykle, dostarczając wyższe dźwięki blaszane, amplitudy i wokale przy nieco niższej jasności niż zwykle. Głośnik nie brzmi jednak zamulony i wykonuje solidną pracę, przesyłając cały miks audio przez tylko jeden sterownik.

Mikrofon z głośnikiem zapewnia przyzwoitą czystość. Dzięki aplikacji Notatki głosowe na iPhonie możemy nadać sens każdemu słowu, które nagraliśmy, z typowym zniekształceniem Bluetooth. Dzwoniący powinni być w stanie Cię zrozumieć za pomocą odpowiedniego sygnału.

Potężny, przyjazny dla środowiska dźwięk za tę cenę

Za 50 USD nie ma co narzekać na StormBox Micro. Wbudowany pasek i obudowa odporna na wodę i kurz oznaczają, że możesz zabrać go wszędzie, a jakość dźwięku jest solidna jak na głośnik tej wielkości, nawet jeśli niekoniecznie się wyróżnia. W tym przedziale cenowym jesteśmy fanami niedawno sprawdzonego Sony SRS-XB13 za 60 USD i JBL Go 3 za 40 USD. Za 100 USD Anker Soundcore Motion Boom to bardziej solidna opcja z przyjazną dla środowiska konstrukcją. Cieszymy się, że możemy dodać Tribit StormBox Micro do naszej listy potężnych i przyjaznych głośników zewnętrznych. To dobra opcja obok innych wspomnianych powyżej, nawet jeśli niekoniecznie przewyższa którąkolwiek z nich.