W Australii rozpoczęła się budowa czwartej anteny kosmicznej Europejskiej Agencji Kosmicznej, która pomoże wypełnić lukę we wspieraniu komunikacji i pobieraniu danych dla nadchodzących misji w celu zbadania naszego Układu Słonecznego, zbadania naszego wszechświata i ochrony Ziemi przed słonecznymi i niebezpiecznymi asteroidami.
Przedstawiciele ESA spotkali się z przedstawicielami rządów krajowych i regionalnych w Australii oraz z Australijskiej Agencji Kosmicznej w dniu 16 czerwca, aby rozpocząć aktywną budowę nowej anteny zlokalizowanej na istniejącej stacji naziemnej ESA New Norcia, 140 kilometrów na północ od Perth w Australii Zachodniej.
Australijska Agencja Kosmiczna zapewnia wsparcie krajowe i finansowe projektu.
„Nowa antena zapewni ciągłą zdolność niezależnej Europy do prowadzenia pionierskich misji eksploracyjnych, a także będzie wspierać nadchodzące misje bezpieczeństwa kosmicznego, w tym Hera i Vigil”, powiedział Josef Aschbacher, dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej. „Pomoże to również pogłębić ważne relacje ESA z Australią, jednocześnie pomagając w zapewnieniu, że zawsze będziemy mogli jak najlepiej wykorzystać naukę podczas każdej misji”.
„Australijska Agencja Kosmiczna jest podekscytowana możliwością pogłębienia naszych relacji z Europejską Agencją Kosmiczną, ponieważ nie możemy się doczekać dalszego rozwoju lokalnego sektora kosmicznego” – powiedział Enrico Palermo, prezes ASA. „Ten projekt rozszerzy australijski i zachodnioaustralijski rodowód i dziedzictwo komunikacji w dalekim kosmosie, które sięgają lat 50. XX wieku.
„Otworzy to również wymianę nowej wiedzy technicznej, ponieważ australijscy dostawcy pomagają projektować, rozwijać i testować antenę”.
Z nowej anteny sygnały będą przesyłane przez przestrzeń międzyplanetarną, podążając za orbitą Marsa, do układu Jowisza, gdy zbliżająca się sonda kosmiczna Europejskiej Agencji Kosmicznej Juice żegluje w podróż do lodowych księżyców Jowisza – Ganimedesa, Europy i Kallisto. Planowany do uruchomienia w 2023 r. Juice rozpocznie misję, aby „pomóc naukowcom odpowiedzieć na ważne pytania, takie jak to, czy życie mogłoby – lub pojawiło się – gdzie indziej w Układzie Słonecznym”.
Wesprze również Kosmiczny Teleskop Euclid Europejskiej Agencji Kosmicznej, którego wystrzelenie zaplanowano również w przyszłym roku, w jego misji „rzucenia światła na prawdziwą naturę ciemnej materii i ciemnej energii” poprzez obserwację miliardów galaktyk w odległości 10 miliardów lat świetlnych od Ziemi.
Skierowana w stronę słońca antena będzie również wspierać kosmiczną misję pogody Vigil Europejskiej Agencji Kosmicznej. Zaplanowany do wystrzelenia pod koniec dekady, Vigil będzie monitorować naszą aktywną i nieprzewidywalną gwiazdę ze specjalnego punktu widzenia, umożliwiając operatorom statków kosmicznych i wrażliwej infrastruktury na Ziemi – takiej jak sieci energetyczne – wcześniejsze ostrzeganie o potencjalnie niebezpiecznej energii słonecznej. flary.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka