Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Głos stresu: jak ciężki dzień w pracy zmienia sposób, w jaki mówisz | praca i zawody

Rzeczownik: Dźwięk stresu.

wiek: Znajdź to dla siebie.

wygląd zewnętrzny: Naprawdę nie mam na to czasu.

Hej, wszystko w porządku? naturalnie. Mam kupę roboty, szef siedzi na moich plecach bez powodu, dzieciak został przywieziony do domu chory ze szkoły i teraz muszę z tobą głupio pogadać. Ale tak, wszystko jest cudowne. Dziękuję za Twoje pytanie.

Jesteś pewny? Wydajesz się bardzo zdenerwowany. Co dało ci ten pomysł?

dźwięk twojego głosu. Czym jestem? Nie, zawsze mówię z taką szybkością i intensywnością, że obcy wyraźnie się cofają. To tylko moja postać.

Nie oszukasz mnie. O Boże, wyglądasz jak badacze z Uniwersytetu Saarland w południowo-zachodnich Niemczech.

Szczerze mówiąc, to pierwszy raz, kiedy ktoś mi to powiedział. Właśnie przeprowadzili badanie, w jaki sposób stres wpływa na nasz głos i odkryli, że stresujący dzień zmienia sposób, w jaki mówimy. Podobno po ciężkim dniu nasz oddech staje się szybszy, co powoduje, że mówimy szybciej, głośniej i z większą intensywnością.

Wydaje się to oczywiste. Cóż, dzieje się tak bez względu na to, jak bardzo odczuwamy stres. Po ciężkim dniu możemy czuć się całkowicie spokojni i spokojni, ale zmiany w naszym głosie zdradzą wszystko. Na przykład nigdy się nie dowiesz, że się denerwuję.

Chciałbym. Nie, nie będziesz. Jak?

Cóż, na początek zaraz się rozpłaczesz. W każdym razie, niezależnie od tego, czy czujesz się zestresowany, czy nie, stresy zewnętrzne mają tendencję do aktywowania współczulnego układu nerwowego, co powoduje: Produkcja kortyzolu i adrenaliny. To sprawia, że ​​Twój oddech przyspiesza i zmienia się Twój głos.

Majaczysz. Tak czy inaczej, to badanie jest świetne, ponieważ jeśli oprogramowanie do wykrywania dźwięku może wychwycić te zmiany, może być w stanie pomóc klinicystom i pracodawcom zdiagnozować stres, zanim stanie się on problemem. Nie żeby to był dla mnie problem.

READ  Aby zobaczyć, jak rosną galaktyki, nocne niebo zostało powiększone i uchwycone kosmiczne eksplozje

Twoje włosy dosłownie wypadają z głowy w czasie rzeczywistym. Nic na to nie poradzę! Ale czy to nie byłoby fajne? Stres jest globalną przyczyną problemów zdrowotnych, więc wczesna diagnoza może pomóc milionom istnień. Miliony ludzi, którzy nie są mną, oczywiście, bo czuję się doskonale.

Dlaczego odwracasz skórę? blady? Nie wiem! Przestań zadawać mi tyle pytań! Wow, jest tu naprawdę gorąco, prawda?

Nie poprawnie. No cóż, może trochę się denerwuję. Co go zdradziło? Ukryte rozszerzenie oskrzeli w moich drogach oddechowych?

ten który. Poza tym kucasz w pozycji embrionalnej Wiesz, może być coś w tym badaniu.

czy powiedziałeś: „Stres może zmienić twój głos”.

nie mów: „Tak, już to wiedziałem! Jezu Chryste!”