Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tucker Carlson przerywa ciszę po nagłym odejściu z Fox News |  Fox News

Tucker Carlson przerywa ciszę po nagłym odejściu z Fox News | Fox News

Tucker Carlson po raz pierwszy przerwał milczenie od czasu nagłego odejścia z Fox News, publikując na Twitterze wideo, które nie odnosiło się bezpośrednio do zgłoszonej strzelaniny.

Carlson był jedną z największych gwiazd sieci, zyskując wielu zwolenników, wygłaszając ksenofobiczne i rasistowskie przemówienie w swoim programie Tucker Carlson Tonight. Opuścił Fox News w poniedziałek bez wyjaśnienia. Media podały, że Carlson został zwolniony na osobiste polecenie właściciela Foxa, Ruperta Murdocha, między innymi za używanie wulgarnego języka do opisania kobiety-prezesa.

W środę Carlson udostępnił na swoim koncie na Twitterze tajemniczy dwuminutowy film, który nie wyjaśniał jego odejścia, ale zawierał obszerne skargi na stan amerykańskiego dyskursu. To, co zauważa, gdy odchodzi się na kilka dni od zgiełku, to to, jak mili są niektórzy ludzie.

„Inną rzeczą, którą zauważasz podczas krótkich wakacji, jest to, jak niewiarygodnie głupia jest większość dyskusji, które widzisz w telewizji” – dodał. „Są całkowicie nieistotne. Nic nie znaczą. Za pięć lat nie będziemy nawet pamiętać, że je słyszeliśmy. Zaufaj mi, jako komuś, kto był zaangażowany.”

Fox nie skomentował publicznie powodu zerwania więzi z Carlsonem, ale stało się to po tym, jak Fox News zgodził się w zeszłym tygodniu zapłacić firmie Dominion zajmującej się sprzętem do głosowania 787,5 miliona dolarów w celu rozstrzygnięcia głośnego procesu o zniesławienie.

Mówi się, że oszałamiające odejście Carlson jest związane z pozwem wniesionym przez byłą główną producentkę rezerwacji Abby Grossberg, która twierdziła, że ​​spotkała się z seksizmem i wrogim środowiskiem pracy.

Fox News powiedział w oficjalnym oświadczeniu, że Carlson i sieć „obowiązkowo zgodzili się” na separację.

Sieć podała, że ​​Fox News natychmiast zastąpił miejsce Carlsona rotacyjną listą gospodarzy w poniedziałek, dopóki nie można było znaleźć stałego zastępcy. W filmie, który opublikował w środę, Carlson zasugerował, że jego fani nie widzieli jego najnowszych zdjęć.

READ  Barack Obama popiera sztywny limit 1,5C na szczycie Cop26 | policjant 26

„Gdzie jeszcze można znaleźć Amerykanów mówiących prawdziwe rzeczy?” Powiedział. „Niewiele zostało miejsc, ale jest ich trochę i to wystarczy. Dopóki słyszysz słowa, jest nadzieja. Do zobaczenia wkrótce”.

Associated Press przyczyniła się do tej historii