Tunezja wygrała afrykańskie derby, a Egipt, Polska i Węgry rozpoczęły od wyraźnych zwycięstw

Tunezja zanotowała mocny powrót w drugiej połowie w afrykańskich derbach z Algierią, wygrywając 27:22 i zwiększając swoje szanse na awans do głównej rundy 24. Mistrzostw Świata Juniorów IHF Mężczyzn.

W pozostałych meczach Polska zdominowała turniej, pokonując Stany Zjednoczone 47:22; Egipt również miał bezbłędną drugą połowę przeciwko Kubie, wygrywając 45:28, podczas gdy Węgry zanotowały mierną pierwszą połowę, pokonując Argentynę 30:22.

Polska vs USA 47:22 (25:11)

Polska po raz pierwszy od 2003 roku po raz pierwszy od 2003 roku wystąpiła w Mistrzostwach Świata Juniorów IHF. Drużyna europejska dała kompletną grę po obu stronach piłki przeciwko USA, szczególnie dominując w ataku, który zapewnili. Ich najlepszy występ w historii turnieju.

Wschodząca gwiazda Barlinek Industria Kielce, Simon Widerny, strzelił pięć bramek w pierwszej połowie, a Polacy spudłowali tylko cztery z 29 strzałów i objęli prowadzenie 25:11.

W rzeczywistości tylko dwóm polskim zawodnikom z pola nie udało się strzelić gola w pierwszej połowie, ponieważ trener Zugmund Kamis kontynuował rotację składu, dając wszystkim zawodnikom sporo odpoczynku. Niemcy/Grecja w 2023 r.

Z drugiej strony podopieczni Danilo Rojevicia nie byli w stanie powstrzymać szybkich ataków Polaków, popełniając 13 strat w pierwszej połowie, podczas gdy drużyna europejska nadal wykorzystywała swoje szanse.

Po stronie amerykańskiej było coraz gorzej, Polska powiększyła swoją przewagę, ponieważ wszyscy jej zawodnicy z pola strzelili co najmniej jednego gola, a Wiederny wszedł do rozmowy o tytuł najlepszego strzelca Niemiec / Grecji 2023 z ośmioma bramkami. .

Ostatecznie Polska przypieczętowała wyraźne zwycięstwo 47:22, dobry mecz na rozgrzewkę, zanim zmierzy się z Chorwacją i Francją w pojedynku na śmierć i życie o miejsce w rundzie głównej. Czekać. Aby zakwalifikować się do Mistrzostw Świata Juniorów IHF Mężczyzn.

Hummel Zawodnik meczu: Simon Wiederny (Polska)

Algieria – Tunezja 22:27 (11:10)

Równie dobrze mogło to być drugie miejsce w rundzie głównej z grupy B, z faworyzowanymi współgospodarzami Niemiec, którzy zajmą pierwsze miejsce, podczas gdy Libia jest znacznie słabsza.

READ  Premier Polski domaga się działań UE w sprawie taniego ukraińskiego kredytu zbożowego - EURACTIV.com

Nic więc dziwnego, że Algieria i Tunezja, dwie drużyny, które bardzo dobrze się znają, wymieniały się ciosami przez 60 minut w jednym z najbardziej wyrównanych meczów pierwszej rundy.

Zeszłego lata Algieria pokonała Tunezję 29:25 w półfinale Mistrzostw Afryki Juniorów w Piłce Ręcznej 2022 CAHB. Było więc jasne, że gra będzie bardzo wyrównana i już po 30 minutach Algieria prowadziła (11:10).

W całym meczu doszło do pięciu zmian prowadzenia, ale Tunezja dobrze przetrwała burzę, a Amin Ben Salem i Yassin Ben Salem błyszczeli, zdobywając 14 bramek między nimi, a Algieria nie miała szans na przetrwanie burzy.

Środkowy obrońca Medahi Raba Rasim nadal grał dla Algierii, kończąc z siedmioma bramkami, ponieważ jego drużyna nie mogła spisać się lepiej, ponieważ zdobywca drugiego miejsca w Mistrzostwach Afryki Juniorów w Piłce Ręcznej Mężczyzn CAHB 2022 zakończył się rozczarowaniem.

Gol 3:0 dla Tunezji, dzięki któremu Algieria nie zdobyła gola przez cztery minuty i 28 sekund, był kluczowym momentem meczu, ponieważ zbudowali czterobramkową stratę, która okazała się nie do zdobycia, przybliżając Tunezję o krok do nich. Celem jest zapewnienie głównej okrągłej nabrzeża w Niemczech/Grecji 2023.

Hummel zawodnik meczu: Yassin Ben Salem (Tunezja)

Węgry – Argentyna 30:22 (13:12)

Początek drugiej połowy 11:3 wystarczył, by zapewnić Węgrom pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Świata Juniorów IHF Mężczyzn 2023, po rozczarowującej pierwszej połowie, w której Argentyna zbliżyła się do europejskiej potęgi, która wyraźnie celuje w medal w Niemczech w Grecji 2023 .

Nadal wiele strat – zaledwie osiem w ciągu pierwszych 30 minut – osłabiło pewność siebie Węgier przed bramką, mimo że kilku zawodników zmieniło się bez znaczącego wkładu w mecz.

Martin Nicolas Jung i Santiago Barcelo Garcia strzelili po trzy gole dla Argentyny w pierwszej połowie, ale głównym problemem drużyny z Ameryki Południowej było pole bramkowe, ponieważ obaj bramkarze obronili tylko trzy bramki do 45. minuty.

READ  Melissa jedzie do Polski, aby reprezentować Kajmana na Miss Supranational

Tak więc, kiedy Węgry w końcu lepiej opanowały grę, było jasne, kto jest lepszą drużyną w tym meczu, ponieważ lewicowy Benz Krakowski, który już zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Węgier, zdominował swoich przeciwników.

Choć Krakowski strzelił tylko pięć bramek, decydująca passa 11:3 nadeszła, gdy Argentyna przegrała i nie miała realnych szans na odrobienie strat, zwłaszcza że coraz więcej strzałów zaczął obronić bramkarz Węgier Krzysztof Palaszcz. On-one ratuje przed szybkimi przerwami i skrzydłami.

Węgry ostatecznie wygrały 30:22 z Balasicsem, Hummelem Graczem Meczu, kończąc mecz z dziewięcioma interwencjami obronnymi, co daje 37,5% skuteczności w obronie. cel.

Hummel zawodnik meczu: Christoph Balazsiks (Węgry)

Egipt vs Kuba 45:28 (20:14)

Kuba zadebiutuje na tym poziomie, podczas gdy Egipt zagra w swoich 19. Mistrzostwach Świata Juniorów IHF Mężczyzn. A mistrzowie Afryki okazali się zbyt silni dla swoich karaibskich rywali, wygrywając 17 bramkami.

Młodzi „faraonowie” wcześnie przejęli kontrolę nad meczem, po bramkach Radia Ahmeda i Omara Mohammeda dali im prowadzenie 5:3. Kubańczycy jednak szybko się wycofali i wyrównali 7:7.

Jednak Egipcjanie ponownie zaczęli dominować. Kubański bramkarz poprawił się po tym, jak Esniel Negrete zastąpił Tayrona Giróna, ale nawet to nie przeszkodziło Afrykanom w stałym zwiększaniu przewagi.

Egipt dobrze spisywał się w obronie, często strzelając gole z szybkich przełamań, a ich lewy skrzydłowy Rady Ahmed strzelił zarówno z otwartej gry, jak i z 7 metrów, dzięki czemu prowadzenie afrykańskiego zespołu sięgnęło sześciu bramek do przerwy (20:14).

Po wznowieniu gry „Faraonowie” dalej parli do przodu, a ich przewaga była już dwucyfrowa w minucie 27:17. Egipski trener mocno rotował drużyną i ostatecznie wszyscy 14 ich graczy z trybun strzelił co najmniej raz, a Afrykanie zapewnili sobie spektakularne zwycięstwo.

W pierwszym meczu Kuby na tym poziomie niektórzy z ich zawodników spisali się dobrze. Bramkarz Negrete zanotował 12 rzutów obronnych, a Maico Vázquez był najlepszym strzelcem meczu z 11 golami. Egipcjanie byli jednak lepsi jako drużyna – zasłużenie wygrali.

READ  Francuski minister był zszokowany strefami skierowanymi przeciwko LGBT w Polsce

Hummel Zawodnik meczu: Rady Ahmed (Egipt)