Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Twitter ogłosił konkurs na znalezienie błędów w algorytmie przycinania zdjęć

Twitter ogłosi konkurs dla badaczy komputerów i hakerów, aby zidentyfikować błędy w swoim algorytmie przycinania obrazów, po tym, jak grupa badaczy wcześniej odkryła, że ​​algorytm ma tendencję do wykluczania czarnych i mężczyzn.

Konkurs jest częścią szerszego wysiłku całej branży technologicznej, aby zapewnić etyczne działanie technologii AI.

Firma społecznościowa napisała w poście na blogu, że konkurs nagród miał na celu zidentyfikowanie „potencjalnych szkód tego algorytmu wykraczających poza to, co sami zidentyfikowaliśmy”.

Po zeszłorocznej krytyce dotyczącej podglądów zdjęć w postach z wyłączeniem czarnych twarzy, firma podała w maju, że badanie przeprowadzone przez trzech naukowców zajmujących się uczeniem maszynowym wykazało 8% różnicę w stosunku do parytetu demograficznego na korzyść kobiet i 4% na korzyść białych osób.

Twitter publicznie opublikował kod komputerowy, który decyduje o tym, jak przycinać obrazy w kanale Twittera, i powiedzieli, że uczestnicy zostali poproszeni o sprawdzenie, w jaki sposób algorytm może wyrządzić szkody, takie jak profilowanie lub oczernianie dowolnej grupy ludzi.

Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne w wysokości od 500 USD do 3500 USD i zostaną zaproszeni do zaprezentowania swojej pracy na warsztatach organizowanych przez Twitter na DEF CON w sierpniu, jednej z największych konferencji hakerskich odbywających się co roku w Las Vegas.

READ  Mówi się, że edycja Knights Templar z Old Republic jest w fazie rozwoju