Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Unia Europejska przeżywa kryzys po orzeczeniu polskiego sądu

„Musimy jasno powiedzieć, że ten rząd w Polsce igra z ogniem” – powiedział minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Assalborne na spotkaniu ministrów UE w Luksemburgu.

„Integracja Europy i współistnienie prawa europejskiego jest podstawowym wymogiem Europy.

Kryzys wewnętrzny polsko-unijny pojawia się pomimo tego, że Polska stoi przed zewnętrznym wyzwaniem w postaci strumieni migrantów przemycanych z Bliskiego Wschodu na Białoruś do jej granic. Władze białoruskie są rozgniewane nałożeniem sankcji na Unię Europejską po tym, jak Mińsk rozprawił się z dysydentami politycznymi sprzeciwiającymi się reżimowi potężnego przywódcy Aleksandra Łukaszenki.

Ładowanie

Urzędnicy w Brukseli powiedzieli, że czwartkowe orzeczenie sądu może doprowadzić do serii grzywien i procesów sądowych przeciwko Warszawie, co może potrwać miesiące, jeśli nie lata.

PiS twierdzi, że nie ma planów na „Polexit” – w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii przed referendum w sprawie Brexitu w 2016 r. – ponieważ powszechne poparcie dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest wysokie.

Członek obozu polskiego od 2004 roku przyczynił się do najszybszego wzrostu gospodarczego w Europie. Wielu Polaków uważa UE za kluczowy element bezpieczeństwa narodowego, ponieważ Rosja podjęła zdecydowane zobowiązanie wobec niektórych państw Europy Środkowej i Wschodniej, które od dziesięcioleci znajdują się pod rządami komunistów.

Witając jednak orzeczenie sądu, polski premier Mathews Moravich powiedział, że każde państwo członkowskie powinno być traktowane z szacunkiem, a UE „nie powinna być grupą równych i równych”.

Trybunał Konstytucyjny przyjął sprawę po tym, jak Moraviki zapytał, czy instytucje unijne mogą uniemożliwić Polsce restrukturyzację sądownictwa.

Z badania Europrometer przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2021 r. wynika, że ​​UE ufa prawie dwa razy więcej Polaków niż ich własny rząd.

„Myślę, że… grozi nam wyjście z UE, ponieważ wszystkie te środki będą stopniowo prowadzić” – powiedziała Krasina Gulpinovich, warszawska emerytka.

READ  Sophia Hartley Edward Little / Levitt / Polska przecina St. Domes / Gray-NG / Windrobe / Manmouth

„Myślę, że będzie to miało bardzo negatywny wpływ na naszą ogólną sytuację, nie mówiąc już o tym, że sprawy nie będą łatwe, a bez funduszy unijnych będzie jeszcze trudniej i będziemy izolowani”. (1 USD = 3,9872 Slodis)

Reuters

Uzyskaj notatkę bezpośrednio z naszego kraju Reporterzy O zdobywaniu nagłówków na całym świecie. Publikuj co tydzień tutaj w biuletynie światowym.