Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Unilever zainwestuje 90 mln zł w placówkę ramen w Polsce

Unilever zainwestuje 90 mln zł w placówkę ramen w Polsce

Unilever ogłosiła plany inwestycji 90 mln zł (około 20,7 mln dolarów) w rozbudowę swojego obiektu spożywczego w Poznaniu.

Spółka planuje zwiększyć produkcję makaronu ramen Błonnik, dobre marki makaronów i aminokwasów. Zakład ma produkować 600 000 sztuk dziennie.

Rozszerzona oferta produktów będzie dystrybuowana nie tylko w Polsce, ale także w Holandii, na Węgrzech i w innych krajach Europy.

Według Unilever inwestycja będzie spełniać rygorystyczne standardy środowiskowe, aby zoptymalizować zużycie energii elektrycznej i wody, zapewniając bardziej efektywny proces produkcyjny.

Ponadto firma wdroży w poznańskiej siedzibie najnowocześniejsze technologie, takie jak usprawnienie automatyzacji fizycznej i cyfrowej, wdrożenie zrównoważonej energii oraz poprawa możliwości magazynu.

Hanneke Faber, dyrektor ds. żywienia w Unilever, powiedziała: „Ta inwestycja w Poznaniu umożliwi nam dalsze zaspokajanie potrzeb rynku polskiego i europejskiego. Nasz polski biznes żywieniowy w dalszym ciągu umacnia swoją pozycję w portfolio Unilever.

Dyrektor Fabryki Unilever Premislav Fejfar dodał: „Nasza poznańska fabryka jest jednym z największych zakładów produkujących żywność w Unilever. Dziś piszemy kolejny rozdział w historii naszej fabryki. Dzięki dalszym inwestycjom możemy skuteczniej reagować na potrzeby naszych klientów potrzeb i nadal rozwijać naszą działalność.”

READ  Boeing rozwija się w Polsce z nową bazą zaopatrzenia w części