Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

UPM Raflatac odnawia partnerstwo z WWF Polska

UPM Raflatac odnawia partnerstwo z WWF Polska

Firmy UPM Raflatac i WWF Polska przedłużyły swoją umowę na budowanie mądrzejszej przyszłości, która wykracza poza skamieniałości razem. W nowym trzyletnim okresie obowiązywania umowy współpraca skoncentruje się na promowaniu gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym gospodarowania odpadami, a także zrównoważonych praktyk leśnych. Aby zwiększyć zaangażowanie i wsparcie dla obu tych ważnych i ambitnych inicjatyw, ta trzyletnia umowa została zawarta również w celu zaangażowania wewnętrznych i zewnętrznych interesariuszy w UPM Raflatac.

„Jako część firmy UPM The Biofore jesteśmy zaangażowani w budowanie zrównoważonej przyszłości napędzanej innowacjami i chcemy dzielić się naszą wiedzą i zasobami ze społecznościami, w których działamy. UPM Raflatac jest częścią łańcucha wartości opakowań, a etykiety mogą odgrywać ważną rolę kluczowa rola we wspieraniu gospodarki o obiegu zamkniętym w tym łańcuchu wartości Biorąc pod uwagę dzisiejsze potrzeby w zakresie zasobów, promowanie zrównoważonego leśnictwa wspiera naszą podróż poza wykopaliska”, mówi Vera Bartsch, UPM Raflatac.

Ilość odpadów w Polsce rośnie z roku na rok. Odpady, które nie są poddawane recyklingowi i ponownie wykorzystywane, mają wiele negatywnych konsekwencji, takich jak ograniczenie siedlisk spowodowane składowaniem, zanieczyszczeniem powietrza i emisją gazów cieplarnianych, żeby wymienić tylko kilka. Celem Inicjatywy Gospodarki Odpadami i Gospodarki o Obiegu Zamkniętym jest zmniejszenie ilości odpadów opakowaniowych trafiających do środowiska. Projekt opiera się na trzech filarach: zmianach legislacyjnych, współpracy z biznesem w celu przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz motywowaniu i edukacji polskich konsumentów do przewodzenia zmianom.

„Sukces w przejściu na gospodarkę o obiegu zamkniętym jest możliwy tylko dzięki współpracy różnych interesariuszy. Współpraca z UPM Raflatac jako jednym z głównych interesariuszy w łańcuchu wartości opakowań stworzy możliwość dążenia do większego wpływu i osiągnięcia więcej w zakresie rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym w Polsce – mówi Ewa Chudkowicz z World Wide Fund for Nature w Polsce.

Druga inicjatywa skupia się na zrównoważonych praktykach leśnych. Celem tej wspólnej inicjatywy jest stworzenie bazy wiedzy we współpracy z kluczowymi zainteresowanymi stronami, opracowanie wytycznych dotyczących ochrony bioróżnorodności i składowania dwutlenku węgla, zalesiania i mapowania oraz ocena potencjału odtworzenia zdegradowanych ekosystemów ze szczególnym uwzględnieniem terenów podmokłych.

READ  Awaria Facebooka naraża na ryzyko związane z produktami sieci społecznościowych | Wiadomości z mediów społecznościowych

UPM Raflatac prowadzi dwa zakłady w Biskupicach Podgórnych i Nowej Wsi Wrocławskiej, zatrudniając 635 pracowników. Współpraca UPM Raflatac i WWF Polska rozpoczęła się w 2012 roku projektem „Rzeki dla życia”, który skupiał się na ochronie bioróżnorodności rzek w Polsce. Partnerstwo kontynuowano wraz z rozwojem programu „Obserwatorzy Rzeki”.