Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Urzędnik zaleca prezydentowi Polski sprawdzenie bezpieczeństwa mediów społecznościowych po dziwnym tweecie z prywatnego konta

Urzędnik zaleca prezydentowi Polski sprawdzenie bezpieczeństwa mediów społecznościowych po dziwnym tweecie z prywatnego konta

WARSZAWA, Polska (AP) – Minister cyfryzacji Polski zasugerował w piątek, aby prezydent Andrzej Duda sprawdził bezpieczeństwo dostępu do swoich kont w mediach społecznościowych po tym, jak ukazał się dziwaczny tweet, który został natychmiast usunięty.

W czwartek na prywatnym koncie Dudy na Twitterze napisano: „Zapytaj jego żonę, co to znaczy mieć jaja. Ona wie!”

Tweet został szybko usunięty, ale internauci robili zrzuty ekranu udostępniania, co wywołało rozbawienie, ale także krytykę, że głowa państwa nie była wystarczająco ostrożna w swoim zachowaniu w Internecie.

Wiadomość zamieszczona w Biurze X Dudy, dawniej Twitterze, nie wyjaśniała, o czym mowa ani w jaki sposób została opublikowana.

Rząd pod przewodnictwem politycznego rywala Dudy, premiera Donalda Tuska, zasugerował, że prezydent powinien zachować większą ostrożność i zapewnić pomoc w zakresie bezpieczeństwa.

„Ponieważ na koncie Prezydenta Andrzeja Dudy w serwisie X pojawił się nietypowy wpis, który bardzo szybko zniknął, poprosiłem Prezydenta o sprawdzenie bezpieczeństwa dostępu do jego kont w mediach społecznościowych” – napisał na Twitterze Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

W przeszłości Duda nawiązał kontakt z anonimowymi użytkownikami mediów społecznościowych. Odbierał także telefony od rosyjskich dowcipnisiów podających się za niego Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych I Prezydent Francji.

READ  Polska wybrała USA do budowy swojej pierwszej elektrowni jądrowej