Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

USA Men zmierzą się z Polską, Francja z Włochami w półfinale VNL;  Tabela USA Kobiety Turcja

USA Men zmierzą się z Polską, Francja z Włochami w półfinale VNL; Tabela USA Kobiety Turcja

Na Mistrzostwach Ligi Narodów w piłce siatkowej Amerykanie zagrają w sobotę z Polską, a złoty medalista olimpijski Francja zmierzy się z Włochami w półfinale w Bolonii we Włoszech.

„Polska to świetny zespół. Przez lata mieliśmy niesamowite mecze siatkówki w najważniejszych imprezach, więc to będzie kolejny” – powiedział trener USA John Spera. Polska gra dobrze w VNL. Wszędzie mają wyjątkową głębię, więc musisz je wszystkie poznać. Przygotowanie jest trudne.

Amerykanie (11-2) wygrali czterosetowy ćwierćfinał z Brazylią. Polska zajęła 5. miejsce w ćwierćfinałowym zwycięstwie nad Iranem.

Polska pokonała Stany Zjednoczone 21-25, 25-23, 26-24, 25-22 26 czerwca w Sofii w Bułgarii. Aaron Russell i DJ DeFalco poprowadzili Amerykanów przeciwko Polsce, podobnie jak w środę przeciwko Brazylii. Russell miał 13 zabójstw, trzy asy i jedno kopanie. DeFalco miał 11 zabójstw, jeden blok, jedno kopanie i dwa asy. Seter olimpijski Micah Christensen jeszcze nie dołączył do zespołu.

Polska, w tym Marcin Janusz, miała wiele do świętowania po pokonaniu USA 26 czerwca/Volleyball World Photo

Polak Bartos miał 21 zestrzeleń i dwa bloki, a Kamil Semenyuk miał 14 zestrzeleń i asa.

– Kiedy graliśmy po raz pierwszy, mieliśmy nieco inny skład, ale mecz był tak wyrównany, że mieliśmy szanse wygrać te dwa sety i nie zamknąć go – wspomina Spera. „Podobnie jak w przypadku wielu meczów w VNL, tempo meczów, czas meczów i radzenie sobie ze zmęczeniem były dla nas wyzwaniem.”

Mecz był ostatnim meczem drugiej rundy fazy wstępnej. Dzień wcześniej USA pokonały Bułgarię w czterech, a dzień przed Polską pokonały Australię. Jeśli chodzi o sobotni mecz, Stany Zjednoczone mają dwa dni wolne; Polska jest jednym.

„Myślę, że wspaniale będzie sprowadzić się do meczu, w którym obie drużyny są gotowe do gry w swoją najlepszą siatkówkę”, powiedział Spera, „więc spodziewam się kolejnego bardzo wyrównanego meczu”.

Nic dziwnego, że cztery najlepsze drużyny z pierwszych trzech rund to pozostałe cztery drużyny. Włochy, Polska i Stany Zjednoczone poszły 10-2, a Francja 9-3.

READ  Polski premier odwraca premie dla piłkarzy Mistrzostw Świata w obliczu inflacji

Przeciw Brazylii DeFalco prowadził USA z 16 zabójstwami, a Russell miał 14. Middle David Smith miał osiem zabójstw i trzy bloki.

Polska pokonała Iran 25-21, 24-26, 25-18, 16-25, 15-7 w czwartkowych półfinałach. Semeniuk miał 15 zabójstw i dwa bloki, a Bartosz 13 zabójstw i jeden blok.

W pozostałych półfinałach Włochy pokonały Holandię w czterech setach w środę, a Francja pokonała Japonię w czwartek. Francja pokonała Włochy, aby otworzyć grę VNL w Ottawie 8 czerwca.

Obydwa półfinały można obejrzeć na portalu soccerworld.tv.

Harmonogram kobiet w USA TÜRKYE: Obie drużyny grały tego lata w VNL, a teraz zmierzą się trzy razy w południowej Kalifornii, 27-28 sierpnia na Long Beach State i 30 sierpnia na UC San Diego.

W VNL Amerykanie wygrali jedną z najbardziej ekscytujących gier turnieju, kiedy 2 lipca w Calgary pokonali Türkiye 25-22, 18-25, 27-25, 23-25, 18-16. Cara Pajema strzeliła 24 gole dla USA, a następnie Annie Drews 19 i Kelsey Robinson 19, aby zdobyć ćwierćfinał. Jednak Amerykanie przegrali ten ćwierćfinałowy mecz z Serbią w pięciu.

Turcja pokonała Francję w ćwierćfinale, przegrała z Włochami w półfinale i przegrała z Serbią w meczu o trzecie miejsce.

„Turcja jest jedną z najlepszych drużyn na świecie” – powiedział trener siatkówki USA Karch Crawley. „Dali nam wszystko, z czym mogliśmy sobie poradzić w naszej grze w bilard na igrzyskach olimpijskich. Rzadko wychodziliśmy zwycięsko.

– W ciągu ostatnich kilku lat poczynili ogromne postępy. Naprawdę szturmem podbili swój kraj. Siatkówka kobiet cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ poszło im tak dobrze.

„Za każdym razem, gdy gramy, rzucają nam wyzwania i czynią nas lepszymi. Mam nadzieję, że zrobimy to samo dla nich” – powiedział.