Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

USA przegrały z Polską i muszą pokonać Niemcy w siatkówkowych eliminacjach Road to Paris

USA przegrały z Polską i muszą pokonać Niemcy w siatkówkowych eliminacjach Road to Paris

Los niepokonanych dotąd Amerykanek zadecyduje o ostatnim dniu eliminacji siatkówki Road to Paris.

To dlatego, że Amerykanie przegrali z Polską, gdy Włochy grały z Niemcami w sobotę przed finałem w Łodzi.

Zwycięstwo Polski 27-25, 16-25, 25-23, 25-16 nad USA dało 15 punktów do wyniku 5-1, a Amerykanie nadal prowadzili różnicą 1,310 punktów i 16-6 w setach.

Polska z bilansem 5:1 również ma 15 punktów, co stanowi przelicznik 1,152 pkt, a w setach ma bilans 17:7.

W ostatnim meczu Włochy lub Niemcy wypadną 4:1.

Tylko dwie najlepsze drużyny z tego turnieju zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

W niedzielę o 11:30 czasu wschodniego USA zagrają z Niemcami, a następnie o 14:30 Polska i Włochy. Jeśli trzy drużyny osiągną wynik 6:1, o dwóch miejscach olimpijskich zadecydują dogrywki.

Zobacz wszystkie mecze Telewizja Światowa Siatkówka Użyj „VOLLEYBALLMAG”, aby uzyskać zniżkę.

Polka Magdalena Stysiak w meczu z USA zanotowała 20 zabójstw, cztery bloki, osiem kopnięć i jednego asa. Martina Lukacic miała 10 zabójstw, siedem kopnięć i dwa bloki, a Olivia Różanski miała 12 zabójstw. Agnieszka Korneluk zaliczyła osiem zabójstw i dwa bloki.

Jordan Thompson poprowadził Amerykanów z 13 zabójstwami, siedmioma kopnięciami, dwoma blokami i jednym asem. Jordan Larson miał 11 zabójstw, sześć kopnięć, dwa bloki i asa, a Kelsey Cook miał 12 zabójstw i blok przed końcem, a do tego miał najwięcej w drużynie dziewięciu kopnięć. Siaka Ogboku miał cztery zabójstwa, cztery bloki i asa, a Kathryn Plummer pięć zabójstw.

Było to ich pierwsze spotkanie od czasu, gdy Polska pokonała Stany Zjednoczone 25:15, 16:25, 25:19, 18:25, 17:15 w lipcu w Arlington w Teksasie w meczu o brązowy medal Siatkowej Ligi Narodów. Styciak prowadził z 20 zabójstwami, jednym blokiem, dwoma asami i 10 kopnięciami.

Wcześniej w sobotę w grupie C Słowenia (1:5) pokonała Kolumbię (1:5) w pięciu rundach, a Mija Siftar zaliczył 25 zabójstw, dwa bloki, trzy asy i osiem kopnięć. Kolumbijka Ana Karina Olaya Gamboa zaliczyła 21 zabójstw i dwa asy. Następnie Tajlandia (3-3) pokonała Koreę (0-6) za 18 zabójstwami i blokiem Ajsaraborna Kangyota.

READ  Polska pokonała 27 punktów Shengalii w drugim towarzyskim zwycięstwie

W grupie A w Pekinie Serbia zapewniła sobie miejsce. Więcej o Serbii przeczytasz tutaj.

Serbia i Dominikana mają bilans 5:1, a Holandia i Kanada 4:2. W niedzielę Serbia zmierzy się z Chinami, ale będzie druga w kolejce do zwycięzcy meczu DR z Holandią.

Przeczytaj więcej o Tutaj Turcja zwyciężyła.

W grupie B w Tokio Turcja zwyciężyła 6:0. Zarówno Japonia, jak i Brazylia mają bilans 5-1. W niedzielę Japonia zagra z Turcją, a Brazylia z Belgią.

USA Jordan Thompson, Magdalena Stysiak i Agnieszka Korneluk/Volleyball World Zdjęcie autorstwa Polski na bloku.