Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Uwięziony lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny trafi do szpitala

Rosyjska służba więzienna twierdzi, że uwięziony lider opozycji Aleksiej Nawalny zostanie przewieziony do szpitala.

Pan Navalny jest w trzecim tygodniu strajku głodowego.

Dwa dni temu lekarz Nawalnego, Jarosław Ashikhamin, powiedział, że stan zdrowia lidera opozycji szybko się pogarsza i grozi mu śmierć.

W sobotę powiedział, że wyniki badań, które otrzymał od rodziny Navalnych, wykazały, że ma on gwałtownie podwyższony poziom potasu, co może prowadzić do zatrzymania akcji serca, a podwyższony poziom kreatyniny wskazuje na niewydolność nerek.

Administracja więzienna poinformowała, że ​​44-latek jest w stanie zdrowia i przechodzi codzienne badania lekarskie.

Aleksiej Nawalny w szpitalnym łóżku w fartuchu lekarskim w otoczeniu trzech osób w fartuchach ochronnych, maskach i siatkach na włosy.
Nawalny został w zeszłym roku otruty gazem paraliżującym.(

Dostarczone / Instagram

)

Ale w oświadczeniu podano, że p. Nawalny zostanie przeniesiony do skazanego szpitala znajdującego się w innej kolonii przestępczej we Włodzimierzu, mieście położonym 180 km na wschód od Moskwy.

Pan Navalny zaczął odmawiać jedzenia w dniu 31 marca w proteście przeciwko temu, co powiedział, że władze więzienne nie zapewniły mu odpowiedniej opieki medycznej w przypadku bólu nogi i pleców.

Sojusznicy Nawalnego powiedzieli w weekend, że jego życie wisi na włosku.

oni mają Ogłosili plany największego z protestów, jak mają nadzieję We współczesnej historii Rosji w środę.

Los Nawalnego potęguje i tak już poważne napięcia w stosunkach Rosji z Zachodem.

W niedzielę Jake Sullivan, doradca prezydenta USA ds. Bezpieczeństwa narodowego, powiedział Joe Biden Waszyngton powiedział Rosji, że śmierć Nawalnego będzie miała „konsekwencje”.

W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych UE mają omówić sprawę Navalnego.

Nawalny udał się do Niemiec w sierpniu ubiegłego roku na leczenie po tym, jak został otruty środkiem nerwowym w ataku, który obwinił prezydenta Rosji Władimira Putina.

Kreml powiedział, że nie widział żadnych dowodów na to, że Nawalny został otruty, a jeśli tak, to odmówił jakiejkolwiek roli.

Nawalny został aresztowany po powrocie do Rosji w styczniu, aw lutym został uwięziony na dwa i pół roku za naruszenie zwolnienia warunkowego, o którym mówił, że zostało sfabrykowane.

Reuters / Associated Press

READ  Australia, amerykańska atomowa łódź podwodna mająca na celu przeciwdziałanie Chinom, NSW odnotowuje 1351 nowych przypadków COVID-19, gdy Lismore i Albury wracają do blokady, Victoria odnotowuje 514 przypadków, zanim zablokowanie nieznacznie się zmniejszy