Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Uziemiony Boeing Starliner do 2022 r. z powodu awarii zaworu • REKORD

Kapsuła Boeinga CST-100 Starliner, zaprojektowana do przewożenia astronautów do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, poleci najwcześniej w pierwszej połowie przyszłego roku, ponieważ gigantyczna produkcja nadal zajmuje się problemem zaworów statku kosmicznego.

Sprawy nie poszły gładko dla Boeinga. Jego program Starliner doznał wielu niepowodzeń i opóźnień. Dopiero w sierpniu był to drugi bezzałogowy lot testowy anulowany Po 13 z 24 zaworów w układzie napędowym statku kosmicznego zaciął się. w otaczać W tym tygodniu Michael Parker, główny inżynier Boeinga zajmujący się przestrzenią i startem, rzuca więcej światła na błędne komponenty.

Boeing uważa, że ​​zawory zawiodły z powodu problemów pogodowych, powiedziano nam. Floryda, gdzie znajduje się NASA Kennedy Space Center, gdzie Starliner jest montowany i testowany, słynie z gorących i wilgotnych lat. Parker wyjaśnił, że chemikalia z utleniacza statku kosmicznego reagowały z kondensacją wody wewnątrz zaworów, tworząc kwas azotowy. Kwaśność skorodowała zawory, powodując ich sklejanie.

Inżynierom udało się uwolnić dziewięć z 13 uszkodzonych zaworów, ale cztery pozostały zablokowane. Kapsułkę zwrócono do fabryki, usunięto dwa zawory i przekazano NASA do dalszych analiz, trzeci jest w drodze. Boeing powiedział, że nie wznowi testów w locie jednostki CST-100 Starliner do pierwszej połowy przyszłego roku.

Nicole Mann i Josh Cassada, astronauci NASA, którzy mieli podróżować pierwszym oficjalnym załogowym lotem Boeinga w ramach misji Starliner-1, przybędą teraz na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach Crew-5, misji SpaceX w drugiej połowie 2022 r. .

„NASA ustaliła, że ​​ważne jest wykonanie tych resetów, aby dać Boeingowi czas na ukończenie rozwoju Starlinera”, amerykańska agencja powiedziałem wcześniej„W miarę jak plany astronautów są kontynuowane, aby zdobyć doświadczenie w lotach kosmicznych, aby sprostać przyszłym potrzebom misji agencji”.

Weterani astronauci Butch Willmore i Mike Finky wciąż są przydzieleni do pilotowania Starlinera. Nie ustalono oficjalnej daty startu, a będzie to zależało od tego, czy Boeing może rozwiązać problem z bezpiecznikiem i przejść bezzałogowy lot testowy na orbicie oraz inne kontrole zlecone przez NASA. ®

READ  Wzrost tlenu na wczesnej Ziemi koreluje ze zmianą długości dnia