Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Użyj tej aplikacji, aby uzyskać efekt obrazu w obrazie w systemie Windows

Użyj tej aplikacji, aby uzyskać efekt obrazu w obrazie w systemie Windows

Podczas pisania raportu możesz skorzystać z arkusza kalkulacyjnego. Może chcesz obejrzeć wydarzenie sportowe podczas grania w grę. Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć, aby okno lub jego część były wyświetlane ponad wszystkim innym na komputerze. Darmowa aplikacja dla systemu Windows Replika OnTop Dzięki niemu możesz to zrobić dokładnie.

Zacząć Pobierz najnowszą wersję z GitHuba– Wewnątrz pliku zip znajdziesz instalator MSI. W dokumentacji podano, że program działa w systemach Windows 7, 8 i 10, ale nie miałem problemu z uruchomieniem go w systemie Windows 11. Uruchom OnTopReplica, a otworzy się szare okienko unoszące się nad innymi oknami. Kliknij prawym przyciskiem myszy to szare pole, aby wyświetlić ustawienia.

Źródło: Justin Bott

Najedź kursorem Wybierz okno Możesz wybrać okno, które chcesz odtworzyć i przypiąć je do góry. Na przykład wybrałem oglądany film z YouTube i pojawiło się całe okno przeglądarki.

Źródło: Justin Bott

Możesz przeciągnąć to pole w dowolne miejsce na ekranie. Następnie możesz kliknąć Wybierz region Aby zobaczyć tylko określoną część okna, na przykład rzeczywisty obraz wideo. Możesz przesuwać i zmieniać rozmiar okna, jak chcesz, a wszystko, co się w nim znajduje, zostanie zmienione. Jeśli chcesz, możesz także ustawić okno częściowo przezroczyste. Jest bardzo elastyczny.

Najbardziej oczywistym zastosowaniem tego jest oglądanie filmów – w końcu macOS ma do tego dedykowaną funkcję. Ale ta aplikacja jest znacznie bardziej elastyczna niż ta funkcja, która obsługuje tylko filmy i tylko w przeglądarce Safari. Dzięki temu możesz przypiąć część dowolnego okna — na przykład wykres, o którym piszesz, lub prezentację odbywającą się na spotkaniu Zoom, na którą w pewnym sensie zwracasz uwagę. To zależy od Ciebie.

Jest kilka negatywów. Aby to zadziałało, okno, które przypinasz na górze, musi być otwarte, a nie zminimalizowane, a karty nie są obsługiwane – możesz przypiąć tylko to, co jest aktualnie otwarte w aktywnym oknie na Twoim urządzeniu. Jeśli chcesz zostawić otwarte okno za tym, nad czym pracujesz, działa to idealnie.

READ  Konserwacja opakowania rowerowego i zardzewiałe złote łańcuchy | Klinika Techniczna GCN