Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Użyłem 3 najlepszych składanych telefonów, a Z Flip 4 nadal rządzi

Użyłem 3 najlepszych składanych telefonów, a Z Flip 4 nadal rządzi

Istnieje od końca 2022 roku, ale Samsung Galaxy Z Flip 4 pozostaje złotym standardem dla kompaktowych składanych smartfonów i mówię to nawet po tym, jak jego najwięksi konkurenci są szeroko wykorzystywani.

Jednak nie wynika to z mocy, ceny, wyglądu ani dlatego, że myślę, że wolałbym go od Galaxy Z Fold 4. To coś bardzo Co ważniejsze, doświadczenie Samsunga w składanym świecie daje mu przewagę nad wszystkimi innymi. Chodzi mi o zawias.

Nie wszystkie zawiasy są takie same

Samsunga Galaxy Z Flip 4 Andy Boxall/Trendy cyfrowe

W ciągu ostatnich miesięcy z przyjemnością korzystałem z dwóch najnowszych składanych smartfonów Oppo Find N2 Flip i Motorola Razr (2022), aw zeszłym tygodniu wróciłem do korzystania z Samsunga Galaxy Z Flip 4. Chciałem wiedzieć, czy Nadal można było rozważyć, którą firmę kupić – lub czy została w tyle za swoimi nowszymi konkurentami. Nie spodziewałem się, że od razu zobaczę, dlaczego wciąż jest najlepszy, ale było to oczywiste od samego początku.

Zawias Galaxy Z Flip 4 jest świetny. Samsung ma prawie każdy aspekt, podczas gdy inne telefony wciąż mają zauważalne problemy z prawdopodobnie najbardziej palącą częścią ogólnego projektu. Być może myślisz, że zawiasy nie mogą mieć zbyt wielu różnic między nimi. A nawet jeśli tak, doświadczenia użytkownika nie można zasadniczo zmienić. Ale to jest złe, a kiedy się nad tym zastanowić, ma to sens.

Każdy zawias, jaki kiedykolwiek powstał, różni się od siebie. Niezależnie od tego, czy chodzi o zawias w drzwiach Mercedesa-Benza z 2023 r., w Buicku Skylarku z 1972 r., zawias w drzwiach XV-wiecznej rezydencji czy w drzwiach toalety na lotnisku — to będzie dotyk, wyczucie , dźwięk i smarowanie. dla każdego zupełnie inny. Chociaż Find N2 Flip, Razr 2022 i Galaxy Z Flip 4 to składane telefony, są one wytwarzane przez różne firmy przy użyciu różnych metod i wszystkie mają różne stopnie doświadczenia w ich produkcji.

Taka pomysłowość

Joe Maring/Trendy cyfrowe

Wraz z Galaxy Z Fold 4 i Z Flip 4 firma Samsung wprowadziła nowy projekt zawiasów, który wyeliminował zazębiające się koła zębate stosowane w modelach poprzedniej generacji liniowo obracających się elementów, aby zmniejszyć rozmiar i wagę bez uszczerbku dla trwałości. Ale dla mnie liczy się uczucie. Jest to ważne, ponieważ będziesz cały czas otwierać i zamykać małe telefony z klapką, ponieważ tak naprawdę nie są one przeznaczone do użytku, gdy są zamknięte.

Zawias Z Flip 4 ma wbudowaną odpowiednią ilość oporu, nigdy nie opiera się otwieraniu, ale też nigdy nie czuje się luźny ani zgięty. Nie wymaga to żadnego wysiłku, ale również sprężyny nie otwierają się ani nie zamykają w żadnym momencie. Opór jest liniowy i stały, a kiedy przestaniesz go naciskać, zawias utrzymuje telefon otwarty dokładnie w tym momencie. Nie ma załamań, nie ma luzów, nie ma dźwięku. Czuje się niewiarygodnie wysokiej jakości, a to oznacza, że ​​można mu zaufać.

Znajdź N2 Flip (po lewej) i Galaxy Z Flip 4 (po prawej) Andy Boxall/Trendy cyfrowe

Odblokowuję Galaxy Z Flip 4, trzymając go w prawej ręce, jednocześnie trzymając lewą stronę górnej połowy telefonu, a następnie otwierając go. Płaski metalowy korpus ma wystarczająco naturalny chwyt, a także bardzo subtelną krzywiznę, w której spotykają się dwie sekcje, co oznacza, że ​​mogę go otworzyć przy minimalnym wysiłku jednym płynnym ruchem. Jest to bardzo satysfakcjonujące i nie dodaje frustracji do procesu. Pamiętaj, że składany telefon złożony i gotowy do użycia zajmuje więcej czasu niż telefon nieskładany, więc proces odblokowania powinien przebiegać bezbłędnie.

W żadnym momencie za pomocą zawiasu Z Flip 4 – czy to podczas otwierania, zamykania, czy utrzymywania go otwartego pod kątem – nie wydaje się to nic innego niż wspaniałe, i właśnie tam odnosi sukcesy w stosunku do swoich konkurentów.

Gdzie inni błądzą

OPPO Znajdź N2 Odwróć | Nowa generacja zawiasów zginanych

Ani Oppo Find N2 Flip, ani Motorola Razr 2022 nie mają prawidłowego każdego aspektu zawiasu. Oba są bliskie, ale nie zapewniają płynnego i bezproblemowego korzystania z Galaxy Z Flip 4.

Zacznijmy od Oppo Find N2 Flip i jego zawiasu Flexion, który jest ukształtowany w taki sposób, że po zamknięciu eliminuje szczelinę między dwiema połówkami telefonu i zmniejsza widoczność zagięć ekranu.

To świetnie, ale utrudnia otwieranie Find N2 Flip, częściowo ze względu na konstrukcję korpusu. Wymaga pewnego chwytu i pewnego wysiłku, aby rozdzielić dwie połówki, i nie jest tak satysfakcjonujący ani prosty jak ruch Z Flip 4. Graniczy to z frustracją, zwłaszcza jeśli twoje palce są mokre lub świeżo mokre. Może trzymać telefon otwarty pod różnymi kątami, ale w zawiasie jest o wiele więcej luzu niż w Z Flip 4, co wpływa na to, jak się czuje i zmniejsza pewność siebie. Nie wydaje się tak drogi ani niezawodny jak Z Flip 4, a to przy założeniu, że nie straciłeś panowania nad sobą, walcząc o odblokowanie telefonu.

Oppo Find N2 Flip
Oppo Find N2 Flip
Oppo Find N2 Flip
Motorola Razr (2022)
Motorola Razr (2022)
Motorola Razr (2022)

Ale zawias Find N2 Flip wydaje się być świetnym elementem precyzyjnego sprzętu obok zawiasu Razr (2022). Trzyma telefon otwarty, ale w tak beztroski sposób, że wydaje się, że to refleksja. W ruchu zawiasów jest dużo gradientu, który, jak zakładam, jest tłumiony galaretką truskawkową.

Potem jest dźwięk. Nie trzeszczy, ale słychać Poruszający, Co jest nieco frustrujące, gdy pozostałe dwa telefony są wyciszone. Nie budzi zaufania i wydaje się tani w porównaniu z telefonami Oppo i Samsung.

Nie psuj tego, Samsungu

Joe Maring/Trendy cyfrowe

Samsung miał cztery generacje składanych smartfonów, aby uzyskać właściwy zawias, podczas gdy jego konkurenci nie mieli takiej samej ilości czasu na badania i rozwój, ale ta wymówka nie oznacza, że ​​musisz zadowolić się mniej niż idealnym doświadczeniem użytkownika. Wszystkie trzy telefony są na tyle podobne pod względem ceny i specyfikacji, że jeśli jesteś zainteresowany jednym, wszystkie powinny być opcjami (pod warunkiem, że mieszkasz tam, gdzie można kupić wszystkie trzy) i nie powinieneś ulegać pokusie zakupu dużego, najlepsza funkcja uzasadniająca zakup, która wydaje się nieco tandetna.

Na razie wszystko w Galaktyce jest w porządku, ale coś jest trochę niepokojące co do przyszłości. Mówi się, że Samsung zastosuje zawias, który nadaje ekranowi wygląd „kropli wody” dla Galaxy Z Flip 5, to samo podejście, które zastosowało Oppo w przypadku Find N2 Flip. Może to oznaczać koniec luki między partycjami w telefonie Samsung, ale nie powinno to wpływać na łatwość otwierania ani wprowadzać żadnych przerażających wgnieceń. Nie jestem do końca pewien, czy Samsung stworzy nowy zawias, ponieważ właśnie przeprojektowali zawias, więc musimy tylko poczekać i zobaczyć.

W międzyczasie, jeśli szukasz składanego smartfona, który jest na zawiasach i porusza się (co tak naprawdę powinno być), Samsung Galaxy Z Flip 4 jest nadal najlepszy, jaki możesz zdobyć.

Zalecenia redaktorów
READ  Wkrocz do świata pełnej fotografii retrogradacyjnej dzięki temu drukowanemu aparatowi 3D