Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Volvo Cars planuje otworzyć nowe centrum technologiczne w Krakowie

Volvo ujawniło plany otwarcia zupełnie nowego centrum technologicznego w Krakowie, drugim co do wielkości mieście w Polsce. Będzie kluczowym ośrodkiem rozwoju oprogramowania i odegra kluczową rolę w realizacji naszych strategicznych ambicji, by do 2030 roku stać się w pełni elektryczną marką i liderem nowych technologii.

Tech Hub weźmie pełną odpowiedzialność za opracowanie kompletnych i podstawowych funkcji swoich nowych, w pełni elektrycznych samochodów, które są kluczowe dla misji Volvo jako marki.

Inżynierowie Volvo z Krakowa dołączą do globalnej puli talentów, aby przyspieszyć swoje innowacje, opracowując oprogramowanie dla kluczowych obszarów dla samochodów Volvo – w oparciu o dogłębną wiedzę Volvo na temat przyczyn wypadków, ich opinie oraz mechanizmy i oprogramowanie wspomagające kierowcę. Autonomiczna jazda.

Inne wyzwania inżynieryjne obejmują tworzenie połączonych funkcji nowej generacji lub wspieranie wszystkich prac programistycznych za pomocą analizy danych. Jeśli chcesz pomóc w kształtowaniu przyszłości mobilności, nowa krakowska baza Volvo jest dla Ciebie odpowiednim miejscem.

Volvo planuje uruchomić swoje nowe centrum technologiczne do końca roku, w którym znajdzie zatrudnienie około 120 bystrych inżynierów. Do połowy dekady zamierzają zatrudnić w Krakowie od 500 do 600 osób, w pełni i ściśle związanych z ich głównymi ośrodkami inżynieryjnymi w Chinach i Szwecji oraz innymi ośrodkami technologicznymi na całym świecie.

Zdefiniowane programowo

Jak niedawno ujawnili, w pełni elektryczny SUV Volvo EX90 dowodzi, że przemysł motoryzacyjny szybko się zmienia, a ich nadchodzące w pełni elektryczne samochody będą ograniczone programowo.

Volvo EX90

Samochód Volvo przyszłości będzie w pełni elektryczny, sprzedawany głównie przez Internet, zasilany najnowocześniejszymi komputerami z lokalnie opracowanym oprogramowaniem, a z czasem będzie coraz lepszy dzięki regularnym bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania.

To sprawia, że ​​jest to kluczowy element w realizacji ich strategicznych ambicji, które obejmują przewodnictwo w nowych technologiach i markę samochodów czysto elektrycznych do 2030 roku. Aby przyspieszyć swoją transformację, zatrudniają tysiące utalentowanych inżynierów z całego świata, a krakowski hub będzie kolejnym elementem tej układanki.

READ  Wzrost inflacji o 5% ostrzega polskich decydentów

„Jesteśmy firmą zorientowaną na misję i technologię, więc nasza nowa generacja samochodów Volvo będzie czymś więcej niż transportem” — powiedział Jim Rowan, nasz dyrektor naczelny. „Będą to komputery na kółkach, zaprojektowane do bezprzewodowej aktualizacji za pomocą nowego oprogramowania. Oznacza to, że rozwój naszego krakowskiego centrum technologicznego i naszych wewnętrznych możliwości rozwoju oprogramowania będzie kluczem do naszego przyszłego sukcesu.

Oczywiście Volvo wybrało Kraków po dokładnym namyśle. Dobrze znają ten kraj – są obecni w Polsce od około 30 lat – a miasto jest rozwijającym się centrum technologicznym, z szeroką siecią firm technologicznych w regionie. Posiada również duży sektor telekomunikacyjny, który jest bogatym źródłem rekrutacji w innych miejscach, które mają centra inżynieryjne.

Co więcej, podczas gdy inne duże, globalne firmy technologiczne są obecne w Polsce, wiele z nich jeszcze nie odkryło Krakowa. Będą pierwszym producentem samochodów, który będzie miał znaczącą obecność inżynieryjną, dzięki czemu będzie to idealna lokalizacja dla ich nowego centrum technologicznego. Teraz zaczną budować sieci i znajdować talenty, aby nowe biuro mogło działać do końca roku.

Wnętrze Volvo EX90.

„Naszą ambicją jest przyciąganie i zatrudnianie najlepszych talentów na całym świecie poprzez obecność w strategicznie ważnych lokalizacjach” — powiedziała Hannah Fager, dyrektor ds. kadr. „Doskonałym tego przykładem jest nasze nowe centrum technologiczne w Krakowie. Jeśli jesteś zainteresowany kształtowaniem przyszłości mobilności poprzez markę, która przoduje w rozwoju technologicznym i jesteś zainspirowany do bycia częścią rozwoju naszej silnej kultury i wartości , Volvo Cars to miejsce dla Ciebie.

Obecnie prowadzą centra technologiczne w Sztokholmie i Lund w Szwecji, a także główne centra inżynieryjne w Bangalore w Indiach i Szanghaju w Chinach oraz Göteborgu w Szwecji. Chociaż każda z tych lokalizacji ma swój własny obszar zainteresowania, tworzą one ważną sieć centrów innowacji strategicznie rozmieszczonych na całym świecie.

READ  Hiszpański dziennikarz aresztowany w Polsce pod zarzutem prorosyjskiego szpiegostwa | Hiszpania

Talentów inżynierskich zainteresowanych dołączeniem do zespołu w nowym Tech Hub w Krakowie można znaleźć na stronie Ich strona z ofertami pracy Aplikuj już teraz! Obecnie zatrudniają inżynierów oprogramowania wbudowanego, projektantów systemów i testerów.