Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Volvo Cars planuje otworzyć nowe centrum technologiczne w Krakowie

Volvo Cars planuje otworzyć nowe centrum technologiczne w Krakowie

Volvo ujawniło plany otwarcia zupełnie nowego centrum technologicznego w Krakowie, drugim co do wielkości mieście w Polsce. Będzie kluczowym ośrodkiem rozwoju oprogramowania i odegra kluczową rolę w realizacji naszych strategicznych ambicji, by do 2030 roku stać się w pełni elektryczną marką i liderem nowych technologii.

Tech Hub weźmie pełną odpowiedzialność za opracowanie kompletnych i podstawowych funkcji swoich nowych, w pełni elektrycznych samochodów, które są kluczowe dla misji Volvo jako marki.

Inżynierowie Volvo z Krakowa dołączą do globalnej puli talentów, aby przyspieszyć swoje innowacje, opracowując oprogramowanie dla kluczowych obszarów dla samochodów Volvo – w oparciu o dogłębną wiedzę Volvo na temat przyczyn wypadków, ich opinie oraz mechanizmy i oprogramowanie wspomagające kierowcę. Autonomiczna jazda.

Inne wyzwania inżynieryjne obejmują tworzenie połączonych funkcji nowej generacji lub wspieranie wszystkich prac programistycznych za pomocą analizy danych. Jeśli chcesz pomóc w kształtowaniu przyszłości mobilności, nowa krakowska baza Volvo jest dla Ciebie odpowiednim miejscem.

Volvo planuje uruchomić swoje nowe centrum technologiczne do końca roku, w którym znajdzie zatrudnienie około 120 bystrych inżynierów. Do połowy dekady zamierzają zatrudnić w Krakowie od 500 do 600 osób, w pełni i ściśle związanych z ich głównymi ośrodkami inżynieryjnymi w Chinach i Szwecji oraz innymi ośrodkami technologicznymi na całym świecie.

Zdefiniowane programowo

Jak niedawno ujawnili, w pełni elektryczny SUV Volvo EX90 dowodzi, że przemysł motoryzacyjny szybko się zmienia, a ich nadchodzące w pełni elektryczne samochody będą ograniczone programowo.

Volvo EX90

Samochód Volvo przyszłości będzie w pełni elektryczny, sprzedawany głównie przez Internet, zasilany najnowocześniejszymi komputerami z lokalnie opracowanym oprogramowaniem, a z czasem będzie coraz lepszy dzięki regularnym bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania.

To sprawia, że ​​jest to kluczowy element w realizacji ich strategicznych ambicji, które obejmują przewodnictwo w nowych technologiach i markę samochodów czysto elektrycznych do 2030 roku. Aby przyspieszyć swoją transformację, zatrudniają tysiące utalentowanych inżynierów z całego świata, a krakowski hub będzie kolejnym elementem tej układanki.

READ  Polska ogłosiła pierwszą grupę uczestników Szansy na Sukces – escYOUnited

„Jesteśmy firmą zorientowaną na misję i technologię, więc nasza nowa generacja samochodów Volvo będzie czymś więcej niż transportem” — powiedział Jim Rowan, nasz dyrektor naczelny. „Będą to komputery na kółkach, zaprojektowane do bezprzewodowej aktualizacji za pomocą nowego oprogramowania. Oznacza to, że rozwój naszego krakowskiego centrum technologicznego i naszych wewnętrznych możliwości rozwoju oprogramowania będzie kluczem do naszego przyszłego sukcesu.

Oczywiście Volvo wybrało Kraków po dokładnym namyśle. Dobrze znają ten kraj – są obecni w Polsce od około 30 lat – a miasto jest rozwijającym się centrum technologicznym, z szeroką siecią firm technologicznych w regionie. Posiada również duży sektor telekomunikacyjny, który jest bogatym źródłem rekrutacji w innych miejscach, które mają centra inżynieryjne.

Co więcej, podczas gdy inne duże, globalne firmy technologiczne są obecne w Polsce, wiele z nich jeszcze nie odkryło Krakowa. Będą pierwszym producentem samochodów, który będzie miał znaczącą obecność inżynieryjną, dzięki czemu będzie to idealna lokalizacja dla ich nowego centrum technologicznego. Teraz zaczną budować sieci i znajdować talenty, aby nowe biuro mogło działać do końca roku.

Wnętrze Volvo EX90.

„Naszą ambicją jest przyciąganie i zatrudnianie najlepszych talentów na całym świecie poprzez obecność w strategicznie ważnych lokalizacjach” — powiedziała Hannah Fager, dyrektor ds. kadr. „Doskonałym tego przykładem jest nasze nowe centrum technologiczne w Krakowie. Jeśli jesteś zainteresowany kształtowaniem przyszłości mobilności poprzez markę, która przoduje w rozwoju technologicznym i jesteś zainspirowany do bycia częścią rozwoju naszej silnej kultury i wartości , Volvo Cars to miejsce dla Ciebie.

Obecnie prowadzą centra technologiczne w Sztokholmie i Lund w Szwecji, a także główne centra inżynieryjne w Bangalore w Indiach i Szanghaju w Chinach oraz Göteborgu w Szwecji. Chociaż każda z tych lokalizacji ma swój własny obszar zainteresowania, tworzą one ważną sieć centrów innowacji strategicznie rozmieszczonych na całym świecie.

READ  Polski sędzia piłkarski wysyła antysemicką wściekłość do grupy antysemickiej

Talentów inżynierskich zainteresowanych dołączeniem do zespołu w nowym Tech Hub w Krakowie można znaleźć na stronie Ich strona z ofertami pracy Aplikuj już teraz! Obecnie zatrudniają inżynierów oprogramowania wbudowanego, projektantów systemów i testerów.