Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Voyis wprowadza na rynek zaawansowany system wizyjny dla pojazdów morskich

Voyis wprowadza na rynek zaawansowany system wizyjny dla pojazdów morskich

Uruchomienie Voyis Imaging Inc , twórca technologii wizualnej inspekcji podwodnej, wprowadził na rynek nową linię produktów o nazwie Discovery Vision Systems, która, jak twierdzi, rozwinie systemy wizyjne ROV, wniesie nowy poziom świadomości sytuacyjnej do operacji ROV i zapewni zarówno wideo w wysokiej rozdzielczości, jak i czas rzeczywisty. Wizualizacja 3D aplikacji eksperymentalnych, inspekcji i autonomii.

„Inspekcje podmorskie to trudne zadanie, które w przeszłości wymagało specjalistycznej wiedzy i złożonej technologii. Rozwój operacji zdalnie sterowanych pojazdów ROV (Remotely Operated Vehicle) znacznie poprawił świadomość sytuacyjną pod wodą, ale ich skuteczność została ograniczona przez brak postępów w ich systemach wizyjnych Obecne kamery ROV nadal dostarczają tylko dane 2D, traktując priorytetowo prowadzenie pojazdu i świadomość sytuacyjną jako najważniejsze potrzeby operatorów. Jednak zarówno pilotaż, jak i możliwości inspekcji można znacznie poprawić dzięki zrozumieniu 3D, reprezentując nowe granice. Voyes powiedział: Roboty podwodne.

Firma Voyis dostrzegła tę okazję do opracowania systemów celowniczych ROV i postawiła sobie za cel stworzenie platformy obserwacyjnej, która może przechwytywać wideo zoptymalizowane pod kątem małych opóźnień na potrzeby pilotażu, jednocześnie rejestrując wysokiej jakości nieruchome obrazy do modelowania 3D – Rozwiązanie, które może generować oszałamiające rekonstrukcje 3D bez wyspecjalizowanych techników lub kosztownego przetwarzania przez osoby trzecie. Mając ten cel na uwadze, Voyis starał się rozwiązać historyczne wyzwania ograniczające powszechne stosowanie kamer inspekcyjnych 3D, łącząc technologię widzenia komputerowego z przetwarzaniem krawędzi, aby odblokować nowe możliwości pilotażowe i inspekcyjne dla ROV”.

Firma Voyis twierdzi, że jej nowo wprowadzona linia produktów, Discovery Vision Systems, stanowi odpowiedź na obecnie występujący kompromis między kamerami pilotażowymi a kamerami inspekcyjnymi 3D.

„Eksperymentalne kamery przedkładają wideo o niskim opóźnieniu nad dane obrazu wymagane do wygenerowania modeli 3D. I odwrotnie, kamery 3D przedkładają dane obrazu nad wydajność eksperymentalną, która jest ograniczona większym opóźnieniem i mniejszym polem widzenia. Odkrywanie to wizja.” Platforma bez kompromisów, oferując eksperymentalne wideo 4K z danymi 3D”.

READ  Ciepłe echo z połyskującymi refleksami i teksturami na całej powierzchni —

Voyis mówi, że Discovery jest oferowane w dwóch wersjach, Discovery Camera i Discovery Stereo.Źródło: Głosy

Według firmy Discovery Camera oferuje małe platformy ROV z kompaktowym ładunkiem obrazowania i oświetlenia, które przesyłają strumieniowo wideo demonstracyjne 4K o niskim opóźnieniu, a także rejestrują wyraźne obrazy nieruchome do modelowania 3D na żywo.

Wykorzystując dużą, bardzo czułą matrycę i obiektyw szerokokątny, zapewnia bardzo szerokie pole widzenia (130° x 130°), co zapewnia pełną świadomość sytuacyjną bez konieczności pochylania aparatu. -dopasowana optyka zapewnia prawdziwą jakość wideo 4K wraz z bezstratnym powiększeniem czujnika Synchroniczne diody LED Nova Mini o dużej mocy zapewniają jednoczesne oświetlenie do 125 000 lumenów, zwiększając zakres działania i możliwości wykrywania cech systemu wizyjnego Niedokładność w czasie rzeczywistym i wykorzystanie HDR informacje dotyczące korekcji oświetlenia, umożliwiające wykorzystanie nieruchomych obrazów bezpośrednio do modelowania 3D” – powiedział Voyes.

Według Voyisa, odkrycie stereo Rozwiązanie zapewnia rzeczywistą wizualizację głębokości i modelowanie 3D w czasie rzeczywistym dla platform ROV działających z prędkością do 4000m głębokości.

Utrzymuje szerokie pole widzenia (75° x 75°) i małe opóźnienia do eksperymentalnego przesyłania strumieniowego wideo, podczas gdy wbudowane obliczenia natychmiast obliczają mapy głębi 3D do pomiarów i monitorowania pokrycia.

„Te mapy głębi to chmury punktów 3D obliczone na podstawie pasujących cech między parą obrazów w jednym punkcie w czasie, które można wyświetlić w obrotowym strumieniu wideo w czasie rzeczywistym, aby monitorować zmieniającą się scenę 3D i umożliwić pilotowi monitorowanie ruchu pojazdu pozycja względem celu Percepcja głębokości ma potencjał, aby umożliwić autonomiczne funkcje na nowszych platformach robotów, takie jak automatyzacja manipulatorów lub utrzymywanie stacji bez blokowania dna morskiego.

Obie wersje produktów posiadają zintegrowane żarówki Nova Mini, a także bezpośrednie wsparcie dla DDS (Data Distribution Service) i ROS2 (Robot Operating System).

READ  Oferta Verizon Wireless z okazji Czarnego Piątku zapewnia bezpłatny iPhone 15 Pro, Apple Watch i iPad z planami Unlimited

Chrisa Gilsonadyrektor generalny Voyis: „Voyis nadal wprowadza innowacje, które zwiększają możliwości w aplikacjach do eksploracji i inspekcji podwodnych. Systemy Discovery Vision stanowią znaczący krok naprzód w wydajności systemów wizyjnych ROV, dostarczając jednoczesne strumienie wideo 4K i danych 3D. Wierzymy, że system stanie się standardową platformą do podwodnego widzenia maszynowego i autonomii, pomagając zrewolucjonizować robotykę podwodną”.