Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W angielskich szpitalach z powodu COVID-19 zmarło aż 8700 pacjentów Korona wirus

Według urzędnika do 8700 pacjentów zmarło po zarażeniu się Covid-19 podczas leczenia w szpitalu z powodu innego problemu zdrowotnego. NHS Dane uzyskane przez The Guardian.

Liczby podane przez same szpitale zostały opisane przez krewnych ofiar jako „przerażające”.

Jeremy Hunt, były minister zdrowia, powiedział, że Covid nabyty przez szpitale „pozostaje jednym z cichych skandali tej epidemii, powodując kilka tysięcy zgonów, którym można było zapobiec”.

Liderzy NHS i najlepsi lekarze od dawna twierdzą, że szpitale walczą o powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid z powodu braku pojedynczych pokoi, braku środków ochrony osobistej oraz niemożności testowania personelu i pacjentów na wczesnym etapie pandemii.

Teraz oficjalne dane podane przez NHS są godne zaufania Anglia Okazało się, że od marca 2020 roku 32 307 osób najprawdopodobniej lub na pewno chorowało na tę chorobę podczas pobytu w szpitalu – a 8747 z nich zmarło.

Oznacza to, że prawie trzech na 10 (27,1%) zakażonych tą metodą straciło życie w ciągu 28 dni.

„NHS sprawiło, że byliśmy dumni z nas wszystkich w ciągu ostatniego roku, ale te nowe liczby są druzgocące i rodzą trudne pytania o to, czy istnieją właściwe kontrole zakażeń szpitalnych” – powiedział Hunt, przewodniczący Izby Gmin ds. Zdrowia i zdrowia. komisja selekcyjna opieki społecznej.

The Guardian uzyskał dane zgodnie z przepisami dotyczącymi wolności informacji z 81 ze 126 instytucji Hospital of England.

Odpowiedzi pokazują, że każde zaufanie musiało borykać się z tym, co nazywają lekarze Infekcja szpitalna lub infekcja szpitalna. Wiele szpitali nie było w stanie oddzielić pacjentów zakażonych wirusem Covid od osób bez choroby, co spowodowało jego śmiertelną transmisję.

Zgodnie z odpowiedziami FoI, najwyższą liczbę zgonów odnotowały szpitale University of Birmingham Trust (408), a następnie szpitale uniwersyteckie w Nottingham (279) i Fremley. Zdrowie (259). Dziewięć trustów miało 200 lub więcej zgonów.

Na liczbę zgonów wpływają jednak takie czynniki, jak wielkość szpitala, liczba poszczególnych sal, pojemność OIT, skład lokalnej populacji, poziom zakażeń wśród nich, a także słaba kontrola zakażeń. . Procedury.

W kilku pudełkach około jedna trzecia osób, które zmarły po zarażeniu Covid, zaraziła się infekcją w szpitalu. Należą do nich Royal Cornwall Hospitals (36%), Salisbury (35,2%) i Kettering General Hospital (31,2%).

Z odpowiedzi udzielonych Guardianowi wynika, że ​​8,747 zmarłych było hospitalizowanych z innego powodu, takiego jak leczenie z powodu upadku, wybuchu poważnej choroby lub operacji.

Liczby obejmują osoby, które zmarły w szpitalu i po wypisie. Nie rozróżniają osób, które zmarły z powodu Covid, z Covid lub od innych schorzeń, które mogą być zaostrzone przez wirusa, takich jak zawał serca.

Chociaż NHS England publikuje dane dotyczące zakażeń Covid nabytych w szpitalu od sierpnia ubiegłego roku, nie opublikowało żadnych statystyk dotyczących liczby osób, które zmarły w wyniku tego.

Liczby przedstawiają najbardziej szczegółowy i wszechstronny jak dotąd obraz zasięgu katastrofy Covid w ciągu ostatnich 15 miesięcy i ogromnej liczby ofiar śmiertelnych, jakie spowodowała.

45 instytucji powierniczych odmówiło ujawnienia danych dotyczących ich zgonów, pomimo ich prawnego obowiązku, zgodnie z ustawą o wolności informacji.

Brytyjska kampania Covid-19 na rzecz rodzin w żałobie na rzecz sprawiedliwości, której wielu członków straciło ukochaną osobę na rzecz Covid, twierdzi, że choroba rozprzestrzeniła się w szpitalach z powodu złego przygotowania do pandemii. Wezwał ministrów do działania przed trzecią falą, kierując się wysoce wszechobecną formułą indyjską Który ogarnia Wielką Brytanię, powoduje nowy chaos.

„ Wskaźnik śmiertelności hospitalizowanych pacjentów i personelu jest przerażający i należy go powstrzymać przed powtórzeniem się przed możliwą trzecią falą.

„W kwestiach takich jak rozdzielanie pacjentów na oddziałach, środki ochrony indywidualnej dla pracowników pierwszej linii oraz badanie wypisywanych pacjentów, pojawiają się ważne pytania dotyczące przygotowania szpitala i udostępnionych zasobów” – powiedział Matt Fowler, współzałożyciel grupy.

Fundusze NHS są zobowiązane do monitorowania liczby osób, które zawarły umowę z Covid w swoich szpitalach. Jeśli ktoś uzyska pozytywny wynik w okresie od 8 do 14 dni po pobycie, uważa się, że Covid jest „prawdopodobnie” hospitalizowany. Każdy pozytywny wynik testu wewnętrznego pacjenta 15 lub więcej dni po hospitalizacji jest uważany za „potwierdzony” przypadek zakażenia szpitalnego.

Fundusze z największą liczbą „prawdopodobnych” i „potwierdzonych” urazów to Szpitale Uniwersytetu Birmingham (1 463), Szpitale Uniwersyteckie w Liverpoolu (1 160) i Szpitale Uniwersytetu w Manchesterze (1081). Głównymi czynnikami będą prawdopodobnie jego wielkość i wysoki poziom Covid na obszarach, które zbiera.

Zaufanie z najwyższym odsetkiem pacjentów po śmierci w szpitalu Covid to Wrightington, Wigan i Leigh Trust w Lancashire. Przedstawiono jedynie dane za okres od października 2020 r. Do marca 2021 r. W tym czasie 273 pacjentów zaraziło się podczas pobytu w szpitalu, z czego 174 zmarło, a śmiertelność wyniosła 63,7%. Drugie co do wielkości odsetki zaufania w tej skali to Gateshead Health (55,6%) i Wirral University Teaching Hospital (53,5%).

Fowler powiedział, że Boris Johnson powinien podnieść publiczne dochodzenie, które obiecał, od 2022 roku do tego lata, aby do jesieni opublikować raport okresowy „zawierający najlepsze praktyki zapobiegania transmisji zakażeń szpitalnych”.

„Niezastosowanie się do tego zagraża życiu większej liczby osób” – dodał.

Dr Claudia Pauloni, prezes Stowarzyszenia Konsultantów i Specjalistów Szpitalnych, powiedziała, że ​​liczba ofiar śmiertelnych była „ludzką tragedią”, z której należy wyciągnąć wnioski.

Rząd skrytykował „przeciąganie nóg”, takie jak opóźnianie noszenia masek na twarz w szpitalach, które stało się obowiązkowe, oraz niewłaściwe obchodzenie się z ilością mieszania, jaką ludzie mogą robić podczas Świąt Bożego Narodzenia. Doprowadziło to do „zakażenia poza kontrolą” w społeczności, co w połączeniu z niewystarczającymi testami i brakiem miejsca w szpitalach na oddzielnych pacjentów doprowadziło do wzrostu liczby szpitali, powiedziała.

„Te niewybaczalne niepowodzenia tragicznie przyćmiły niektóre szpitale i pacjentów, w tym personel NHS, który w innym przypadku żyłby dzisiaj” – powiedział Pauloni – „zamiast tego pozostawiając po sobie dziedzictwo pogrążonych w żałobie rodzin i zrujnowanego życia”.

Chris Hobson, prezes NHS Providers, powiedział, że Covid wpłynął na szpitale na całym świecie i podkreślił zdecydowane wysiłki NHS Trust, aby utrzymać je pod kontrolą.

„Te liczby są smutne i pokazują, jak trudne były ostatnie piętnaście miesięcy. Każda śmierć spowodowana przez Covid-19 była tragedią, a pierwsze myśli przywódców trustów dotyczą rodzin wszystkich tych, którzy zmarli na Covid-19, niezależnie od pierwotnego źródła infekcji.

Fundusze pracowały niezwykle ciężko, aby utrzymać bezpieczne środowisko, ale Covid-19 przyniósł unikalne wyzwania dla każdego systemu opieki zdrowotnej na świecie. Obejmuje to dużą liczbę pacjentów z Covid-19 bez objawów oraz niewystarczający dostęp do szybkich testów na wczesnym etapie epidemii.

Rzecznik NHS powiedział, że szpitale nie są za to odpowiedzialne.

Rzecznik powiedział: „Office for National Statistics i inne dane jednoznacznie dowodzą, że główną przyczyną wysokich wskaźników zakażeń w szpitalach są wysokie wskaźniki w społeczności, a podczas cotygodniowej pandemii z Public Health England konsekwentnie wykazano mniej wybuchów epidemii w szpitalach. niż gdzie indziej ”.

Rzecznik dodał, że „ścisłe środki kontroli infekcji” w szpitalach obejmują leczenie pacjentów Covid i pacjentów niezakażonych w oddzielnych pomieszczeniach oraz badanie wszystkich pacjentów hospitalizowanych przy przyjęciu do szpitala i dwa razy w ciągu pierwszego tygodnia.

READ  Nowa teoria o ciemnej materii oferuje przerażające wyjaśnienie rozszerzania się wszechświata