-Reklama-

W DK Przecław odbył się spektakl pt. Sprawiedliwi Historia rodziny „Ulmów”,1 min - minimalny czas na przeczytanie artykułu.

0

W dniu  10 października 2019r. w Domu Kultury w Przecławiu odbył się spektakl pt.  Sprawiedliwi Historia rodziny „Ulmów”, który wystawił Teatr  im. W. Siemaszkowej z Rzeszowa.

Spektakl opowiadający o rodzinie, która za ukrywanie i pomoc Żydom w czasie II wojny światowej została zamordowana przez Niemców.

Reżyserem spektaklu i autorem sztuki jest Beniamin M. Bukowski. W rolę Wiktorii Ulmy wcieliła się Małgorzata Pruchnik-Chołka, Józefa Ulmę gra Robert Żurek. Głównym bohaterom towarzyszą trzy Głosy, które

zagrali: Justyna Król, Waldemar Czyszak i Paweł Gładyś.

Jak mówi Głos Pierwszy w przedstawieniu: „Niewiele da się powiedzieć rzeczy pewnych o tamtych wydarzeniach, bo niewiele zostało świadectw, na podstawie których można odtworzyć porządek rzeczy. Znaczna część tego, co zostanie powiedziane i pokazane, jest tylko domniemaniem, podjętym z większym lub mniejszym stopniem prawdopodobieństwa, co powinno być oczywiste w miejscu, w którym się znaleźliśmy”.

Sztukę obejrzeli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Przecław jak i z poza.

Zostaw swój głos

-REKLAMA-

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.