W finale kobiet tytuł zdobyła Polka Ika Świątek

„Do mojego zespołu, przepraszam, że sprawiam taki ból… Postaram się zrobić lepiej. Wiem, że wygraliśmy ten mecz, ale nie było łatwo. Bycie w trasie przez dwa tygodnie jest trudne. Dziękuję również mojej rodzinie; Wielu przyjechało z Polski i czuję miłość.

„Nie chodzi tylko o występy, uwielbiam tu być, to moje ulubione miejsce na trasie”.

Świątek wyróżniał się pod względem kątów z linii bazowej i 3:0 w upalne i wietrzne popołudnie na korcie Philippe Chatrier, gdy zajmująca 43. miejsce w rankingu Muchova uspokoiła swoje nerwy, weszła na szachownicę i znów groziła załamaniem.

Muchova miała okazje w piątej partii pierwszego seta, ale 26-latka nie potrafiła ich wykończyć i w kolejnej partii wpadła w dalsze tarapaty, wiążąc się delikatnym drop shotem i bekhendowym zwycięzcą. .

Muchova, która wygrała jedyny raz, kiedy para spotkała się w Pradze w 2019 roku, otworzyła się przy drugim serwisie Svidka, ale Czeszka posypała lawiną błędów, pozwalając przeciwnikowi ustawić się w 44 minuty z kolejną przerwą.

Świątek nadal wykorzystywał błędy Muchovej w drugim secie, budując w drugim secie prowadzenie 3:0.

Muchova zaczęła nabierać pewności siebie i uderzać z większą precyzją, aby wywrzeć presję na Svidek, który popełnił podwójny błąd, dając przeciwnikowi szansę na wyrównanie w następnym meczu, ale w historii nastąpił kolejny zwrot akcji.

Po przełamaniu go przy stanie 5:5 Sviatek ponownie poddała swój serwis, ale Muchova uratowała dwa sety, po czym uderzyła pełną mocą magiczną salwą, która ostatecznie wymusiła rozstrzygnięcie.

Polka Ika Świadek podnosi trofeum, świętując zwycięstwo w finale kobiet French Open. AP

Muchova była pełna pewności siebie, pokonując w półfinale Arynę Sabalenkę w trzech setach i awansując do finałowego seta, ale Svidek przełamał wczesną przerwę i odzyskał impet, wygrywając trzy mecze z rzędu.

Czołowy rozstawiony stracił serwis w siódmym meczu, ale natychmiast się przełamał, by zbudować ciasny chwyt i zbliżyć się do tytułu.

READ  Mapowanie i szybka ocena istniejących krajowych mechanizmów koordynacji organizacji pozarządowych z naciskiem na Węgry, Polskę, Rumunię i Republikę Mołdowy - Węgry

Sceny emocjonalne

Wywołało to emocjonalne sceny na korcie centralnym, gdy Świtek załamał się łzami radości, zanim dołączył do swojej rodziny na uroczystości.

Potem w chwili, która wywołała poruszenie w mediach społecznościowych, upuściła pokrywkę kubka, machając nim w powietrzu.

Dla Muchovej była to pierwsza porażka z zawodniczką z pierwszej trójki od sześciu spotkań.

„Mam zamiar mówić krótko, ponieważ jest to trochę emocjonalne” – powiedziała ze łzami w oczach, gdy tłum skandował jej imię. „Do tej pory było tak blisko, ale grałem najlepiej, Ika. Jeszcze raz gratuluję tobie i twojej drużynie.

„Do mojego pudełka. Kiedy widzę tych ludzi, czuję się zwycięzcą. Dzięki. Mam nadzieję, że to dopiero początek. Przebyliśmy długą drogę.”

Trzecie zwycięstwo Svidek w Paryżu zremisowało z trzykrotną mistrzynią świata Sereną Williams, Monicą Seles i Arantzą Sanchez Vicario.

Dyrektor turnieju Amelie Mauresmo powiedziała o Polaku: „Przez lata miał świetne relacje z Rolandem Garrosem. Jest jeszcze młoda… i możemy sobie wyobrazić, że jeszcze wiele razy wzniesie tutaj to trofeum.

Rozstawiony z numerem czwartym Ivan Todic i Austin Krajicek zdobyli następnie tytuł w grze podwójnej mężczyzn, pokonując 6:3, 6:1 amerykańsko-chorwacką parę Belgów Sander Gill i Joran Willijen.