Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W Polsce trzech imigrantów zostało zabitych i rannych

Ciała trzech cudzoziemców zostały znalezione w różnych miejscach w pobliżu wschodniej granicy Polski z Białorusią, a 9 innych trafiło do szpitala – poinformowała straż graniczna.

W jednym przypadku rzeczniczka lokalnej policji Edita Basuk powiedziała regionalnemu radiu 5, że trzech Irakijczyków zostało znalezionych podczas zbierania grzybów w dżungli w pobliżu granicy polsko-białorusko-litewskiej, z których jeden zginął.

Pozostała dwójka została zatrzymana przez policję i przewieziona do szpitala.

W pobliżu białoruskiej granicy znaleziono ciała dwóch kolejnych cudzoziemców – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej Anna Mikelska.

Straż graniczna poinformowała na Twitterze, że prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w sprawie trzech zgonów, które odkryto w niedzielę.

W oddzielnym incydencie ośmiu migrantów, trzy kobiety i pięciu mężczyzn, zostało w niedzielę uwięzionych na bagnach na polskiej granicy z Polską dzięki wspólnym wysiłkom polskiej straży granicznej, policji, strażaków, wojska i pogotowia lotniczego. Powiedziano polskim mediom.

Siedmiu migrantów trafiło do szpitala.

Członkowie UE stoją w obliczu rosnącej presji imigracyjnej na granicy z Polską i Białorusią, która jest częścią wschodniej granicy Federacji Litewskiej.

Mówią, że jest to „hybrydowy atak” na reżim w Mińsku białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki, którego celem jest destabilizacja 27 państw Unii Europejskiej.

Polska i Litwa budują ogrodzenia z drutu kolczastego, zwiększyły patrole graniczne i wprowadziły na swoich granicach tymczasowy stan wyjątkowy, aby zapobiec nielegalnej imigracji.

Michelska powiedziała, że ​​do tej pory we wrześniu udaremniono ponad 3800 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi, a ponad 320 tylko w sobotę.

READ  Indie i Polska zdobywają prestiżowe nagrody hokejowe