Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wałbrzych chce zamienić plastik w wodór

Wałbrzych chce zamienić plastik w wodór

Wałbrzych chce zamienić plastik w wodór

Zamiast ich spalać, dawne miasto górnicze planuje pozyskiwać energię z nienadających się do recyklingu tworzyw sztucznych.

Wałbrzych chce produkować wodór z plastikowych odpadów. Polska gmina podjęła współpracę z organizacją międzynarodową Tworzywa sztuczne, których nie można przetworzyć na wodór. CEL: Zbudować zakład przetwórczy 35 ton paliwa Stacja benzynowaRaporty Związku Miast Polskich.

Umowa nie tylko na papierze

Dawne górnicze miasto Wałbrzych z pewnością zwróciło się ku swojej węglowej przeszłości. Aby było to bardziej czytelne i symboliczne, w miniony piątek wizytę złożył prezydent miasta Roman Szemej. Dawna Kopalnia Węgla Teraz stał się centrum wystawienniczym.

Tam podpisał umowę z Hydropolis, polskim oddziałem Hydrogen Utopia International. W liście zawarto analizę możliwości realizacji wspólnej inwestycji polegającej na budowie zakładu przetwarzającego odpady z tworzyw sztucznych na 99,9% czysty wodór, energię elektryczną lub ciepło. Obie firmy wystąpią następnie o dofinansowanie, w tym europejskie, na budowę wspomnianego zakładu.

Według Miasta.plPrzyszły zakład będzie w stanie przetworzyć mniej więcej całkowitą ilość plastiku produkowanego przez miasto. Wodór i elektrycznośćWięcej niż odpad – jego objętość wynosi około 13 000 ton rocznie.

Przemawiając podczas wydarzenia, burmistrz powiedział, że jego miasto jest pionierem w walce z plastikiem, prowadząc kampanię przeciwko niemu w 2019 roku i kupując 20 autobusów napędzanych wodorem dla swojej floty transportu publicznego.

Korzyścią z tej współpracy dla miasta będzie zmniejszenie ilości plastiku, który staje się odpadem nienadającym się do recyklingu. Dodatkowo miasto zostanie oszczędzone przed kosztami unieszkodliwiania i transportu tych odpadów.

Później mówi Aktywni inwestorzyPrezes Hydrogen Utopia International, Aleksandra Pinkowska, potwierdziła, że ​​władze lokalne nie są zainteresowane badaniem możliwości, jakie wodór mógłby przynieść regionowi. Burmistrz ze swojej strony powiedział, że natychmiast powoła komisję do zbadania szczegółów (mechanizmów finansowania, gruntów i planowania itp.).

READ  Technologia SITA wyposaży osiem lotnisk w Polsce

Technologia zasilana przez Hydrogen Utopia jest bezemisyjna. A z wielu ofert innych firm, które podobno przeglądał Mayer, wybrał tylko tę Nie wiąże się ze spalaniem odpadów z tworzyw sztucznych W jego mieście nie jest to już akceptowane.