Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Według tego fizyka prawa fizyki tak naprawdę nie istnieją

Według tego fizyka prawa fizyki tak naprawdę nie istnieją

Prawa fizyki nie istnieją, nazywa się fizyk teoretyczny argumentuje Sankar Das Sarma W nowej kolumnie opublikowanej przez nowy Świat. Chociaż definiujemy prawa jako „ostateczne prawa” naszego wszechświata, Sarma mówi, że są one jedynie praktycznymi opisami, że są niczym więcej niż równaniami matematycznymi odpowiadającymi częściom natury.

Kolumna jest częścią specjalnego biuletynu nowy Świat Uruchamia się co miesiąc, oferując wgląd od wiodących specjalistów z różnych dziedzin. Ta konkretna rubryka jest interesująca z kilku powodów, nie wspominając o tym, że fizyk teoretyk, w sposób, który dosłownie zajmuje się badaniem fizyki wszechświata, argumentuje przeciwko naszym fundamentalnym prawom fizyki.

Podczas gdy wielu naukowców uważa, że ​​prawa te są najbardziej absolutnymi i ostatecznymi prawami naszego wszechświata, Sarma twierdzi, że wierzy, że nie istnieją i że bez postrzegania ich jako absolutnych, badanie fizyki jest w rzeczywistości znacznie lepsze. Ale jak dokładnie sobie z czymś takim poradzić? Jak udowodnić, że prawa fizyki tak naprawdę nie istnieją?

Prawa fizyki na planszyŹródło obrazu: konstruktor1980 / Adobe

Cóż, według Sarmy, prawa fizyki, jakie widzimy, to po prostu równania matematyczne, które stworzyliśmy, aby pomóc zdefiniować pewne części natury. W końcu powodem, dla którego nazywamy to fizyką teoretyczną, jest to, że wszystko opiera się na teorii i równaniach. Próbując udowodnić istnienie tych praw, jedyne, co tak naprawdę robimy, to odkrywanie większej ilości szczegółów na temat działania wszechświata.

Pomyśl o tym w ten sposób, mamy już to, co uważamy za dobre, rozsądne pojęcie o tym, jak działa nasz wszechświat, jak powstają galaktyki, jak umierają gwiazdy itp., ale w miarę jak badamy więcej wczesnego wszechświata i umierających gwiazd , moc sprzętu jak Kosmiczny Teleskop Jamesa WebbaPowoli otwieramy się bardziej na te części naszego wszechświata.

W związku z tym, mówi Sarma, najlepiej jest postrzegać prawa fizyki tak, jakby były warstwami cebuli. Gdy dowiadujemy się więcej o fizyce naszego wszechświata, powoli usuwamy kolejne warstwy, ale te warstwy są nieskończone. Zawsze jest więcej do odkrycia, a zatem zawsze można dowiedzieć się więcej o tym, jak działa nasz wszechświat.

READ  Wysokie ciśnienie krwi może zwiększać ryzyko retinopatii cukrzycowej u pacjentów z T2D

To interesująca sugestia, której nie można się spodziewać po kimś takim jak Sarma, który poświęcił swoją pracę badaniu, jak działa nasz wszechświat. Ale jeśli ma rację, a naukowcy zaczną postrzegać te prawa fizyki bardziej jako warstwy niż bezwzględne reguły, możemy w końcu znaleźć nowe sposoby poznawania naszego wszechświata.

Niektórzy twierdzą, że jest to możliwe Żyjemy w symulacjico sprawia, że ​​to wszystko jest dyskusyjne.