Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Więcej kierowców ciężarówek międzystanowych uzyskało pozytywny wynik testu na COVID-19 w Republice Południowej Afryki, ponieważ wirus został wykryty w ściekach

Władze Australii Południowej twierdzą, że pięciu kierowców ciężarówek zarażonych koronawirusem przejechało przez stan w ciągu ostatnich sześciu dni, podczas gdy nowe wyniki badań ścieków ujawniły ślady wirusa w północnej i południowej Adelajdzie.

tam teraz 20 stanowisk ekspozycji w całym stanie, od Nundroo i Ceduna na zachodzie, po Port Augusta, Port Wakefield, Adelaide i Tailem Bend.

Władze twierdzą, że nie ma dowodów na transmisję z pięciu przypadków, ale dziesiątki kontaktów z każdym kierowcą zostało odizolowanych.

„Mam trochę zmartwień do przekazania” – powiedziała Nicola Spurrier, dyrektor ds. zdrowia publicznego Australii Południowej. „My, jak ludzie wiedzą, przeprowadzamy regularne badania ścieków w Australii Południowej i zostałem poinformowany o dwóch pozytywnych testach ścieków. późno wczoraj”.

Jeden znajduje się w okolicy Salisbury, a drugi w South Adelaide obejmuje przedmieścia Halet Cove, Lonsdale, Morvet Valley, Rinella i Shido Park.

Profesor Spurrier powiedziała, że ​​ma nadzieję, że wynik Salisbury był późniejszym wynikiem stanowego rajdu Modbury i pochodził od ludzi, którzy „zarazili się koronawirusem i nadal się go pozbywają”, ale wyraziła niepokój z powodu tego, jaki może być wynik południowego przedmieścia wskazać.

„Dopóki nie mamy wielu osób, które zostaną przetestowane, nie mogę czuć się uspokojony, że nie mamy transmisji społecznościowej.

„Te dwie lokalizacje – dzisiaj zostanie wykonany kolejny zestaw, a wyniki otrzymamy później tego popołudnia lub wieczorem, i naprawdę mamy nadzieję, że ta lokalizacja w południowej części Adelajdy jest negatywna.

„Nie mamy żadnych znanych nam przypadków ani starych przypadków w tym konkretnym obszarze, więc bardzo ważne byłoby, aby każdy w tym obszarze miał objawy, [they] Idź i sprawdź.”

Dyrektor Zdrowia Publicznego SA Nicolas Spurrier na konferencji prasowej.
Profesor Spurier powiedział, że prowadzone są dalsze testy ścieków.(

Listy z wiadomościami

)

Spośród pięciu kierowców ciężarówek, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa, w weekend zidentyfikowano dwóch, którzy dwa razy w zeszłym tygodniu podróżowali razem przez północną i zachodnią Australię Południową.

Profesor Spurrier powiedziała, że ​​dowiedziała się wczoraj, że wynik testu u innego kierowcy ciężarówki był pozytywny, a pozostałe dwa przypadki zostały wykryte dzisiaj.

Powiedziała, że ​​ostatnie przypadki były „charakterystyczne”, a nie wynikiem transmisji społeczności, ale rosnąca liczba była „niepokojącą wiadomością dla Australii Południowej”.

„Mamy teraz pięć pozytywnych przypadków u kierowców ciężarówek w ciągu ostatnich sześciu dni” – powiedziała.

„Mój zespół powiedział mi, że rozumie, że tych pięciu kierowców ciężarówek postępuje właściwie.

„To dla mnie prawdziwa pobudka dla nas w Australii Południowej. Niebezpieczeństwo z NSW i Victorii również nie zniknie, jest to bardzo realne niebezpieczeństwo dla wszystkich”.

Nowe witryny z ekspozycją, takie jak SA, „pod ogromną presją czasu”

Prof. Spurrier powiedział, że trzeci kierowca ciężarówki z Nowej Południowej Walii został przetestowany 28 sierpnia przed podróżą do Australii Południowej i w poniedziałek zwrócił pozytywny wynik.

Powiedziała, że ​​NSA Health zidentyfikowała 144 kontakty tej osoby, z których 40 skierowano do kwarantanny.

„Zespół stara się zapobiec zamknięciu, kontaktując się ze wszystkimi bliskimi kontaktami” – powiedziała.

„Ale oczywiście musimy pomóc społeczeństwu w Australii Południowej, aby to zrobić, dlatego prosimy ludzi o odprawę przez QR, nawet jeśli zatrzymujesz się tylko na benzynę i jest to naprawdę szybkie, bardzo ważne jest, abyś zrobić odprawę QR.”

Czwarty kierowca to dwudziestoletni mężczyzna, który podróżował do Australii Południowej, będąc w Nowej Południowej Walii i Wiktorii.

Został przetestowany wczoraj w drodze powrotnej do Victorii i wrócił z wynikiem pozytywnym.

„W czasie jego pobytu w naszym stanie były cztery miejsca ekspozycji” – powiedział profesor Spurrier.

Te lokalizacje i czasy są następujące:

Lokalizacja

czas ekspozycji

porady zdrowotne

TASCO Caltex Tailem Bend, 8786 Princes Highway, Tailem Bend

Wtorek 31 sierpnia, 13:30-14:45

Poziom 1 — Zrób test natychmiast i odizoluj swoją rodzinę na 14 dni

Caltex Wingfield/Ampol Foodary, 664-668 South Rd, Wingfield

Poniedziałek 30 sierpnia, 05:30 – 06:40

Poziom 2 — Przetestuj się natychmiast i poddaj się kwarantannie przez 14 dni

ech ptaku,
838 South Road, Edwardstown

Wtorek 31 sierpnia, 8:00 – 12:30

Poziom 4 – Monitoruj objawy

Stale Atlas
425-431 Grand Junction Street, Wingfield

Wtorek 31 sierpnia, 7:00 – 9:00

Poziom 4 – Monitoruj objawy

Piąta sprawa kierowcy ciężarówki wyszła na jaw tego popołudnia, ale szczegóły wciąż są wyjaśniane.

„To było bardzo niedawne odkrycie”, powiedział profesor Spurrier. „Mój zespół przeprowadza obecnie wywiad z tą osobą”.

„Kiedy będziemy mieli szczegóły dotyczące lokalizacji ekspozycji tej piątej osoby, wyświetlimy je na naszej stronie internetowej.

Profesor Spurrier powiedział, że pytanie, z jakimi wymaganiami dotyczącymi szczepień muszą się zmierzyć kierowcy ciężarówek, było tematem krajowej debaty.

„To jest coś, co w moim rozumieniu trafi do krajowego gabinetu i byłoby dobrze, gdyby było to częścią krajowej polityki i ram żeglugowych, ponieważ jest to branża rozproszona w całej Australii” – powiedziała.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 5 minut 7 sekund

Czy Australia doświadcza wyżu demograficznego COVID-19?

Pobierz formularz…

READ  Co zobaczy gigantyczny Teleskop Jamesa Webba, czego Hubble nie może zobaczyć?