Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiele krajów używa drukarek 3D do budowy małych domów w ciągu kilku dni czasy

Przemawiałem na konferencji w Eindhoven w 2009 roku. Było to miasto, którego nie byłem świadomy, więc poprosiłem recepcjonistkę, aby powiedziała mi kilka rzeczy, które powinienem wiedzieć o tym miejscu. Odpowiedź była szybka i ostateczna. Białe rowery i innowacje.

Witte Fietsenplan (plan białego roweru) był planem anarchicznego ruchu połowy lat 60. XX wieku, mającym na celu wprowadzenie darmowego systemu rowerów publicznych, ale był on krótkotrwały, ponieważ policja nieustannie usuwała białe rowery. Najwyraźniej nadal jest to drażliwa kwestia.

I innowacje. Ponad 30 procent pieniędzy wydanych na badania w Holandii jest wydawane w mieście Eindhoven, pomimo jego populacji wynoszącej zaledwie 230 000. W dużej mierze to zasługa Brainport, ogromnego parku innowacji, który skupia akceleratory, inkubatory i centra badawczo-rozwojowe i tworzy ekosystem, w którym rodzą się innowacyjne startupy.

Na tym tle nie dziwi fakt, że pierwszy odporny prawnie dom wydrukowany w 3D znajdował się w tym innowacyjnym mieście. Dom składa się z 24 elementów betonowych, które są „drukowane” przez drukarkę 3D, która jest natryskiwana warstwa po warstwie betonu.

Po zaledwie 120 godzinach drukowania jednostki te są transportowane na miejsce docelowe, a następnie łączone i dodawany dach. Oszczędza dom, który zużywa o jedną trzecią mniej betonu, jest tańszy i szybszy w budowie.

W Meksyku gigantyczna drukarka 3D jest używana do drukowania małych domów na miejscu w zaledwie 24 godziny.

Druk 3D zrewolucjonizował wiele branż na całym świecie.

Przemysł lotniczy wymaga części o małej objętości, ale wysokiej jakości. Druk 3D pozwala inżynierom stworzyć projekt, przetestować go, a następnie wyprodukować w małych rozmiarach.

Branża medyczna to drukowanie 3D części ciała, takich jak stawy kolanowe i barkowe, dzięki czemu można je precyzyjnie dopasować do wymagań każdego indywidualnego pacjenta.

Branża produkcyjna jest obecnie największym użytkownikiem druku 3D, ale branża budowlana przygotowuje się do przyspieszenia wykorzystania druku 3D na dużą skalę.

W Meksyku gigantyczna drukarka 3D jest używana do drukowania małych domów na miejscu w zaledwie 24 godziny.

We Włoszech modułowa drukarka 3D, która może drukować bardzo małe domy (30 metrów kwadratowych) jest pokazana z drukowaną w 3D zewnętrzną powłoką, która podtrzymuje drewniany dach.

Indie właśnie zaprezentowały swój pierwszy dom drukowany w 3D. Dom był mały, ale można go było zbudować w ciągu zaledwie pięciu dni i dostosować do potrzeb, aby technologia była postrzegana jako odpowiednia dla rządowego programu tanich mieszkań.

W Nevadzie, PassivDom House jest drukowany w fabryce. Dom jest całkowicie wyłączony z sieci i można go wydrukować i dostarczyć do witryny, gotowy do pracy. Bez czekania na świadczenie usług – ponieważ nie ma usług, do których można zadzwonić.

Na pokładzie są również Australijczycy. Firma biotechnologiczna obecnie projektuje dom, który zostanie wydrukowany w 3D z przemysłowej fabryki konopi.

Ale wracając do Eindhoven. Dowód koncepcji to jedno, ale Eindhoven ma teraz małżeństwo, które mieszka w domu wydrukowanym w 3D i płaci czynsz za ten przywilej.

Jeśli ten dom – i inne, które są drukowane w podobny sposób – odniosą sukces, wówczas tysiące nowych domów, których Holandia potrzebuje, aby pomieścić rosnącą populację, może zawierać duży odsetek szybkich i tanich domów drukowanych w 3D.

Powiedz mi, czy czułbyś się komfortowo mieszkając w domu wydrukowanym w 3D, którego przejście od ekranu do rzeczywistości zajęło tylko kilka dni, pisząc na adres [email protected]do.

  • Matthew Dickerson jest naukowcem technicznym, futurystą i założycielem kilku start-upów technologicznych.