Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wielka Brytania współpracuje z WHO nad „radarem pandemicznym”

Wielka Brytania będzie współpracować ze Światową Organizacją Zdrowia w celu opracowania systemu „radaru pandemicznego”, aby szybko zidentyfikować nowe warianty koronawirusa i śledzić pojawiające się choroby na całym świecie, aby zapewnić, że świat nie będzie ponownie „zaskoczony”.

Premier Boris Johnson ogłosił nowy plan „globalnego radaru epidemiologicznego” przed Światowym Szczytem Zdrowia G20 w piątek w Rzymie, gdzie wygłosi przemówienie.

Biuro Johnsona podało, że obejmowałoby sieć centrów nadzoru, które mogą monitorować epidemię i udostępniać dane na temat wariantów i odporności na szczepionki.

Wykorzystuje prezydencję Wielkiej Brytanii w G7, aby podkreślić potrzebę przygotowania się na przyszłe epidemie i powołał zespół ekspertów, aby zbadać, jak przyspieszyć opracowywanie szczepionek przeciwko chorobom w przyszłości.

„Walka z COVID-19 na całym świecie i zapewnienie, że jesteśmy lepiej przygotowani na przyszłe zagrożenia dla zdrowia, jest absolutnym priorytetem brytyjskiej prezydencji w G7” – powiedział Johnson.

„Świat już nigdy nie powinien być zaskoczony wirusem, który rozprzestrzenia się wśród nas bez kontroli. Musimy zbudować system monitorowania chorób dostosowany do XXI wieku, z udostępnianiem danych w czasie rzeczywistym oraz szybkim sekwencjonowaniem genetycznym i reakcją”.

Wielka Brytania będzie gospodarzem szczytu ministrów zdrowia grupy siedmiu głównych krajów uprzemysłowionych w dniach 3 i 4 czerwca, a następnie osobistego szczytu przywódców w południowo-zachodniej Anglii w następnym tygodniu.

Wielka Brytania ma ogromne możliwości sekwencjonowania wirusów, które wysunęły się na pierwszy plan, ponieważ warianty koronawirusa coraz bardziej zwiększają ryzyko nowych fal infekcji.

„Cieszę się, że Wielka Brytania pod przewodnictwem premiera Johnsona dołączy do Światowej Organizacji Zdrowia, aby przyczynić się do silniejszego globalnego nadzoru i bezpieczniejszego świata” – powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Na piątkowym szczycie przywódcy największych gospodarek świata przyjmą deklarację zalecającą dobrowolne środki w celu zwiększenia produkcji szczepionki COVID-19, ignorując naciski ze strony Stanów Zjednoczonych i innych krajów na zwolnienia z patentów, jak pokazał ostateczny tekst.

READ  Wierzcie lub nie: samce szczurów nienawidzą bananów. Dowiedz się dlaczego

Urzędnik UE powiedział, że firmy farmaceutyczne ogłoszą również, że w tym roku dostarczą duże dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 biednym krajom, aby naprawić globalny brak równowagi.