Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wielka lalka Mały Amal na spotkanie z ukraińskimi dziećmi-uchodźcami w Polsce | Uchodźcy

Po zeszłym roku 5000 mil podróży Chcąc zwrócić uwagę na trudną sytuację uchodźców w Europie, Little Amal, gigantyczna kukiełka 10-letniej syryjskiej dziewczynki, pojechała do Polski, by spotkać się z dziećmi uciekającymi przed wojną na Ukrainie.

Między lipcem a październikiem, wraz z grupą lalkarzy i sympatyków idących z Gaziantep do Manchesteru, Amal stał się międzynarodowym symbolem wysiedlenia i straty – ale także współczucia i hojności.

W tym tygodniu 3,5-metrowa kukiełka pojedzie do polskich miast Lublin i Krakowa, aby spotkać się z dziećmi i rodzinami ukraińskich uchodźców, które uciekły ze swoich domów po rozpoczęciu przez Rosję ofensywy wojskowej 20 lutego.

Amir Nisar Jawabi, ten Dyrektor artystyczny transeuropejskiej trasy Amaline The Walk powiedział: W czasie bezprecedensowych globalnych zmian podróże Amala ponad granicami, polityką i językiem opowiadają nową historię wspólnej ludzkości – i zapewniają, że świat nie zapomni o milionach przesiedlonych dzieci, z których każde ma potencjał do poprawy społeczeństwa. Mamy nadzieję, że znajdą schronienie ”.

Podróż do Polski, w tym zwiedzanie Przemyśla, miasta przy granicy UkrainaNa zaproszenie prezydentów Lublina i ambasady Ukrainy w Krakowie i Polsce. Amal i jego zespół zabrali ze sobą pomoc i zaopatrzenie ukierunkowane na potrzeby małych dzieci.

Aleksandra Soły, ten Wiceprezes Fundacji Folkovisco, która wspiera wyjazd, powiedział: „Mamy nadzieję, że Amal zwróci uwagę świata na kryzys uchodźczy, którego Europa nie widziała od zakończenia II wojny światowej.

Amal, co oznacza zaufanie w języku arabskim, został opracowany przez firmę Handspring Zabawki dla koni na koniu bojowym. Amala potrzebuje trzech marionetek, by biec.

READ  Eurowizja INFE Sonda 2022: Kolejne głosy Polski