Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wielkanoc jest zmuszona przedłużyć polskie ograniczenia z powodu mieszanych obaw

01:48

W miarę jak kraj walczy z trzecią falą COVID-19, polskie szpitale są coraz bliżej swoich możliwości, a kraje sąsiednie mogą stopniowo ograniczać kontrole.

Polska nałożyła kontr-i przedłużyła ograniczenia do 18 kwietnia ze względu na obawy, że liczba przypadków wzrośnie w nadchodzących tygodniach związku wielkanocnego.

Przedszkola, kina, centra handlowe i teatry w całym kraju będą zamknięte przez co najmniej tydzień.

Czytaj więcej

Marzenie rybaka głosującego na Brexit

Szczepionka: Najpierw osoba w podeszłym wieku czy w wieku produkcyjnym?

Głębokie: zdrowie psychiczne młodych ludzi

Minister zdrowia tego kraju ostrzegł, że pojemność łóżek szpitalnych i wentylatorów zbliża się do 80% i określił sytuację jako „niebezpieczną”.

W niektórych szpitalach regionalnych sytuacja jest zaostrzona, ponieważ prawie wszystkie łóżka są wykorzystywane do leczenia pacjentów z COVID-19.

„To trudna sytuacja, ponieważ jest tak wielu pacjentów” – powiedziała pielęgniarka Bosena Kigala. „Epidemia przybrała na sile, jest trudna, ale mam nadzieję, że damy radę. Mam wsparcie moich kolegów”.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie znajduje się teraz prowizoryczny ośrodek szczepień COVID-19. / ஆபி

Na Stadionie Narodowym w Warszawie znajduje się teraz prowizoryczny ośrodek szczepień COVID-19. / ஆபி

Zaufanie do Czechosłowacji

Podczas gdy polski rząd kontroluje kraj do czasu zniesienia presji na system opieki zdrowotnej, wydaje się, że niektóre kraje Europy Środkowej przekroczyły trzecią falę wirusa.

Dane Czechowa dotyczące COVID-19 poprawiają się: najniższy tygodniowy wzrost liczby przypadków do 2021 r. W czwartek. W stolicy, Pradze, częstość nowych infekcji wzrosła o 10 procent od poprzedniego tygodnia.

Te ulepszenia skłoniły rząd do ogłoszenia złagodzenia ograniczeń. W przyszłym tygodniu niektóre firmy będą mogły zostać ponownie otwarte, a młodsze dzieci mogą wrócić do szkoły 12 kwietnia. Stan wyjątkowy w kraju skończył się poprzedniego dnia i mogą ulec zmianie godziny policyjne i limity ruchu.

READ  Unia Europejska wyda miliony na Polskę w wydobyciu węgla

Czeczenia liczy na zwiększenie liczby szczepionek COVID-19 po tym, jak rząd poświęcił dziesiątki tysięcy dawek w sporze z Unią Europejską. W pierwszej połowie maja Węgry obiecały zapewnić swoim sąsiadom 40 tys. Miejsc pracy, a Austria i Słowenia kolejne 40 tys.

Słowacja informuje o poprawie liczby przypadków COVID-19 – od przyszłego tygodnia tylko dwa z obecnych 10 okręgów zostaną oznaczone na czarno w krajowym systemie ostrzegania o wirusach.

Jeśli sytuacja będzie pozytywna, a parametry krajowe nie ulegną pogorszeniu, ograniczenia mogą zostać złagodzone w całym kraju od 19 kwietnia. Umożliwi to ponowne otwarcie niepotrzebnych sklepów i granic dzielnicy, a uczniom powrót do ostatnich klas.

Montaż wideo: Andros Nagy