Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wietnam jest gotowy do walki na Morzu Południowochińskim, ponieważ okręty wojenne są rozmieszczone w tym obszarze

Chiny ingerują w budowę łodzi rakietowych. Filipiny wysyłają samoloty. Ale inny gracz wysyła swoją armię, aby przejąć roszczenie na Morzu Południowochińskim – Wietnam.

Kiedy „milicja” z Pekinu ruszyła na polowanie na wyspach Spratly, a Manila wysłała samolot zwiadowczy do monitorowania, jeden z okrętów wojennych Hanoi prowadził w pobliżu „szkolenie bojowe”.

Nowoczesna fregata przeciw okrętom podwodnym Quang Trung i helikopter na pokładzie ćwiczyli swoje możliwości w zasięgu wzroku wysoce zmilitaryzowanych chińskich instalacji.

Wietnam twierdzi również, że jest historyczną własnością strategicznych obszarów łowieckich.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Hanoi oświadczyło, że „działalność chińskich statków … poważnie narusza suwerenność Wietnamu”. Na rafie Whitsun zadokowany jest statek morski Straży Przybrzeżnej, który monitoruje tam eskadrę do 220 aktywnych chińskich „milicji”.

„Na wyspach Spratly przygotowania bojowe są na najwyższym poziomie”, poinformowała w tym tygodniu wietnamska telewizja National Radio.

Związane z: Główny ruch Chin wprawia Stany Zjednoczone w wstyd

W międzyczasie Chiny rozmieściły w regionie kilka łodzi szybkiego ataku typu 022. Jeden z takich rakietowych okrętów wojennych w czwartek zmusił filipińską łódź czarterową przewożącą media do opuszczenia spornego terytorium.

Związane z: Australia jest „bezbronna” wobec Chin

Oznacza to kolejną eskalację militaryzacji Wysp Spratly.

Użycie okrętu wojennego, w przeciwieństwie do kutra Straży Przybrzeżnej, reprezentuje siłę militarną. Żadnej cywilnej „policji”.

Związane z: „Kurczak”: niebezpieczne spotkanie na morzu

To zmienny scenariusz.

Roszczenie Pekinu dotyczące zwykłego wykorzystania „białych statków” (statków straży przybrzeżnej) do promowania pokoju i stabilności na Morzu Południowochińskim dobiegło końca. Mówi Colin Koh, analityk ds. Bezpieczeństwa morskiego na Uniwersytecie Nanyang w Singapurze.

Jasne jest, że Marynarka Ludowo-Wyzwoleńcza uczestniczy obecnie w aktywnych patrolach obok (Straży Przybrzeżnej) i milicji morskiej na tak zwanych „wodach podlegających jurysdykcji krajowej”, co obejmuje „inne powiązane wody”. Należy to interpretować jako znaczenie wody otoczone linią. (Pekin) składa się z dziewięciu kresek ”.

READ  Północnokoreańskie media państwowe twierdzą, że studenci i sieroty „zgłaszają się na ochotnika” do pracy w kopalniach i na farmach

Inwazja domyślnie

Wietnam i Chiny stoczyły krótką wojnę w 1979 roku. Hanoi odparło inwazję na Wietnam Północny. Jednak Chiny przejęły kontrolę nad dużą częścią Wysp Paracelskich położonych między tymi dwoma krajami.

Od tego czasu statki z obu stron regularnie ścierały się na Morzu Południowochińskim.

Manila ma również doświadczenie z „pełzającą ekspansją” Pekinu.

Chiny zmontowały konstrukcje na rafie Mischief w 1994 roku. Cztery lata później zaczęły przekształcać rafę w sztuczny fort rafowy, wraz z lotniskami, portami i systemami uzbrojenia.

„Ciągła obecność chińskich milicji morskich w regionie świadczy o zamiarze zajęcia kolejnych punktów orientacyjnych na Morzu Zachodnio-Filipińskim (Morze Południowochińskie)” – powiedziała w tym tygodniu filipińska sekretarz obrony narodowej Delphine Lorenzana.

Eskadra pekińskiej „milicji” rozprzestrzeniła się na rafy i inne obiekty w Spratly. Ale około 44 z nich jest nadal zakotwiczonych w Rafie Zielonych Świąt.

Ale pojawienie się chińskich okrętów wojennych w tym regionie skłoniło Stany Zjednoczone do wydania surowego ostrzeżenia.

„Atak zbrojny na siły zbrojne Filipin, publiczne statki lub samoloty na Oceanie Spokojnym, w tym na Morzu Południowochińskim, wypełni nasze zobowiązania wynikające z Traktatu o wzajemnej obronie Stanów Zjednoczonych i Filipin” – powiedział rzecznik Departamentu Stanu Ned Price na konferencja prasowa w czwartek. ”. .

„Podzielamy obawy naszych filipińskich sojuszników dotyczące ciągłych doniesień o mobilizacji milicji morskiej Chińskiej Republiki Ludowej w pobliżu rafy Whitsun”.

Ale Koh mówi, że użycie okrętu wojennego do wyegzekwowania roszczeń Pekinu do Wysp Spratly jest planowanym krokiem w kierunku zmiany jego twierdzeń.

Mówi: „Stopniowa reakcja, w której marynarka Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA) uczestniczy w patrolach suwerenności morskiej i ochrony praw (Chińska Republika Ludowa) na (Morzu Południowochińskim), wraz z ustawą Coast Guard Act, ma poważne konsekwencje dla zainteresowanych stron azjatyckich w Azji Południowo-Wschodniej. ”.

Kopać

Hanoi zaczęło modernizować swoje placówki na Wyspach Spratly, czyniąc je „bardziej odpornymi w obliczu inwazji lub blokady i wzmacniając odstraszanie”.

READ  Zdjęcie satelitarne Mariupola prowadzi do przerażającego wniosku

Większość instalacji Spratly w Wietnamie zawiera już sprzęt obrony powietrznej i bunkry artyleryjskie. Jednak ostatnie zdjęcia satelitarne pokazują, że na wszystkich 10 kontrolowanych przez niego wyspach pojawiają się nowe działania obronne.

Plik Inicjatywa na rzecz przejrzystości morskiej w Azji (AMTI) zauważyła „Radykalne” zmiany obiektów w West Reef i Sin Ko Island. Podobnie jak zamki w pobliżu Chin, West Reef jest sztuczną wyspą.

Raport AMTI zauważa, że ​​„w ciągu ostatnich dwóch lat West Reef widział znaczące nowe konstrukcje, w tym liczne instalacje obrony wybrzeża, budynki biurowe, betonowe podkładki i bunkry oraz dużą konstrukcję wieżową przypuszczalnie służącą do komunikacji lub wywiadu sygnałowego”.

Odnotowano również „budowę grupy instalacji obronnych wzdłuż wybrzeża” na wyspie Sin Ko.

Partia komunistyczna, która go kontroluje South China Sea Exploration Initiative (SCSPI) opublikowała raport Atakowanie wietnamskiego „rozmieszczenia wojskowego” w Spratly.

„Ponieważ siły wietnamskie i cywile stają się coraz bardziej aktywni na wyspach i rafach koralowych kontrolowanych przez Wietnamczyków, a także na otaczających je wodach, nie można lekceważyć ryzyka jakichkolwiek tarć lub konfliktów”.

To kolejna oznaka trwającego zastraszania ze strony Pekinu.

„To niedawne nękanie Marynarki Wojennej Ludowo-Wyzwoleńczej… czarterowany parowiec prawdopodobnie nie będzie samotnym i odosobnionym incydentem. Wyspy Paracel i Spratly, możemy spodziewać się nawrotu ”, ostrzega Koh.

Jimmy Seidel jest niezależnym pisarzem Osadź tweeta