Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiktoriańczycy nalegali na stosowanie ochrony przed promieniowaniem UV

Nowe dane z Cancer Council Victoria’s Centre for Behavioural Research w badaniu Sunscreen Cancer Study wykazały, że tylko cztery procent osób zaobserwowanych na ulicach i w kawiarniach w wybranych lokalizacjach w całym stanie nosiło nakrycia głowy z filtrem przeciwsłonecznym.

W badaniu obserwowano ponad 2200 osób latem 2020 roku i stwierdzono, że 32 procent nosiło okulary przeciwsłoneczne.

Emma Glasenbury, prezes SunSmart, powiedziała, że ​​ludzie powinni pamiętać o pięciu krokach w zapobieganiu rakowi skóry: ślizganiu się, wylegiwaniu się, uderzaniu, szukaniu i ślizganiu się.

„Ekspozycja na promieniowanie UV może powodować uszkodzenia oczu i skóry, przedwczesne starzenie się, a ciągła ekspozycja na promienie UV może ostatecznie doprowadzić do raka skóry” – powiedziała.

„Potrzebujemy mieszkańców Wiktorii, aby nosili odzież ochronną, nakładali krem ​​​​do opalania co dwie godziny, zakładali kapelusz z szerokim rondem lub w stylu legionowym, szukali cienia i zakładali okulary przeciwsłoneczne, gdy poziom promieniowania UV wynosił 3 lub więcej”.

Australia ma jeden z najwyższych poziomów promieniowania UV i zachorowań na raka skóry na świecie, przy czym oczekuje się, że dwóch na trzech Australijczyków zostanie zdiagnozowanych w ciągu swojego życia.

Szkody, jakie słońce wyrządza oczom, mogą być poważne, powiedział dr Rick Tinker, główny naukowiec zajmujący się zdrowiem związanym z promieniowaniem w Australian Radiation Protection and Nuclear Safety Agency.

„Promienie UV są całkowicie niewidoczne i mogą być wynikiem bezpośredniego światła słonecznego lub odbicia, więc używanie okularów przeciwsłonecznych to świetny sposób na zmniejszenie ekspozycji oczu, a tym samym zapobieganie przyszłym uszkodzeniom oczu” – powiedział.

Detale: sunsmart.com.au/resources/sunsmart-app

READ  Nowa, niezawodna, odnawialna bateria zasilana algami do zasilania Internetu Rzeczy