Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Windows 11 i ewolucja technologii dotykowych firmy Microsoft

Uruchomiono system Windows 11. Cztery słowa zawierają dużo kodu, designu i marzeń. Prawie nie da się ogarnąć wszystkiego, ale jest jeden obszar, który rośnie w innym Microsoft Produkty na przestrzeni lat poruszały. Spotkałem go przed powszechną dostępnością Windowsa 11 Kierownik Działu Produktu w Microsoft Panos Panay Mówiąc o tej części systemu Windows 11… podejście do komputerów dotykowych.

W pewnym sensie dotyk zawsze był częścią systemu Windows. Może to tylko myszka, ale kiedy nadszedł czas, Windows pokazał małą rączkę z palcem na ekranie. „Kliknięcie” to dobrze znana terminologia, więc „kontakt” byłby lepszą analogią niż „dotyk”, ale w tym sprzed kilkudziesięciu lat można zobaczyć historię dotyku w systemie Windows 11.

Wskaźnik był czasem wskaźnikiem; Czasami wskaźnikiem był powyższy palec wskazujący; Czasami było to narzędzie do zaznaczania tekstu; Głównym faktem jest to, że wskaźnik był kontekstowy. Windows zmieniał procedurę w zależności od okoliczności.

Smash został przycięty do systemu Windows 11, zwłaszcza w systemie Windows 11, i można znaleźć ten sam pomysł na interfejs kontekstowy rozkwitający w nowym środowisku … z wyjątkiem tego, że jest to więcej niż tylko kilka pikseli wokół kursora, to wszystko pochodzi z systemu Windows 11 .

Zacząłem pytać, co napędza wrażenia dotykowe. Dla Panay dotyk jest jednym z pięciu „zmysłów” w systemie Windows 11: „Niezależnie od tego, czy wybierasz rysik, dotykasz palcem, chcesz mówić, chcesz zadokować, pisać lub wskazywać, chcę spójności między przejściem od produktywności i kreatywności oraz szczupłej konsumpcji i przyjemności”.

„Kiedy odchylasz się i zdejmujesz klawiaturę, składasz lub pochylasz się, chcieliśmy, aby gesty dotykowe pomagały w szybkiej nawigacji po urządzeniu i przesuwaniu okien na ekranie. Pionowy układ dwóch aplikacji [can be used] Bez zastanawiania się, na której aplikacji się skupiamy.

„Jeśli dotkniesz systemu Windows 11, jeśli przejdziesz do trybu tabletu i wywołasz aplikację, zobaczysz cień, który daje subtelne wyobrażenie „Ach, mam kontrolę”. Uczucie kontroli. klienta w trybie tabletu jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy stara się być produktywnym.”

Jeśli odszedłeś od tradycyjnej klawiatury, myszy i ekranu pulpitu, a Windows 11 nadal ma do zaoferowania. Bycie produktywnym jest kluczowe; W końcu każdy ekran może wyświetlać tylko niektóre multimedia, chodzi o to, co robisz, gdy konsumpcja się kończy.

„Kiedy przechodzisz w tryb tabletu, usuwasz klawiaturę i jest to tylko ekran, o czym wie Windows 11”. Banai poprosił o surowość tutaj. Zmieniają się cele dotykowe, pasek zadań staje się większy i łatwo jest opuścić palec, ponieważ system Windows wie, że przechodzisz teraz na dźwięk, rysik i dotyk.

Powoduje to również pojawienie się na ekranie nowej klawiatury systemu Windows 11. Kiedy się zmienisz [how your use Windows]Mamy zupełnie nową klawiaturę dotykową. Możesz go jednak przenosić i używać dwoma kciukami i jednym machnięciem. Możesz również dostosować go do swoich potrzeb dzięki personalizacji. Panos wyjaśnia: „To szaleństwo, kiedy pokazuję ludziom gify i klawiaturę emoji… to, co robi, to oświetlanie ludzi wokół komputera. Brzmi głupio, ale tak nie jest. Jest bardzo potężny”.

„Udoskonaliliśmy także pisanie głosowe. Kiedy się cofnę, mogę przełączyć się na pisanie głosowe, które teraz rozpoznaje tony i znaki interpunkcyjne. Jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek i niesamowicie wydajne. Chcę, aby więcej osób było zaangażowanych w pisanie głosowe”.

„Ostatnim elementem jest pióro, które odblokowuje zupełnie nową moc ekspresji, wkładu i kreatywności. [The new Surface Pen] Jest wyposażony w dotyk, który działa we wszystkich systemach Windows 11. Teraz jest trochę wstecznej tendencji do robienia notatek i pisania. Jest również kontekstowy, tak jak ten wczesny wskaźnik: „Kiedy jesteś w trybie tabletu z piórem, pojawia się menu pióra”.

Dużo się tu dzieje, ale skąd to wszystko się wzięło?

„W systemie Windows 7 mamy dotyk i tablet; system Windows 8 wysunął go na pierwszy plan, a system Windows 10 wprowadził system hybrydowy z trybem tabletu. Ale został on również poinformowany przez zespoły ds. czynnika ludzkiego — mogli przyjrzeć się takim obszarom, jak tablet jest trzymany, jak dobrze czujesz się komfortowo trzymając w jednej ręce i pisząc drugą.

Możemy dosłownie przeskanować mózg [using MRI and CT equipment] I zobacz, jak ludzie myślą, jakie uczucia okazują i jak łatwo to wygląda. Korzystamy z całej obecnej technologii, laboratorium czynników ludzkich, historii produktów i tego wszystkiego. Nie ma ani jednej części firmy Microsoft, która nie podpowiadałaby tych decyzji”.

Microsoft od jakiegoś czasu porusza się w ten sposób. Zobacz Urządzenia Surface. Zaczęło się od tabletu Surface RT, który zawierał klawiaturę wtykową i podstawowy rysik. Porównaj to w szczególności z najnowszymi zapowiedziami Surface Pro 8 i Surface Laptop Studio, a zobaczysz, jak urządzenia utrzymały dobrą passę, ale także wprowadziły innowacje i nowe sposoby pracy.

Dobry sprzęt współpracuje z dobrym oprogramowaniem. Wspomniany wcześniej tryb tabletu z systemem Windows 10 z pewnością pomógł poprawić dotyk na urządzeniach z systemem Windows, chociaż zmiana była stosunkowo subtelna.

Windows 11 poprzedza to. Dotyk jest jednym z pięciu podstawowych elementów leżących u podstaw projektu systemu, który ma na celu poruszanie się między różnymi elementami przy jak najmniejszym tarciu cyfrowym. To także jeden z najbardziej zrozumiałych elementów. Jeśli dotkniesz przycisku, musisz coś zrobić. Jeśli przeciągniesz okno, powinno. Jeśli zaznaczysz tekst, powinien on uchwycić znak i podświetlić to, czego potrzebujesz… bez względu na to, czy jest to rysik, palec, czy klasyczny kursor Windows.

Teraz przeczytaj więcej o nowych, transformacyjnych urządzeniach Surface firmy Microsoft…

READ  Paski Nanoleaf nadają ścianom wciągający i żywy wystrój