Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Właściciel Thomas Cook, Fosun, sprzedaje markę polskiemu eSky |  Wiadomości biznesowe

Właściciel Thomas Cook, Fosun, sprzedaje markę polskiemu eSky | Wiadomości biznesowe

Chińska grupa Foshan Tourism Group ma sprzedać dobrze znaną markę brytyjskiego biura podróży eSky, internetowemu biuru podróży eSky, dowiaduje się Sky News.

Przez Mark Kleinman, redaktor miejski @MarkKleinmanSky


poniedziałek 15 stycznia 2024 14:56, Wielka Brytania

Thomas Cook, jedno z najsłynniejszych nazwisk brytyjskiej turystyki masowej, jest bliskie powrotu na europejską własność, ponieważ jego chiński właściciel negocjuje sprzedaż polskiemu internetowemu biuru podróży.

Jak dowiedziała się Sky News, Fosun Tourism Group prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie sprzedaży Thomasa Cooka firmie eSky, której większościowym udziałowcem jest MCI Capital, firma private equity skupiająca się na Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródła miejskie ostrzegają, że rozmowy trwają już od jakiegoś czasu i że porozumienie może zostać osiągnięte w nadchodzących tygodniach, ale dyskusje mogą się jeszcze zakończyć.

Jeśli to możliwe, Thomas Cook zmieni właściciela po raz drugi Katastrofalny upadek Jesienią 2019 r. upadłość spółki pozbawiła pracy tysiące osób i zmusiła rząd do repatriacji wielu urlopowiczów z wakacji za granicą do Wielkiej Brytanii.

Najnowsze pieniądze – duża zmiana w prognozie rynku mieszkaniowego w Wielkiej Brytanii na rok 2024

Założona w 1841 roku marka stała się synonimem eksplozji popytu na zorganizowane wakacje i przez wiele lat była obecna na większości brytyjskich głównych ulic.

Fosson, będący częścią tej samej grupy, która jest właścicielem klubu Premier League Wolverhampton Wanderers FC, zgromadził duże udziały, gdy Thomas Cook był spółką giełdową.

Po upadku firmy Fosson kupił markę za zaledwie 11 milionów funtów, a następnie ponownie uruchomił Thomas Cook jako internetowe biuro podróży.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Otwórz pełną wersję

Większość głównych operacji Thomasa Cooka została później sprzedana niezależnej grupie o nazwie Hays Travel.

READ  SuperEnduro rozpoczyna się zwycięstwem Bolta w Polsce

W całorocznej aktualizacji handlowej opublikowanej w 2022 r., rezerwacje w oddziałach Thomas Cook w Wielkiej Brytanii wzrosły o 340% rok do roku, co odpowiada 80 000 dodatkowych rezerwacji wakacyjnych, podała Fosson Travel Group.

Rzecznik Thomasa Cooka odmówił komentarza w tej sprawie.