Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

WTA zawiesza mistrzostwa Chin w związku z obawami o bezpieczeństwo Peng Shuai

Szefowa Women’s Tennis Tour ogłosiła, że ​​wszystkie turnieje WTA w Chinach zostaną zawieszone z powodu obaw o bezpieczeństwo turnieju. Bing ShuaiZwyciężczyni Wielkiego Szlema mojego męża, która wcześniej oskarżyła wysokiej rangi urzędnika państwowego w tym kraju o napaść seksualną.

Peng wycofał się z widoku publicznego po tym, jak zarzuty dotyczące byłego wicepremiera Zhanga Qaoli zostały podniesione w poście w mediach społecznościowych 2 listopada i zostały szybko usunięte przez chińskie władze.

„Niestety, przywództwo w Chinach nie zajęło się tą bardzo poważną kwestią w żaden wiarygodny sposób” – napisał prezes i dyrektor generalny WTA Steve Simon w oświadczeniu rozdanym podczas trasy.

Czytaj więcej: Wielki dom pośród „okropnej” epopei Peng Shuai

Czytaj więcej: UE intensyfikuje kampanię w sprawie Peng Shuai

„Chociaż wiemy teraz, gdzie jest Bing, mam poważne wątpliwości, czy jest wolna, bezpieczna i nie podlega cenzurze, przymusowi i zastraszaniu”.

Simon powtórzył swoje wezwanie do „pełnego i przejrzystego śledztwa – bez nadzoru” w sprawie oskarżeń Pinga i zajął niezwykle silną postawę przeciwko Chinom, które miały być miejscem kilku turniejów tenisowych w przyszłym roku, w tym prestiżowych finałów WTA kończących sezon. .

„Z czystym sumieniem nie rozumiem, jak mogę poprosić sportowców o udział w zawodach, gdy Peng Shuai nie może się swobodnie komunikować i wydaje się, że była pod presją, by zaprzeczyć jej zarzutom o napaść na tle seksualnym” – powiedział Simon.

„Biorąc pod uwagę obecną sytuację, jestem również bardzo zaniepokojony ryzykiem, jakie może napotkać wszyscy nasi gracze i personel, jeśli mamy organizować wydarzenia w Chinach w 2022 roku”.

Pekin ma być gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które rozpoczną się 4 lutego, a prezydent MKOl Thomas Bach powiedział pod koniec zeszłego miesiąca, że ​​rozmawiał z Pengiem przez wideorozmowę.

MKOl nie udostępnił nagrania wideo ani transkrypcji wymiany, a jedynie powiedział, że Bach stwierdziła, iż jej zdaniem nic jej nie jest.

MKOl powiedział w oświadczeniu, że Ping wydaje się być „w porządku” i powiedział, że poprosił o prywatność.

MKOl nie wyjaśnił, jak zorganizować wezwanie, chociaż ściśle współpracował z chińskim komitetem olimpijskim i urzędnikami rządowymi w celu zorganizowania nadchodzących igrzysk olimpijskich.

Krytycy sugerowali, że Ping nie dzwoniłaby do MKOl, gdyby naprawdę miała swobodę wypowiadania się.

„Gdyby silni ludzie mogli stłumić głosy kobiet i zmieść oskarżenia o napaść na tle seksualnym pod dywan, wtedy podstawa, na której powstało WTA – równość kobiet – ucierpiałaby ogromna przeszkoda” – powiedział Simon.

„Nie pozwolę i nie mogę pozwolić, aby stało się to z WTA i jej graczami”.

Aby otrzymywać codzienną dawkę najlepszych najnowszych wiadomości i ekskluzywnych treści z szerokiego świata sportu, zapisz się do naszego newslettera, klikając tutaj!

READ  Australijski rząd odmawia przyłączenia się do 40 krajów w celu stopniowego wycofywania węgla, twierdząc, że nie „wyeliminuje przemysłu” | policjant 26