Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wybierz się na wycieczkę po kraterze Gale na Marsie z łazikiem Curiosity Rover

NASA udostępniła niesamowite wideo z wycieczki po powierzchni Marsa, zarejestrowane przez łazik Curiosity. Łazik bada krater Gale od lądowania w 2012 roku, a wykonane przez niego zdjęcia pokazują suche, pozbawione życia środowisko planety.

Tylko dlatego, że Mars nie ma roślin ani zwierząt, nie oznacza to, że jest stały i niezmienny. W rzeczywistości Pory roku na Marsie Dokonując zmian tak, jak to się dzieje na Ziemi, a przez miliony lat klimat Marsa zmienił się dramatycznie. W pewnym momencie swojej historii Mars był… dużo płynnej wody Na jej powierzchni jednak z czasem się to gubi Wodór odparowuje w kosmosie.

Był to okres obfitości wody, ponieważ eksperci uważają, że życie najprawdopodobniej istnieje na tej planecie. Dlatego Curiosity i jej uporczywa wędrująca siostra szukają śladów dawnego życia na terenach bogatych w błoto, ponieważ minerały te powstają w obecności wody.

„Skały tutaj zaczną nam mówić, jak ta niegdyś wilgotna planeta zmieniła się w dzisiejszy suchy Mars i jak długo utrzymują się środowiska nadające się do zamieszkania, nawet po tym, jak to się stało”. Powiedziała Abigail Freeman, zastępca naukowca projektu Curiosity w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA.

Warunki w Kraterze Gale są w tej chwili idealne do robienia zdjęć, bo jest zima, więc jest mało gleba O. Oznacza to, że łazik ma wyraźny widok na dno krateru, w tym łącznie 16 mil (26 km), które Curiosity przejechał do tej pory w trakcie swojej dziewięcioletniej misji.

„Dzień lądowania pozostaje jednym z najszczęśliwszych dni w mojej karierze” – powiedziała nowa kierownik projektu misji, Megan Richardson Lane z NASA Jet Propulsion Laboratory, która pełniła wiele ról w zespole Curiosity podczas misji. „Prowadzimy robota, który bada inną planetę. Wiedza o tym, jak nowe odkrycia i odkrycia naukowe kierują naszymi codziennymi czynnościami, jest bardzo pomocna.”

READ  Widok z Anglii: cele górnictwa galaktycznego w Europie

Rekomendacje redaktorów