Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wycieki z Google szczegółowo opisujące ulepszenia aparatu Pixel 8/Pixel 8 Pro

Wycieki z Google szczegółowo opisujące ulepszenia aparatu Pixel 8/Pixel 8 Pro

Aktualizacja z 30 września poniżej. Artykuł ten został pierwotnie opublikowany 28 września

Podekscytowanie rośnie w związku z rychłą premierą smartfonów Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro nowej generacji, które według najnowszych przecieków obiecują wprowadzenie zaawansowanych ulepszeń aparatu.

Wydaje się jednak prawdopodobne, że w standardowym Pixelu 8 zabraknie nie tylko niektórych zaawansowanych funkcji sprzętowych modelu Pro, ale także – niestety – solidnych ulepszeń oprogramowania.

Najnowsze informacje rzekomo pochodzą od samego Google’a w postaci oficjalnie wyglądającego filmu promocyjnego serii Pixel 8, odkrytego przez płodnego autora Pixela Kamila Wojciechowskaktóry udostępnił film wyłącznie użytkownikowi 91 telefonów komórkowych Wraz z reklamacją Zrzut ekranu Z nadchodzących stron Google Store dla niewydanych smartfonów.

Film promocyjny przedstawia kilka wcześniej niewidzianych funkcji aparatu, które pojawią się w ofercie Pixela 8 (patrz poniżej), a także potwierdza kilka wcześniejszych przecieków, w tym Nocna wizja tryb wideo, „Najlepsze ujęcie” Połącz nowe zdjęcia Gumka dźwiękowa Funkcja eliminująca rozpraszający hałas tła. Google Prawdziwy ton Funkcja dopasowywania odcienia skóry zostanie również rozszerzona na wideo.

Pierwszą ujawnioną nową funkcją jest Video Boost, która według narratora zapewni „płynniejsze oglądanie” nagrań wideo. Wydaje się jednak, że oferuje coś więcej niż tylko efekt wygładzenia: film promocyjny pokazuje fragment nieprzyjemnie ciemnego i drżącego materiału, który po naciśnięciu przycisku nie tylko staje się całkowicie stabilny, ale także staje się jaśniejszy i wyraźniejszy.

Według zrzutów ekranu wykonanych przez Wojciechowską funkcja ta „automatycznie dostosowuje kolor, oświetlenie, stabilność i ziarnistość, aby każda chwila była bardziej kinowa”. Ma pojawić się „wkrótce” po premierze i będzie wdrażana za pośrednictwem aplikacji Zdjęcia Google, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będzie dostępna na szerszej gamie smartfonów.

Jednak najbardziej znaczący postęp w nagrywaniu wideo prawdopodobnie nastąpi w postaci nowego trybu wideo Night Sight.

Funkcja Night Sight do wideo może znacznie poprawić jakość nagrywania w warunkach słabego oświetlenia, np. na imprezach lub kolacjach. Film promocyjny ukazuje niesamowitą poprawę zarówno jasności, jak i reprodukcji kolorów, gdy funkcja jest włączona. Nie podano żadnych konkretnych twierdzeń, czy efekt widoczny na filmie jest rzeczywisty, czy symulowany, ale jeśli rzeczywiste wyniki okażą się tak imponujące jak w tej wersji demonstracyjnej, Night Sight dla wideo będzie miał duży wpływ. Jednak w tym momencie nie wiadomo, jakie potencjalne ograniczenia mogą obowiązywać w zakresie rozdzielczości i/lub liczby klatek na sekundę podczas korzystania z tego trybu.

W przeciwieństwie do funkcji Video Boost funkcja Night Sight w przypadku wideo będzie stosowana podczas nagrywania, a działanie zależy od ulepszonego sprzętu aparatu Pixela 8 Pro.

Oczekuje się, że model Pixel 8 Pro otrzyma także nowe sterowanie fotografią podobne do „profesjonalnej” lustrzanki cyfrowej. Część tych rozwiązań możemy zobaczyć w akcji na filmie promocyjnym, który przedstawia indywidualny czas otwarcia migawki, czułość ISO, ręczne ustawianie ostrości i dedykowany przycisk „resetowania”.

Te nowe elementy sterujące powinny umożliwić kreatywne wykorzystanie efektów fotograficznych, takich jak długi czas otwarcia migawki w celu uchwycenia celowego rozmycia ruchu, w połączeniu z niższymi wartościami ISO w celu zwiększenia jakości obrazu podczas korzystania ze statywu. Ręczne ustawianie ostrości może być nieocenione podczas robienia zdjęć z małej odległości lub przeciwdziałania tendencji aparatu do blokowania ostrości na niewłaściwym obiekcie – coś, co może się często zdarzać w przypadku korzystania z obecnego teleobiektywu Pixel 7 Pro.

Po raz kolejny na stronach Google Store, które wyciekły, znajduje się więcej informacji, które ujawniają, że Google Pro Controls odblokuje także możliwość robienia zdjęć w „pełnej rozdzielczości” w celu uzyskania bogatszych szczegółów.

To rozczarowujące, że funkcja Pro Controls jest ograniczona do Pixela 8 Pro. Takie ręczne sterowanie jest powszechne w innych smartfonach. Nie widzę żadnego technicznego powodu, aby wykluczyć standardowego Pixela 8, ponieważ ma on bardzo podobny sprzęt do modelu Pro.

Ponieważ jednak wydaje się, że te funkcje są obsługiwane wyłącznie przez oprogramowanie, zawsze można mieć nadzieję, że w przyszłych aktualizacjach Google wprowadzi sterowanie „Pro” do innych modeli Pixela.

Szkoda, że ​​podstawowy model Pixela 8 w obecnej postaci wydaje się sztucznie ograniczany w sposób, który może przyciągnąć nieostrożnych klientów. O tym przekonamy się już 4 października.

Aktualizacja 30.09:

Nie wszyscy wydają się być fanami jednej z funkcji Pixela 8 oczekiwanych od Google, a niektórzy opisują ją jako „czołganie sięr” lub nawet”Usuń błąd„.

Funkcja, o której mowa, to nieopublikowana jeszcze funkcja „Best Take”, która, jak pokazano na obrazku, który wyciekł, Film promocyjnymoże uchwycić elementy z wielu ujęć tej samej sceny przed połączeniem ich w „najlepszą” wersję obrazu.

Przykład Google pokazuje zbiór zdjęć rodziny cieszącej się przejażdżką na karuzeli. Nie ma jednak ani jednego ujęcia, w którym wszyscy patrzą w kamerę. Użytkownik może następnie wybrać z listy swoją ulubioną wersję twarzy każdego członka rodziny i pozostawić opcję Najlepsze ujęcie, aby połączyć je w nowe, „ulepszone” zdjęcie grupowe.

„Dreszcze” biorą się z faktu, że finalny obraz to zdjęcie, które nie zostało uchwycone w rzeczywistości, momentu, który tak naprawdę nie miał miejsca. Na przykład ostatecznie edytowany obraz w filmie promocyjnym zastępuje szczęśliwe, głupkowate twarze dwojga dzieci uprzejmymi uśmiechami. Czy naprawdę chcemy w ten sposób modyfikować wspomnienia rodzinne?

Rozumiem, skąd ludzie to biorą, ale twierdzę, że problemem nie jest sama funkcja Best Take, ale sposób, w jaki jest ona używana w tym konkretnym przypadku.

Osobiście nigdy nie chciałbym używać Best Take do montażu takiego momentu. Istnieją jednak dobrze ugruntowane przypadki użycia, w których taka możliwość byłaby bardzo wygodna. Rozważ zrobienie zdjęcia grupowego na wydarzeniu takim jak ślub lub zdjęcie grupowe na stronie internetowej firmy. Jeśli kiedykolwiek fotografowałeś dużą grupę ludzi, wiesz, jak trudno jest uchwycić pojedynczy widok, w którym wszyscy patrzą w aparat z otwartymi oczami.

W takich sytuacjach profesjonalni fotografowie często muszą ręcznie zamieniać twarze, a teraz funkcja Best Take znacznie ułatwi ten proces osobom nieprofesjonalnym.

On podąża @paul_monckton Na Instagramie

Więcej z ForbesaNowy wyciek Google ujawnia rewolucyjną aktualizację Pixela 8 ProWięcej z ForbesaGoogle zdradza sekrety nowego aparatu Pixela 8

READ  Oferty głośników z okazji Czarnego Piątku obejmują do 180 USD zniżki na sprzęt Sonos