Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wyciekła specyfikacja iPhone'a 16 Pro i MacBooka Pro Future, a Microsoft rzuca wyzwanie Apple

Wyciekła specyfikacja iPhone'a 16 Pro i MacBooka Pro Future, a Microsoft rzuca wyzwanie Apple

Przyglądamy się wiadomościom z tego tygodnia i nagłówkom Apple, w tym szczegółom iPhone'a 16 Pro, które wyciekły, nowym funkcjom iOS 17.4, Meta i Microsoft rzuca wyzwanie zmianom w Apple App Store, ulepszonej baterii Apple, planom OLED MacBooka, nowym funkcjom AirPods, iPhone dominuje w 10 najlepszych telefonach lista.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć Ci niektóre z wielu dyskusji, które toczyły się wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni. Możesz także przeczytać moje cotygodniowe podsumowanie nowości na temat Androida w serwisie Forbes.

Chipset iPhone'a 16 nastawiony na sztuczną inteligencję

Po Qualcommie, Samsungu i Mediateku Apple planuje dodać do nowej generacji Apple Silicon urządzenia zorientowane na sztuczną inteligencję. Oczekuje się, że będzie to dedykowany rdzeń AI, który prawdopodobnie zostanie zoptymalizowany pod kątem zrównoważenia czasu pracy baterii i potrzeb w zakresie produktywności:

„Te dodatkowe rdzenie zwiększą wydajność, co wpisuje się w pogłoski, że funkcje generatywnej sztucznej inteligencji pojawią się w następnej serii iPhone'ów. Mówiąc plotki, mam na myśli również to, że dyrektor generalny Tim Cook powiedział mi, że Apple pracuje nad generatywną sztuczną inteligencją, powiedział podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych powiedział nam, że Apple udostępni szczegóły jeszcze w tym roku, prawie na pewno w czerwcu podczas WWDC lub jesienią, kiedy premiery iPhone'ów.

(Forbesa).

Ekscytujące aktualizacje iOS 17.4

Oczekuje się, że iOS 17.4 zostanie wydany przed 6 marca — pamiętajcie, że musi być gotowy na zgodność z unijnym orzeczeniem DMA — i jest się czym ekscytować. David Phelan z magazynu „Forbes” przegląda wersje beta, aby wybrać kilka najważniejszych informacji:

„Na początek wprowadzono ulepszenia, które zapewniają doskonałą ochronę skradzionych urządzeń. Następnie są nowe emoji (hurra), w tym feniks i kilka buźek, które kręcą głowami na tak lub nie. Aha, i pyszna postać – świeży kawałek cytryny.”

(Forbesa).

Microsoft i Meta lobbują w Europie w związku ze zmianami w App Store

Apple uważa, że ​​zmiany w App Store i dostęp stron trzecich do właścicieli iPhone'ów zadowalają europejskie organy regulacyjne. Programiści i konkurenci poświęcili niewiele czasu na zbadanie finansowego wpływu żądań Apple i opisali Apple jako niewystarczające:

„Początkowe kroki [to comply with the DMA] „To, co zaproponował Apple, jest w rzeczywistości zbyt drogie, abyśmy mogli stworzyć sensowną alternatywę dla jedynego sklepu dostępnego na największych platformach do gier na świecie, którymi są telefony komórkowe” – powiedział Financial Times Phil Spencer, szef działu gier w Microsoft. Czasy. „Będziemy zatem nadal współpracować z organami regulacyjnymi, aby to otworzyć”.

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, również odrzucił propozycję Apple jako „uciążliwą” i „sprzeczną” z celem rozporządzenia UE, mówiąc, że byłby zaskoczony, „gdyby jakikolwiek programista zdecydował się przejść do alternatywnych sklepów z aplikacjami”.

(stopa).

Apple prezentuje nowe numery baterii iPhone'a

Oprócz wpływu oprogramowania iOS 17.4 firma Apple ponownie przetestowała istniejące iPhone'a 15, iPhone'a 15 Pro i starsze urządzenia, aby sprawdzić, jaki wpływ nowy kod będzie miał na żywotność baterii. Opublikowane raporty podniecające:

„A jeśli chodzi o inne iPhone’y? Apple twierdzi, że te telefony w dalszym ciągu spełniają poprzedni standard utrzymywania 80% pojemności baterii po 500 cyklach, ale jest to przedmiotem dochodzenia – co oznacza, że ​​w Cupertino odbywa się obecnie wiele testów baterii. ” „.

(Forbesa).

Kiedy Twój MacBook przejdzie na OLED?

Może to być powszechna funkcja w laptopach z systemem Windows, ale Apple niechętnie dodaje opcje OLED do laptopów z systemem macOS. W tym tygodniu w łańcuchu dostaw pojawia się coraz więcej oznak wskazujących, że Apple przygotowuje się do zmiany, ale nie nastąpi to szybko:

„Obecna generacja modeli MacBooka Pro M3 wykorzystuje technologię Mini-LED i jest mało prawdopodobne, aby to się zmieniło w tym roku. Nie widzieliśmy jeszcze MacBooka Air M3 – jego premiera ma nastąpić w połowie marca – ale jest mało prawdopodobne, aby był tańszy model.” Skoncentrowany przede wszystkim na konsumentach dzięki technologii OLED. „Realistycznie rzecz biorąc, MacBooka z technologią OLED zobaczymy dopiero w 2025 r., a wpływ Samsunga na łańcuch dostaw będzie odczuwalny dopiero w 2027 r.”

(Forbesa).

Nowe AirPods, nowe funkcje

Apple przygotowuje się do znacznej aktualizacji swojej oferty słuchawek AirPods, redukując kluczowe funkcje z serii Pro do zwykłych, prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych. Dzięki temu nowe AirPods staną się atrakcyjną opcją, ale czy kanibalizują droższe akcesoria audio?

„Oczywiście oba modele będą się różnić ceną, ale także funkcjami. Po raz pierwszy słuchawki AirPods firmy Apple (w przeciwieństwie do modeli Pro czy Max) będą wyposażone w funkcję redukcji szumów w droższym modelu. To dość duża zmiana, i zastanawiasz się, czy „ludzie mieliby wybrać te zamiast AirPods Pro, a byłoby też etui ładujące, które wraz z USB-C miałoby głośnik, dzięki czemu możesz ponownie emitować dźwięk podczas korzystania z Find My jak teraz obudowa AirPods Pro.”

(Forbesa).

I w końcu…

Ta lista dziesięciu najlepszych smartfonów roku 2023 będzie interesującą lekturą w Cupertino, ponieważ iPhone zajmie miejsca od pierwszego do siódmego, wyraźnie wyprzedzając Samsunga i innych jego rywali z Androidem:

„Zgodnie z globalnym miesięcznym modułem śledzącym sprzedaż modeli telefonów prowadzonym przez Counterpoint Research, Apple po raz pierwszy zajęło siedem pierwszych miejsc na globalnej liście najlepiej sprzedających się smartfonów w 2023 r. Samsung zajął pozostałe trzy miejsca na liście, co oznacza wzrost jednego miejsca Jedna z listy 2022. Od 2021 roku na liście nie ma już innych marek.”

(Badania kontrapunktu).

W Apple Loop w każdy weekend na Forbes znajdziesz najważniejsze wydarzenia przez siedem dni. Nie zapomnij mnie obserwować, aby nie przegapić żadnych przyszłych relacji. Zeszłotygodniowy artykuł Apple Loop można przeczytać tutaj. W serwisie Forbes dostępne jest także wydanie siostrzanej kolumny Loopa z tego tygodnia, Android Circuit.

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Badania wskazują, że AirPods Pro firmy Apple mogą być używane jako niedrogi aparat słuchowy