Wygrana Polski obwinioną seksem

Renards Francis, pilotowany przez swojego zawodnika z zespołu MRF Tyres w Skodzie Fabia RS Rally2, ukończył sobotnie otwarcie z 8,2-sekundową przewagą nad Saxe Padon.

Chociaż Sex początkowo wydawał się być w defensywie, kiedy jego rywal z BRC Racing Team wygrał niedzielny test otwierający, zmniejszając stratę do 7,4 sekundy, 23-letni Łotysz odniósł zwycięstwo, wyprzedzając Padone o 39,6 sekundy. .

„To bardzo wyjątkowe uczucie, robić to w domu przed własną publicznością to historia, ale robić to tutaj w Polsce to zupełnie inna sprawa, pokazuje samochód, zespół, opony, wszyscy jesteśmy gotowi do walki ” wczesny lider, 37 punktów za Badenem, w tymczasowych rankingach. Powiedział Sex, awansując na drugie miejsce. „Wspaniale jest jeździć dla dobrego zespołu z tak dobrym samochodem. To przyjemność i wspaniale móc występować na tak wysokim poziomie. Każdy chce złożyć oświadczenie, ale w naszych umysłach chcemy po prostu spuścić głowy i wykonywać naszą pracę.

Problemy z oponami przeszkadzały Haydenowi Badenowi w niedzielę, ale Kiwi zajął drugie miejsce

Szybka próba Badena na OS9 miała duży wpływ na wynik walki o zwycięstwo, ponieważ kończył etap z uszkodzoną przednią prawą oponą. Mając tylko jedną zapasową oponę Pirelli w Hyundaiu i20 N Rally2, Paddon musiał podjąć trudną decyzję.

„Naciskaliśmy tak, jak my, ale ryzykujesz kolejną przebitą oponę i kończysz karierę” – powiedział. „Kiedy myślisz o mistrzostwach i oferowanych punktach, chodzi o grę w inteligentną grę i taką decyzję musimy podjąć”.

ORLEN 79. Rajd Polski 2023: Najważniejsze wydarzenia Dzień 3

READ  Finansowanie: Port Lotniczy CPK jest pionierem nowej ery zrównoważonego lotnictwa w Polsce

Po ustanowieniu pierwszych trzech etapów z rzędu, wyposażony w Michelin Miko Marcic uzupełnił podium w swojej domowej rundzie ERC, wygrywając ubiegłoroczne zawody.

„Jestem bardzo zadowolony, ponieważ nasze tempo było lepsze niż w zeszłym roku” – powiedział kierowca Skody Fabia RS Rally2. Najlepszy chłopiec wygrywa rajd.

Josh McErlean (Hyundai i20 N Rally2) otworzył niedzielną akcję z 1,5-sekundową przewagą nad Madsem Østbergiem w bitwie o czwarte miejsce, przejeżdżając 1,6 km od startu OS13 i spadając na siódme miejsce. Kierowca Motorsport Ireland Rally Academy. Østberg wygrał etap mocy w drodze na czwarte miejsce w swoim zespole MRF Tyres Dealer Team Citroën C3 Rally2.

Domowy bohater Mikko Marxik okrążył scenę

Nocne zmiany w ustawieniach mające na celu powstrzymanie Mikko Heikkilä od „walki z samochodem” zmieniły szanse mistrza Finlandii.

Po ostrożnym zbliżaniu się do etapów w niedzielne popołudnie, Mathieu Franceschi ukończył pierwszą szóstkę, gdy młody francuski kierowca świętował swoje 24. urodziny, zdobywając pierwsze punkty za etapy mocy na czwartym miejscu w kolejnej Fabii Rally2 Evo w butach Michelin.

Simone Tempestini zajął ósme miejsce, a Eric Keiss był dziewiąty, a za nim panujący mistrz Europy Efren Llarena.

Filip Mareš po raz drugi zdobył punkty ERC w 11. wyścigu, tracąc w sobotę rano ponad 40 sekund toczenia. Dennis Rodström zajął 12. miejsce w swoim pierwszym wyścigu ERC w samochodzie Rally2, podczas gdy jego kolega z zespołu GN Motorsport, Pontus Tidemand, zajął 13. miejsce po obrocie i rewersie na OS14. Grzegorz Grzyb był następny na 14. miejscu i podążył za nim w OS14 bez wychodzenia na pole. Brytyjski mistrz Ocean Price w swoim debiucie w ERC zajął 16. miejsce.

READ  Uderzenie w polską energetykę

Andrea Mabellini był ósmy na OS13, kiedy zjechał na szosę i przetoczył się w Habels. W końcu odzyskał drogę, ale wkrótce przeszedł na emeryturę. Włoch nigdy nie prowadził samochodu Rally2 na szybkich odcinkach szutrowych i trudno było wyjechać późno.

Seria trzech szybkich wyścigów szutrowych ERC będzie kontynuowana w przyszłym miesiącu, a Tet Rally Liepāja będzie gospodarzem czwartej rundy sezonu ERC w dniach 16-18 czerwca.

Toczy się w Marešu SS4: ERC Orlan 79. Rajd Polski 2023