Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wyniki cotygodniowej ankiety: Większość ludzi ma na swoich telefonach szklane etui i silikonowe etui

Wyniki cotygodniowej ankiety: Większość ludzi ma na swoich telefonach szklane etui i silikonowe etui

Jak wynika z zeszłotygodniowej ankiety, większość z Was ma w swoich telefonach szklane zabezpieczenie ekranu i silikonowe etui. Sytuacja nie zmieniła się zbytnio od kilku lat temu, chociaż względna popularność niektórych rzeczy uległa zmianie.

Zacznijmy od ochraniacza – Prawie połowa użytkowników ma na swoim telefonie szkło ochronne. Oznacza to również, że w komentarzach słyszeliśmy wiele skarg na temat zakrzywionych wyświetlaczy. To sprawia, że ​​zastosowanie ochraniacza na szkło jest kłopotliwe (a same ochraniacze są droższe niż ochraniacze płaskie).

Popularność plastikowych ochraniaczy ekranu wzrosła w porównaniu z badaniem z 2021 r., choć nadal pozostaje na drugim miejscu. Jednak samoprzylepna plastikowa osłona jest obecnie bardziej popularną opcją niż pozostawienie fabrycznie zamontowanej osłony (około dwa lata temu było odwrotnie).

Z komentarzy wynika, że ​​większość z Was nie wierzy, że gołe szkło Gorilla Glass jest wystarczająco wytrzymałe na zarysowania i pęknięcia. Jednak jedna czwarta wyborców faktycznie uważa, że ​​to wystarczy i nie korzysta z żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

Przechodząc do etui, znowu połowa z Was ma silikonowe etui. Była to najpopularniejsza opcja w 2021 roku, a obecnie cieszy się jeszcze większą popularnością. Jednocześnie liczba cienkich obudów nieznacznie spadła i są obecnie tak samo powszechne, jak nieporęczne, wytrzymałe obudowy. Luksusowe etui – te wykonane ze skóry lub z dodatkami – nie cieszą się szczególną popularnością.

Jeśli chodzi o ochronę telefonu, etui jest w zasadzie koniecznością – tylko około 1 na 10 osób obejdzie się bez niego. To znacznie mniej w porównaniu do liczby osób, które nie mają osłony ekranu.

Ostatnie pytanie w ankiecie dotyczyło usług subskrypcyjnych, takich jak AppleCare+ i Samsung Care+. Kosztują one miesięczną opłatę, ale obiecują znacznie tańszą wymianę ekranu. Bardzo niewiele osób korzysta z tych urządzeń (mniej niż 7%), prawdopodobnie dlatego, że etui i ochraniacze wykonują na tyle dobrą robotę, że rzadko konieczna jest wymiana ekranu.

READ  Hogwarts Legacy będzie miało mini-gry do nauki zaklęć, które wymagają „precyzyjnego ruchu”