Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Wyniszczające” skutki pandemii wciąż odczuwają brytyjscy młodzi ludzie |  Młody

„Wyniszczające” skutki pandemii wciąż odczuwają brytyjscy młodzi ludzie | Młody

Według dwóch badań, które pokazują, że szczęście i pewność siebie spadły do ​​najniższych poziomów, młodzi ludzie zostali „katastrofalnie” dotknięci skutkami pandemii koronawirusa.

Oba badania wyszczególniają powszechne sposoby, w jakie młodzi ludzie nadal cierpią. Trudności obejmują zły stan zdrowia psychicznego i fizycznego, a także ogólną utratę nauki, która zdaniem ekspertów niewątpliwie wpłynie na ich przyszłość.

powiedział Sir Peter Lampl, założyciel i prezes Sutton Trust, który wraz z University College London współprowadził jeden z projektów badawczych, w którym uczestniczyło 13 000 uczestników.

„Jest absolutnie jasne, że pandemia nadal poważnie wpływa na życie młodych ludzi” – dodał.

Wyniki odzwierciedlają obawy wyrażone w części drugiej Guardiana Pokolenie Covida Opublikowana w niedzielę seria, w której młodzi ludzie analizują, jak pandemia nadal wpływa na ich życie i plany na przyszłość 18 miesięcy po zakończeniu trzeciego ogólnokrajowego lockdownu.

Jonathan Townsend, dyrektor generalny w Wielkiej Brytanii Zaufanie księciaktóry rozmawiał z 2025 młodymi ludźmi w wieku od 16 do 25 lat, powiedział: „Pandemia nadal ma niszczący wpływ na plany, pewność siebie i nadzieje młodych ludzi na pozytywną przyszłość.

„Znaczna przerwa w edukacji w tym okresie spowodowała, że ​​ci młodzi ludzie zaniepokoili się swoimi umiejętnościami i kwalifikacjami oraz stracili wiarę w swoje możliwości zabezpieczenia pracy lub osiągnięcia swoich celów zawodowych w przyszłości”.

Ono Badania Okazało się, że prawie połowa ankietowanych młodych ludzi nie ma nadziei na przyszłość. Był to najniższy wynik od 14 lat, w których trust prowadził swój NatWest Youth Index, w tym jego uruchomienie w czasie światowego kryzysu finansowego.

Połowa ankietowanej młodzieży stwierdziła, że ​​obawia się pozostawienia trwałych luk w wiedzy i umiejętnościach, które uniemożliwią im znalezienie pracy w przyszłości.

Dane echa wyszukiwania zaufania z Covidowe badanie dotyczące mobilności społecznej i możliwości (Cosmo) Sutton Trust i UCL.

READ  Po „alarmujących” danych Australijczycy wezwali do poznania ratujących życie objawów udaru.

Badanie Cosmo wykazało, że prawie połowa młodych ludzi stwierdziła, że ​​przegapiła wiedzę, której brakowało im podczas pandemii, od 43% osób, które nie miały COVID do 59% osób, które miały COVID przez długi czas.

Prawie jeden na pięciu młodych dorosłych, w tym ci, którzy nie zostali zarażeni, powiedział, że jego oceny w szkole średniej były gorsze niż się spodziewali, co stanowi jedną trzecią tych, którzy przedłużyli Covid.

Badanie wykazało, że pandemia pozbawiła młodych ludzi motywacji do nauki, a połowa osób, które nie miały Covid, twierdziła, że ​​czuje się mniej zmotywowana, a odsetek osób z przedłużającym się Covid-19 wzrósł do 57%.

Niepokój o przyszłość był dotkliwy, a 40% ankietowanych stwierdziło, że pandemia pozostawiła ich nieprzygotowanych do podjęcia kolejnych kroków w edukacji i szkoleniu. Liczba ta była jeszcze wyższa w przypadku osób, które chorują na Covid od dłuższego czasu, z których połowa stwierdziła, że ​​czuje się nieprzygotowana.

W wyniku nauki i pewności siebie, które utracili z powodu pandemii, dwie trzecie ankietowanych przez Cosmo stwierdziło, że zmieniło swoje plany edukacyjne i zawodowe na przyszłość.

Odkrycie to znalazło odzwierciedlenie w badaniu Prince Trust, które wykazało, że ponad jedna czwarta respondentów z biednych środowisk planowała wcześniej zakończyć edukację, aby móc zacząć zarabiać pieniądze, w porównaniu do 15% ogółu młodych dorosłych.

Ollie Parker, szef ds. Zagranicznych w organizacji charytatywnej YoungMinds, powiedział, że badanie było „szokującym, ale niestety znajomym obrazem tego, jak pandemia fundamentalnie zmieniła życie wielu młodych ludzi i podważyła ich nadzieje i wiarę w przyszłość”.

Ndidi Okyeze, dyrektor naczelny brytyjskiej młodzieżowej organizacji charytatywnej, zgodził się. „Dzisiejsza młodzież stoi przed szeregiem ogromnych wyzwań, których nie można lekceważyć” – powiedziała. „Bieżące skutki pandemii i kryzysu związanego z kosztami utrzymania już teraz mają ogromny wpływ na edukację młodych ludzi, ich samopoczucie psychiczne, bezpieczeństwo finansowe i pewność siebie w przyszłości”.

READ  Rosyjska agencja kosmiczna proponuje postawienie elektrowni atomowej na Marsie