Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wysokie wskaźniki hospitalizacji nieszczepionych dzieci amerykańskich | Aktualności

Niepokojący trend polegający na tym, że dzieci zbyt małe, aby można je było szczepić, podkreśla potrzebę szczepienia starszych dzieci i dorosłych, aby pomóc chronić osoby wokół nich.

Według danych rządowych dotyczących jedynej grupy wiekowej, która nie kwalifikuje się jeszcze do szczepienia, liczba przyjęć do szpitala dzieci poniżej piątego roku życia w Stanach Zjednoczonych z COVID-19 w ostatnich tygodniach wzrosła do najwyższego poziomu od początku pandemii.

Niepokojący trend dotyczący dzieci zbyt małych, aby można je było zaszczepić, podkreśla potrzebę, aby starsze dzieci i dorośli otrzymywali dawki, aby chronić osoby wokół nich, powiedziała w piątek dr Rochelle Wallinsky, dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Od połowy grudnia, kiedy wysoce zaraźliwy wariant Omicron rozprzestrzenił się w całym kraju, wskaźnik hospitalizacji u tych młodszych dzieci wzrósł do ponad czterech na 100 000, z 2,5 na 100 000.

Według danych CDC, które zebrano z ponad 250 szpitali w 14 stanach, wskaźnik wśród dzieci w wieku od 5 do 17 lat wynosi około 1 na 100 000.

Ogólnie rzecz biorąc, „szpitalizacje dzieci są na najwyższym poziomie niż w jakimkolwiek poprzednim momencie pandemii” – powiedział Walinsky.

Zauważyła, że ​​około 50 procent dzieci w wieku 12-18 lat i tylko 16 procent dzieci w wieku 5-11 zostało w pełni zaszczepionych.

Ogólny wskaźnik hospitalizacji wśród dzieci i młodzieży pozostaje niższy niż w jakiejkolwiek innej grupie wiekowej. Według CDC stanowią one mniej niż pięć procent średniej dziennej liczby nowych przyjęć do szpitali.

Od wtorku średnia liczba pacjentów w wieku poniżej 18 lat codziennie hospitalizowanych z powodu COVID-19 wynosiła 766, czyli dwa razy więcej niż dwa tygodnie temu.

CDC stwierdziło, że trend wśród bardzo małych dzieci jest napędzany wyższymi wskaźnikami hospitalizacji w pięciu stanach: Georgia, Connecticut, Tennessee, Kalifornii i Oregonie, z największym wzrostem w Georgii.

READ  Szef sztabu powiedział, że Trump uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 przed dyskusją

Mniej dotkliwe, więcej przypadków

W briefingu Walinsky powiedział, że liczby obejmują dzieci hospitalizowane z powodu COVID-19 i te, które zostały przyjęte z innych powodów, ale stwierdzono, że są zakażone.

CDC stwierdziło również, że wzrost ten można częściowo przypisać temu, jak definiuje się hospitalizacje z powodu COVID-19 w tej grupie wiekowej: pozytywny wynik testu na obecność wirusa w ciągu 14 dni od hospitalizacji z dowolnego powodu.

Wydaje się, że nasilenie choroby wśród dzieci podczas fali omikronowej jest niższe niż w przypadku zmiennej delta, powiedział dr John McGuire, szef oddziału intensywnej opieki w Szpitalu Dziecięcym w Seattle.

„Większość dzieci z COVID+ w szpitalu tak naprawdę nie jest tutaj z powodu choroby COVID-19” – powiedział McGuire w e-mailu. „Są tutaj z innych przyczyn, ale mają pozytywny wynik testu na obecność wirusa”.

Główny ekspert w kraju ds. chorób zakaźnych, dr Anthony Fauci, powiedział na początku tego tygodnia, że ​​Omicron wydaje się powodować mniej ciężką chorobę we wszystkich dziedzinach, ale sama liczba infekcji z powodu ciężkiej infekcji oznacza, że ​​wiele dzieci zostanie zarażonych i skończy się część choroby, część z nich jest w szpitalu.

Fauci powiedział również, że wiele dzieci hospitalizowanych z powodu COVID-19 ma inne schorzenia, które czynią je bardziej podatnymi na komplikacje spowodowane wirusem. Obejmuje to otyłość, cukrzycę i choroby płuc.

Wielu miało nadzieję, że Nowy Rok przyniesie szczepionkę dla małych dzieci, ale firma Pfizer ogłosiła w zeszłym miesiącu, że dwie dawki nie zapewniają takiej samej ochrony, na jaką liczyły dzieci w wieku dwóch i czterech lat.

Badanie firmy Pfizer zostało zaktualizowane, aby dać każdej osobie mniej niż jedną piątą trzeciej dawki, a dane są spodziewane wczesną wiosną.