Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Xi Jinping usuwa Anthony’ego Albanese’a z listy spotkań liderów

Xi Jinping usuwa Anthony’ego Albanese’a z listy spotkań liderów

Phnom Penh: Chiński prezydent Xi Jinping każe Anthony Albanese zastanawiać się, czy zorganizować mu rzadkie spotkanie w przyszłym tygodniu, w szczególności usuwając premiera z listy przywódców, z którymi spotka się na dwóch azjatyckich szczytach wysokiego szczebla.

Xi odbędzie długo oczekiwane spotkanie z prezydentem USA Joe Bidenem w poniedziałek na marginesie szczytu G20 na Bali, spotkanie, które według Białego Domu pomoże im „wyostrzyć” zrozumienie ambicji Komunistycznej Partii Chin.

Spotkanie Xi-Biden będzie pierwszym spotkaniem przywódców dwóch światowych mocarstw od czasu inauguracji Bidena prawie dwa lata temu.

Joe Biden spotkał Xi Jinpinga kilka razy jako wiceprezes, ale nie od czasu jego inauguracji w zeszłym roku.przypisane mu:GT

Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying zapowiedziała, że ​​Xi odbędzie również spotkania dwustronne z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, prezydentem Argentyny Alberto Fernandezem i prezydentem Unii Afrykańskiej Macky Sallem na marginesie szczytu G20 i późniejszego Forum Liderów APEC w Tajlandii.

Dodała, że ​​Xi spotka się z innymi światowymi przywódcami „na ich prośbę”, pozostawiając otwartą możliwość spotkania z Albańczykami.

„Czekamy na jakiekolwiek zakończenie jakiegokolwiek spotkania” – powiedział Albanese w sobotę. „W tym momencie nie jest zamknięty… Będę czekał na konstruktywny dialog, jeśli odbędzie się spotkanie”.

Xi nie odbył formalnego spotkania dwustronnego z premierem Australii od czasu Malcolma Turnbulla w 2016 r., przed niemal całkowitym załamaniem stosunków dwustronnych między tymi dwoma krajami.

Premier Australii Anthony Albanese odbył spotkanie dwustronne ze swoim gospodarzem, premierem Kambodży Hun Senem.

Premier Australii Anthony Albanese odbył spotkanie dwustronne ze swoim gospodarzem, premierem Kambodży Hun Senem.przypisane mu:James Brickwood

Przed wyjazdem do Azji Albanese powiedział, że powie, że sankcje gospodarcze w wysokości 20 miliardów dolarów są „nieuzasadnione” i „muszą zostać zniesione”.