Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zachęca się rodziców do szczepienia dzieci, ponieważ wysoce zjadliwy szczep grypy krąży w NSW i ośrodkach opieki nad dziećmi

Zachęca się rodziców do szczepienia dzieci, ponieważ wysoce zjadliwy szczep grypy krąży w NSW i ośrodkach opieki nad dziećmi

Eksperci ds. zdrowia wezwali rodziców do szczepienia swoich dzieci, ponieważ wysoce zjadliwy szczep grypy A krąży w Nowej Południowej Walii.

Dane z National Center for Immunization Research and Surveillance wykazały, że tylko 2% dzieci w wieku od sześciu miesięcy do pięciu lat otrzymało w tym roku szczepionkę przeciw grypie.

Wskaźnik szczepień dzieci w wieku od 5 do 15 lat jest niższy i wynosi obecnie 1,4 procent.

Nieco mniej niż trzy procent osób w wieku od 15 do 50 lat otrzymało szczepionkę przeciw grypie.

Eksperci, nazywani „przyjemną grypą”, zachęcają rodziców do szczepienia swoich dzieci, ponieważ szczep grypy krąży w ośrodkach opieki nad dziećmi.

Nowa Południowa Walia jest obecnie liderem kraju z największą liczbą przypadków grypy w 2023 r.

Według danych Krajowego Systemu Nadzoru Chorób Podlegających Powiadomieniu w tym roku zarejestrowano około 8800 przypadków grypy, czyli o ponad 5000 przypadków w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Ponad 120 procent populacji zdiagnozowano grypę tylko w weekend kończący się 15 kwietnia, o 13 procent więcej niż w poprzednim tygodniu.

Liczba hospitalizacji z powodu grypy również wzrosła do 46 z 30 w poprzednim tygodniu.

Dyrektor wykonawczy NSW ds. Zdrowia, dr Paul Douglas, powiedział The Daily Telegraph, że największy wzrost liczby przyjęć do szpitali dotyczy dzieci, szczególnie w grupie wiekowej do pięciu lat.

Przemawiając w sobotę do Sky News Australia, Charlotte Hesby, przewodnicząca Royal Australian College of General Practitioners w Nowej Południowej Walii, ostrzegła, że ​​grypa pochodząca z Europy jest „zła”.

„Jest tam naprawdę dużo dzieci, ponieważ nie mogą robić tych wszystkich rzeczy higienicznych” – powiedziała w Weekend Live.

„To bardzo ważne z mojego punktu widzenia i ze strony wszystkich osób pracujących w środowisku opieki zdrowotnej, abyśmy starali się zaszczepić jak najwięcej dzieci w tej wrażliwej grupie wiekowej.

READ  Badanie dostarcza wskazówek na temat przekształcania nieszkodliwych bakterii środowiskowych w przerażający patogen

Tak więc istnieją bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla wszystkich w wieku od sześciu miesięcy do pięciu lat. Musisz go uzyskać od swojego lekarza rodzinnego.

„Proszę, naprawdę zachęcam wszystkich do pójścia i zrobienia tego, ponieważ może się wydawać, że nie jest to wielka rzecz dla ciebie jako dorosłego, ale dla małych dzieci… wiele z nich trafia do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową”.

Zauważyła, że ​​dzieci nie były priorytetową grupą demograficzną do szczepień podczas COVID, ponieważ nie miały wysokiego ryzyka zarażenia się wirusem.

„Myślę, że wśród wielu rodziców dzieci w tej grupie wiekowej doszło do pewnego rodzaju nieporozumienia, że ​​grypa nie jest wirusem, przed którym muszą chronić swoje dzieci” – powiedziała.

„Ale niestety grypa powoduje bardzo chore małe dzieci i te, które są znacznie starsze”.

Populacje priorytetowe, do których eksperci ds. zdrowia kierują szczepionki przeciw grypie, to dzieci w wieku od sześciu miesięcy do pięciu lat, dorośli w wieku 65 lat i starsi oraz kobiety w ciąży.

Zapytany, czy to był najgorszy sezon grypowy, dr Hesby powiedział: „będziemy musieli tylko obserwować i zobaczyć”, zauważając, że w Europie było źle.

Dr Hesby powiedział, że szczepionki przeciw grypie zostały wprowadzone na początku tego roku i ma nadzieję, że jak najwięcej osób otrzyma szczepionkę, wzywając mieszkańców, aby pamiętali, że COVID nadal krąży.

„Nie zapominaj, że COVID wciąż istnieje, nadal obserwujemy dużą liczbę COVID-19 i obecnie również rośnie, w ubiegłym tygodniu nadal mieliśmy 28 zgonów z powodu COVID-19 w NSW” – powiedziała.

„Chociaż grypa jest niepokojąca, COVID nadal istnieje”.

Przypomniała ludziom, aby nosili maskę, jeśli czują się chorzy, przestrzegali właściwej higieny, takiej jak mycie rąk, oraz zakrywali kaszel i kichanie łokciem, a nie ręką.

Dr Hesby zachęcała rodziców, aby trzymali swoje dzieci w domu, aby uniknąć rozprzestrzeniania się grypy na inne dzieci przebywające na wybiegu.

READ  Zachowanie komórek T informuje o wyniku przerzutowego czerniaka

Według danych NCIRS 6,2 procent dorosłych w wieku od 50 do 65 lat otrzymało w tym roku szczepionkę przeciw grypie w Nowej Południowej Walii.

Grupa wiekowa o najwyższym wskaźniku szczepień to osoby w wieku 65 lat i starsze, przy czym szczepionkę otrzymało 14,7% dorosłych.