Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zachodnim Xinjiangiem wstrząsnęło trzęsienie ziemi o sile 7,1 w skali Richtera.

Zachodnim Xinjiangiem wstrząsnęło trzęsienie ziemi o sile 7,1 w skali Richtera.

Jak podała agencja informacyjna Xinhua, trzęsienie ziemi o sile 7,1 w skali Richtera nawiedziło odległy obszar w zachodnim regionie Xinjiang w Chinach.

Xinhua cytuje Chińskie Centrum ds. Trzęsień Ziemi, które twierdzi, że trzęsienie ziemi nawiedziło hrabstwo Wushu w prowincji Aksu wkrótce po godzinie 2 w nocy czasu lokalnego.

Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych podała, że ​​trzęsienie ziemi miało miejsce w paśmie górskim Tian Shan, które jest „obszarem aktywnym sejsmicznie, chociaż trzęsienia ziemi tej wielkości zdarzają się dość rzadko”.

Mieszkańcy Ałmaty w Kazachstanie siedzą w samochodach zaparkowanych na ulicy po wyjściu z domów, czując drżenie spowodowane trzęsieniem ziemi. (Vladimir Tretyakov/NUR.KZ przez AP) (AP)
Władze podały, że siła trzęsienia ziemi w mieście Ałmaty w Kazachstanie osiągnęła 6,7 ​​stopnia. (Vladimir Tretyakov/NUR.KZ przez AP) (AP)

Powiedziała, że ​​największym trzęsieniem ziemi w regionie w ubiegłym stuleciu było trzęsienie ziemi o sile 7,1 w skali Richtera, które miało miejsce we wtorek w 1978 r., około 200 kilometrów na północ.

China Central Broadcasting Corporation podała, że ​​od głównego trzęsienia ziemi doszło do kilku wstrząsów wtórnych o sile 4,5.

Trzęsienie ziemi było odczuwalne aż w sąsiednich krajach Kirgistanie i Kazachstanie.

Rosyjska agencja informacyjna TASS podała, że ​​ludzie opuścili swoje domy w stolicy Kazachstanu, Ałmaty.

READ  Metropolitan Police potwierdza, że ​​bada wydarzenia na Downing Street podczas blokady