Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zakład Kalgoorlie-Boulder Rare Earth wchodzi w ostatnią fazę budowy

Zakład Kalgoorlie-Boulder Rare Earth wchodzi w ostatnią fazę budowy

Zakład przetwórczy ziem rzadkich firmy Lynas o wartości 575 milionów dolarów na obrzeżach Kalgoorlie-Boulder wszedł w ostatnią fazę budowy, ponieważ popyt na jego produkty poza Chinami stale rośnie.

Firma planuje wprowadzić zasilanie do obiektu przed końcem czerwca, ale udało się uruchomić, a intensyfikacja w zakładzie jest nadal „z natury nieprzewidywalna”.

W swoim kwartalnym marcowym raporcie dla ASX w piątek, Lynas powiedział, że w niektórych częściach zakładu Kalgoorlie-Boulder rozpoczęły się prace związane z uruchomieniem na sucho, a firma wyznaczyła docelową datę zasilania obiektu w czwartym kwartale.

Firma poinformowała, że ​​postępy w budowie w tym kwartale obejmowały główne wykopy pod stawy i zapory, ukończenie murowania 110-metrowego pieca oraz postępy w zakresie mediów, takich jak dostawy energii elektrycznej i gazu.

Powiedziała, że ​​zespół operacyjny Kalgoorlie wyciągnął wnioski z „znaczącego doświadczenia” zespołu Lynas Malaysia we wszystkich aspektach operacji szczelinowania i ługowania.

W swojej kopalni Mt Weld, 30 kilometrów na południe od Laverton, Lynas powiedział, że wyprodukował wystarczającą ilość koncentratu, aby zasilić swój zakład w Malezji, a jednocześnie zbudować gotowy do spożycia surowiec w swoim zakładzie przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich w Kalgoorlie-Boulder. wydarzyć się w nadchodzących miesiącach.

Firma poinformowała, że ​​rozbudowa kopalni Mt Weld postępuje wraz z postępami w wykopach masowych i pierwszym wylewaniem betonu dla nowego obwodu odwadniającego.

W raporcie wskazano, że w Laverton zapewniono zakwaterowanie dla siły roboczej w branży budowlanej w celu wsparcia projektu ekspansji Jabal Laham.

Firma Lynas potwierdziła zakup Laverton Caravan Park jako dodatkowego zakwaterowania dla pracowników budowlanych w celu wsparcia planów ekspansji Mt Weld.

Firma poinformowała, że ​​planuje możliwe przymusowe zamknięcie zakładu w Malezji od lipca i przejście na stosowanie mieszanych węglanów ziem rzadkich produkowanych w Kalgoorlie jako surowca do dalszego przetwarzania.

„Jeśli zakład kruszenia i mycia Lynas Malaysia musi zostać zamknięty od 1 lipca, cały zakład Lynas Malaysia zostanie zamknięty w połowie lipca do czasu otrzymania nowych mieszanych surowców węglanowych ziem rzadkich” – podała firma w swoim raporcie produkcyjnym.

READ  3 rzeczy, które Honkai Star Rail robi lepiej niż Genshin Impact (i 3 rzeczy, które są odwrotne)

„W świetle aktualnej daty docelowej dla paszy w zakładzie Kalgoorlie (Q4FY23), pierwszy (początkowy materiał) z Kalgoorlie w Lynas w Malezji prawdopodobnie zostanie odebrany około sierpnia 2023 r.

„Działanie i rozruch zakładu przyrody (Kalgoorlie) pozostaje nieprzewidywalny z natury, w związku z czym planujemy albo całkowite wyłączenie, albo bardzo niską produkcję w Lynas Malaysia na co najmniej trzy miesiące, po czym nastąpi okres zmniejszona produkcja, która wzrośnie wraz z osiągnięciem zdolności produkcyjnej (zakład w Kalgoorlie)).…”.

Lynas odnotował skok zarówno przychodów ze sprzedaży, jak i wpływów ze sprzedaży w kwartale marcowym — które wzrosły odpowiednio do 237,1 mln USD i 229,2 mln USD, pomimo niższej średniej ceny sprzedaży — i dostarczył rekordową produkcję swojego produktu neodymowo-prazeodymowego (NdPr).

Produkcja NdPR wynosząca 1725 ton była najwyższą w historii kwartalną produkcją jej zakładu w Malezji, który stoi w obliczu niepewności co do swojej przyszłości z powodu przestrzegania przez lokalny rząd surowych warunków koncesji na działalność, powiedział Lynas.

Lynas ściga się, by ukończyć Kalgoorlie, apelując do rządu Malezji o warunki licencji, które wymusiłyby zamknięcie jego zakładu we wschodnim mieście portowym Kuantan 1 lipca.

Lynas powiedział, że jeśli jego legalna oferta nie powiedzie się, zakład zostanie zamknięty w połowie lipca do czasu dostarczenia z Kalgoorlie niezawodnej dostawy mieszanych węglanów metali ziem rzadkich do ostatecznego przetworzenia.

ikona aparatuKopalnia Lynas Rare Earth Mt Weld znajduje się 30 km na południe od Laverton. kredyt: Linazy ziem rzadkich/dostarczone