Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zarzuty „przewrotu” padają na dzielącą konferencję konserwatywną, gdy Liz Truss nie zjednoczy partii

Zarzuty „przewrotu” padają na dzielącą konferencję konserwatywną, gdy Liz Truss nie zjednoczy partii

„To nie może trwać dalej, to obraza dla naszej demokracji i społeczeństwa” – powiedziała.

Ładowanie

Zapytany przez członka Partii Konserwatywnej, czy nadszedł czas, aby pozbyć się Truss z powodu jej pogardy dla zwolenników jej rywala Rishi Sunaka, Patel powiedział, że doprowadzi to do dalszego podziału. Zająłeś pierwsze miejsce zaledwie miesiąc temu.

„Po prostu to zrobiliśmy i nie byłoby nic bardziej dzielącego partię i kraj” – powiedziała.

Patel skrytykował również niefinansowany pakiet wydatków ogłoszony przez Trussa i sekretarza skarbu Kwasi Quartinga, mówiąc, że niesie on niezrównoważone obciążenie dla przyszłych pokoleń.

Powiedziała, że ​​Partia Konserwatywna musi ponownie nauczyć się pewnych „podstawowych twardych faktów”, że wydatki rządowe nie są nieograniczone.

„Partia Konserwatywna żyje lub umiera z powodu jej zdolności do zarządzania finansami narodu”, powiedziała, powtarzając podobne ostrzeżenie. Od byłego australijskiego ministra spraw zagranicznych i wysokiego komisarza do Zjednoczonego Królestwa Alexandra Downera.

Kanclerz Wielkiej Brytanii Kwasi Quarting i premier Liz Truss.przypisane mu:Obrazy Getty

Jako kolejny znak niestabilności nękającej rząd Jego Królewskiej Mości, ministrowie gabinetu publicznie spierali się, czy rząd powinien zwiększać świadczenia dla ubogich zgodnie z inflacją.

Spór rozpoczął się po tym, jak czołowi ministrowie Truss zasugerowali, że świadczenia mogą zostać zmniejszone, aby zapłacić za pakiet wydatków o wartości 45 miliardów funtów (80 miliardów dolarów), ogłoszony dwa tygodnie temu.

Przemawiając po zrobieniu zdjęcia na placu budowy, Truss powiedziała, że ​​cieszy się, że jest premierem.

Powiedziała też, że wojna na Ukrainie dała rządowi możliwość rozpoczęcia od zera zestawu polityk.

Ale pro-Johnson, Nadine Doris i była minister, która poparła Truss w sprawie Sunaka, powiedziała, że ​​Truss nie ma do tego mandatu w brytyjskim systemie demokratycznym.

„Konserwatywni posłowie zwolnili premiera, którego ludzie chcieli, i głosowali na niego przytłaczającą większością mniej niż trzy lata temu” – powiedziała Doris.

READ  Przywódca praw obywatelskich USA pastor Jesse Jackson i jego żona Jacqueline zostali hospitalizowani z powodu COVID

„Nie możemy też usunąć polityki! Nie tak działa nasza niepisana konstytucja/demokracja lub przykład [we] Musi przejść do reszty wolnego świata”.